Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Passat 2.5 TDI 180 ps - Kontrolka check engine i zablokowane biegi

06 Dec 2015 19:51 1398 1
  • Level 1  
    Witam. Kupiłem z Niemiec VW Passat 2.5 TDI 180 ps jest trochę za puszczony ale tam to nie problem, problemem jest automatyczna skrzynia biegów bo przeszła w stan awaryjny i do tego na wyświetlaczu święci kontrolka check engine, ale od początku, kupione auto miało popsuty akumulator i przetartą miskę olejową od skrzyni biegów , był znaczy brak oleju ale silnik po odpaleniu na kable pracował normalnie i nie wyświetlał żadnch błędów, a i skrzynia funkcjonowała ( nie do konca poprawnie ale po chwilowym rozgrzaniu) , czyli wchodziły wszystkie biegi w automacie jak i w tip troniku ale trzeba było lekko dodać gazu, przy przestawianiu samochodu i przegazowaniu trochę mocniejszym zapaliła się żółta kontrolka check engine i czerwony napis abgas werkstatt i wyświetlacz automatu zaświęcił się na czerwono .Miska oleju naprawiona, olej uzupełniony a problem pozostał no i jest tylko wsteczny bieg i ta żółta kontrolka i ten napis abgas werkstatt pozostał. Bardzo prosze o pomoc czy to coś poważnego czy aż tak bardzo wtopiłem. Auto ma na liczniku 260 tyś km.
  • Level 36  
    Podepnij pod komputer podaj kod błędu, skasuj i zobacz czy wróci, nie każdy błąd usuwa się sam po usunięciu usterki. Ewentualnie odepnij akumulator na dłuższy czas.

    Takie zabawy ze skrzynią bez oleju mogły doprowadzić do jej uszkodzenia, jeśli miska była przetarta to w resztkach oleju mógł być piasek, ziemia i nie wiadomo co jeszcze.

    Więc sam na własne życzenie mogłeś lub popsułeś sobie skrzynię.