Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki TV do dużego salonu do okolo 4500zł

kruczkowski 06 Gru 2015 19:54 744 4
  • #1 06 Gru 2015 19:54
    kruczkowski
    Poziom 2  

Witam stoję przed wyborem telewizora do salonu, niestety jestem w tym temacie kompletnym laikiem, może Wy pomożecie? ;)
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok.30m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Około 4/4,5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1/2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Prosto i pod delikatnym kątem
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Pokój skierowany na stronę wschodnią i okna po lewej stronie TV
    7. Jaki masz obecnie telewizor? - Samsung jakiś ze Smart TV 39cali ( chwilowo przeniesiony z bloku, z kanapy ciężko przeczytać np. informacje na temat filmu)
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Wifi, aplikacje np. YouTube Fajnie by było móc podłączyć klawiaturę i używać przeglądarki.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Telewizja satelitarna oraz naziemna
    10 .Jakie urządzenia? dekoder Cyfrowy Polsat, z czasem coś do audio może soundbar, raz na jakiś czas laptop lub pendrive z filmem
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? różnie
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Nie znam różnicy
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Różnie
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Raczej tak, chyba ze cena 100x wyższa to będę nosił laptopa ;D
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? raczej nie
    16. Preferencje co do marki? brak
    17. Preferencje co do wielkości? Powyżej 50cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Cena...
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? róznie
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? około 4000/4500 ( Kwestia ceny bardzo różna, im taniej tym lepiej, natomiast mogę poczekać dozbierac i kupić coś lepszego jeśli będzie warto.)
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - Raczej nie potrzebne

Fajnie jakby telewizor miał mozliwość podpięcia bezprzewodowo jakiegoś soundbara. W zasadzie bardziej jestem skłonny zrezygnować z dodatków typu przeglądarka na rzecz wielkości przy podobnej cenie. Nie wiem również w jaką wielkość celować. Wiem ze 39 cali jest mały i ginie na dużej ścianie
    Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
    Edit: Zainteresowały mnie właśnie telewizory Kruger&Matz zwłaszcza model 55 calowy, do tego dokupić przystawkę Android. Jakie są wasze opinie na temat tej firmy?

• Pomocny post
    #2 07 Gru 2015 23:25
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #3 07 Gru 2015 23:39
    kruczkowski
    Poziom 2  

Cena Hitachi w tym czasie troche przekracza mój budżet a jednak chcałbym zakupić już coś przed świętami. W tej chwili najbardziej zastanawiam się nad Samsung UE60J6200 . Cena w okolicach 4500zł oraz mam nadzieje, że 60cali mi wystarczy. Jeszcze poczekam kilka dni może znajdę coś ciekawszego.

• #4 08 Gru 2015 13:11
    FanManiakHD
    Poziom 17  

Wątpię żebyś znalazł w tej cenie coś ciekawszego z dobrym i płynnym obrazem.
    60J6200 jest na matrycy 100 Hz, VA więc bardzo dobry kontrast, nie smuży podczas scen dynamicznych, czego chcieć więcej.

Jeżeli byś chciał 55 cali to rozważ LG 55LF652V też z 100 Hz matrycą, ale IPS więc troszkę gorszy kontrast.

Jak byś się pokusił o Androida to proponuję Sony W 755 bez 3D lub W 809 z 3D

Zaproponował bym też Philipsa, ale ma niedopracowany soft, więc po co kupić i później się wpieniać. Myślę o 55PFT6550

• #5 08 Gru 2015 13:26
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME