Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bravia W805 - Ustawienia Astry 19.2 i HotBird 13

spich 06 Gru 2015 22:32 4230 3
  • #1 06 Gru 2015 22:32
    spich
    Poziom 8  

Witajcie!
    Kupiłem dawno temu TV Sony Bravie 42W805a... Do tej pory korzystałem z dekodera i wszystko było ok, chcąc przejść na tuner S tv no... jest problem.

Jeżeli chodzi o CI+ nie ma problemu. Mam TNK i wszystko hula, ale "Satelita ogólny" już dużo gorzej...

Robię wszystko wg instrukcji, ale co z tego jak nie znam parametrów...

Jak mam ustawić parametry pod Astrę 19.2 i HotBirda 13? Nawet sygnału nie widzi :-/ co jest dziwne, bo antena ustawiona jest dobrze...

Co robię nie tak?
    Autoprogramowanie z satelity ->
    Konfiguracja anteny - Stała antena lub DiSEqC
    Ogólny Satelita

Przeszukiwanie sieciowe
    Wszystkie usługi
    Wszystkie typy kanału

Satelita 1 - na moment pojawia się max sygnału i jakości, później znika
    Konfiguracja LNB
    Pasmo dolne 9600 MHz
    Pasmo górne 13600 MHz
    Sygnał 22 kHz automat
    Kontrola DiSEqC A
    Napięcie LNB 13/18V

Transponder... o i tu jest "ciekawie" bo Hotbird albo astra to kilka transporderów, a można ustawić tylko jeden... jaki?
    mam 10744MHz, Pozioma, 22000ksym/s

Satelita 2 - tak samo jak jeden ale DiSEqC ustawiam na B

nic... nie ma nic... Tylko nie piszcie że muszę wszystkie transpondery ręcznie wpisywać

0 3
  • #2 08 Gru 2015 21:10
    Darek.S
    Poziom 31  

spich napisał:

Konfiguracja LNB
    Pasmo dolne 9600 MHz
    Pasmo górne 13600 MHz

O ile wiem parametry Universal LNB to 9750 i 10600. Ale może coś źle odpisałeś. Dobry czas temu "bawiłem" się w ustawienie Sony u klienta. Nawet z powodzeniem. Może coś pomoże. Całość tutaj Link

0
  • #3 09 Gru 2015 22:51
    spich
    Poziom 8  

Wczesniej ustawialem DiSEqC jako Toneburst A i B... Jak dalem wg Twojego opisu samo A i B wyszukal tylko astre, a hotbirda nic...czyli jak u Ciebie. NC+ natomiast bez problemow znalazl...
    Dziwne bo NC+ to HB13 :-/

Co do czestotliwosci sam zmienilem bo szukalem w jakich nadaja transpordery i zawyzylem granice... Nic jednak nie pomoglo... Przy standardowych ustawieniach jest to samo:-/

Moze ma ktos jeszcze jakis pomysl?

1
  • #4 10 Gru 2015 07:00
    Darek.S
    Poziom 31  

spich napisał:
    Tylko nie piszcie że muszę wszystkie transpondery ręcznie wpisywać

U mnie na "ręcznym" złapał kilka stacji z chyba jednego transpondera ( bo więcej nie próbowałem). Może tędy droga? I niekoniecznie musisz wpisywać wszystkie transpondery, tylko te wybrane, które zamierzasz oglądać. Są wykazy stacji a Satkurier drukuje zawsze wykaz Astra i Hotbird FTA. Wybierasz to co Cię interesuje, unikasz śmietnika w liście ( bo programujesz wybrane) i zawsze możesz to robić sukcesywnie w miarę potrzeb.

0