Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mały mikser audio 3-kanałowy

06 Dec 2015 13:17 969 7
  • Level 22  
    Witam serdecznie :)
    Otóż potrzebuje kupić jak najtańszy i najmniejszy mikser audio.
    Co wymagam, to jedno wejście stereo i dwa mikrofonowe, jakiś wskaźnik wysterowania, prosty korektor na wejściu mikrofonowym.
    Przejrzałem jeden z portali aukcyjnych i rzucił mi sie w oczy Behringer EURORACK UB502, jest tani i mały. Czy wiecie jak się sprawuje? jak z jego żywotnością? Może w podobnej cenie polecicie coś innego?
    pozdrawiam
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 10  
    Napisałeś ze potrzebujesz 2 wejscia mikrofonowe a ten mixer ma tylko 1.
  • Level 22  
    Mikrofon mogę wpiąć pod każde wejście, więc w sumie 3 mikrofony mogę podłączyć. Ma jedno wejście typowo mikrofonowe z korektorem i to mi starczy, bo drugi mikrofon jest w rezerwie, więc prawie nigdy nie używany.
    Ktoś kto ma z nim do czynienia? Jak z jakością wykonania? Żywotnością? Szumy? Potencjometry zaraz nie padną?
  • Level 43  
    Dj nemsu wrote:
    Mikrofon mogę wpiąć pod każde wejście
    Podłączyć możesz, ale co z czułością? Mikrofon wymaga znacznie większej czułości przedwzmacniacza, niż typowe wejście liniowe. A ten mikser ma jedno wejście mikrofonowe, a dwa pozostałe są liniowe.
    Dj nemsu wrote:
    Ktoś kto ma z nim do czynienia? Jak z jakością wykonania? Żywotnością? Szumy?

Typowa budżetówka. Super jakości nie osiągniesz, ale działać - działa. Co do szumów - o ile dobrze są dopasowane czułości do sygnałów wejściowych, da się wytrzymać. Jednak - gdybyś chciał podłączać mikrofon pod wejścia liniowe, musiałbyś "wykręcić" gain na max. - i jeśli nawet uda się uzyskać jakąś w miarę popr4awną czułość, to można się spodziewać dość znacznych szumów.
    Poza tym (nie jestem pewien, czy wejścia liniowe są symetryczne), dodatkowo może się pokazać przydźwięk sieciowy po podłączeniu mikrofonu długim, niesymetrycznym kablem.
  • Level 22  
    Inaczej:
    Zabieram dwa mikrofony ze sobą, jeden bezprzewodowy, drugi przewodowy, który jest rezerwowym mikrofonem.
    Myślę, że bezprzewodowy by poradził sobie na wejściu liniowym, ponieważ stacja wzmocni sygnał, lecz wtedy nie mam korektora.
    Po zastanowieniu się, stwierdzam iż jedno wejście mikrofonowe starczy, bo nawet mogę przepiąć przewód, a trwać to będzie sekundę.
    Ew, czy byłaby możliwość podpięcia pod jedno wejście dwóch mikrofonów? Bezprzewodowy po jacku, przewodowy po XLR.
  • Level 43  
    Jeśli mikrofon bezprzewodowy (jego stacja) ma wyjście liniowe - jak najbardziej da się podłączyć pod linię.
    Dj nemsu wrote:
    nawet mogę przepiąć przewód, a trwać to będzie sekundę.
    Nie jest to wygodne - zmiana wzmocnienia, barwy...
    Dj nemsu wrote:
    czy byłaby możliwość podpięcia pod jedno wejście dwóch mikrofonów? Bezprzewodowy po jacku, przewodowy po XLR.
    Nie polecam. Brak możliwości korekcji osobnej dla każdego z mikrofonów (nie ma nigdy tak, żeby dwa różne mikrofony brzmiały identycznie)
    Zrób jak napisałem na początku - Bezprzewodowy w linię, a przewodowy w wejście mic.
  • Level 22  
    Linia nie ma korektora, aczkolwiek lepszej opcji nie znalazłem. Jest mały i tani.
    Dzięki za pomoc.
    Pozdrawiam :)
  • User under supervision
    Mam jego odpowiednik na znanym portalu aukcyjnym - Phonic 502;). Szumi tak jak pisał przedmówca-rozkręcony na max ale ściszając trochę sumę i operując gainem na kanałach praca jest właściwie bezszumowa.