Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS RT ACU68U - Blokada mac ograniczenie dziecku dostepu do lan

06 Gru 2015 20:05 1002 3
  • Poziom 15  
    Witam nie wiem jak dokładnie opisać problem ale sprawa wygląda tak .Posiadam router Asus Rt acu68 w zakładce Kontrola rodzicielska wprowadziłem godziny w których dziecko może korzystać z neta.Podałem adres Mac i numer ip i wszystko działa prawidłowo blokada działa ale zauważyłem że dziecko obeszło to zabezpieczenie zmieniając adres mac w komputerze w ustawieniach karty sieciowej.Wyłączyłem serwer DHCP i ustawiłem przydział ręczny po mac i adresie ip pomimo tych ustawień dziecko dalej korzysta z neta po zmianie adresu mac.Dla tego prosił bym o poradę czy można w tym routerze ustawić aby każdy inny mac niż wskazany nie miał dostępu do lan.Z góry dziękuje za pomoc,poniżej demo ustawień tego routera.
    http://event.asus.com/2012/nw/dummy_ui/PL/Advanced_DHCP_Content.html
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Jeśli dziecko jest takie cwane, to zamiast wpisywać maca do listy zabronionych dopisz tego maca do listy dopuszczonych w wyznaczonych godzinach. Zmiana maca wtedy nic nie da, bez dostępu do routera.
  • Poziom 15  
    VooVoo napisał:
    to zamiast wpisywać maca do listy zabronionych dopisz tego maca do listy dopuszczonych w wyznaczonych godzinach. Zmiana maca wtedy nic nie da, bez dostępu do routera.

Dziękuje za podpowiedź mam jeszcze prośbę mógłbyś podpowiedzieć w której zakładce szukać aby dopisać mac do listy dozwolonych ,niestety nie mogę tego znaleźć byłbym wdzięczny za podpowiedź
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Firewall/Filtr usług sieciowych.
    Typ tabeli filtra: White List
    Tam kombinuj.