Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie słuchawek bluetooth do komputera.

06 Gru 2015 19:47 12069 6
  • Poziom 2  
    Dobry.

Zakupiłam bezprzewodowe słuchawki TRACER Jumbo, z którymi mam ogromny problem. Bezproblemowo łączą się z telefonem, natomiast z komputerem nie.
    Na początku sterowniki urządzenia nie chciały się zainstalować na komputerze, co uniemożliwiało wyszukiwanie urządzenia. Dowiedziałam się, że wynika to z nieaktualnych sterowników bluetooth, więc je zaktualizowałam. Zaraz po tym znowu spróbowałam wyszukać urządzenie i wyszukało. Powinno więc działać, ale okazuje się, że przy ikonce bluetootha nie żadnej opcji typu "połącz". Zachodzę w głowę co zrobić, aby nie kupować żadnego programu typu BlueSoleil i nadal nie wiem.
    Może wy wiecie jak temu zaradzić?

(Nie wiem czy ma to cokolwiek do rzeczy ale mam laptopa marki ASUS R700vj)
  • Poziom 21  
    Zresetuj słuchawki i sprawdź jeszcze raz sterowniki do komputera. Próbuj aż do skutku. Podaj model komputera.
  • Poziom 2  
    Sterowniki są aktualne. Nie będę ich resetować już po raz 20, bo to nic nie da. Ze słuchawkami jest wszystko w porządku. To komputer sprawia problem i już napisałam co nim jest. Nie ma żadnej opcji "POŁĄCZ" więc nie wiem w jaki sposób mam się sparować z urządzeniem.

A model napisałam w poście. Jednak jak kolega nie doczytał, proszę - ASUS r700vj.
  • Poziom 21  
    Faktycznie nie doczytałem - mój błąd. Ja kiedyś tez walczyłem wiele razy z bluetooth. Dziwne bo powinieneś mieć panel sterowania bluetooth. U mnie zadziałało jak postawiłem system od nowa - oczywiście to nie jest rada moja i nie namawiam do takiego postepowania. Po prostu musisz metoda prób i błędów. Nie ma innego wyjścia. J.
  • Poziom 12  
    Witam.
    Zakupiłem właśnie takie słuchawki, oraz adapter mini USB bluetooth v2.0.
    Testowałem na PC z Windows 7 pro 64 bit. Nie udało się skonfigurować połączenia.
    Doczytałem w necie i sprawdziłem w instrukcji słuchawek, że obsługują Bluetooth v2.1 + EDR i to był haczyk. Mój pierwszy adapter nie miał EDR, który odpowiada za łączenie urządzeń bez pinu. Wymieniłem na inny z tą funkcją. Wprawdzie sieć Bluetooth włączona ale brak urządzeń jednak słuchawki działają.

Na Windows XP Home SP3 32bit, nie udało mi się skonfigurować, będę szukał rozwiązania.
    Na forum było, że wymagane jest też w obsłudze adaptera USB profilu bluetooth:
    A2DP - Advanced Audio Distribution Profile.

Jest sukces na Windows XP, po instalacji oprogramowania ze strony,
    Link

słuchawki współpracują z PC, jeszcze nie uruchamiałem z mikrofonem.
    Można utworzyć skróty do połączeń z danym urządzeniem, fajny program.
  • Poziom 12  
    Panowie czy ktoś podłączał słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem bluetooth do komputera stacjonarnego? Mam takie słuchawki i chciałbym je uruchomić z komputerem stacjonarnym gdzie będę wykorzystywał do grania i rozmów podczas gry. Podpowiecie jakieś rozwiązanie?
  • Poziom 25  
    @pmitus kupić moduł bluetooth do komputera stacjonarnego i sparować.