Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Zlecę] Zlecę wykonanie nietypowego zegara do rajdówki (rajdów/KJS)

jaczylibodzio 06 Dec 2015 23:19 2154 3
 • #1
  jaczylibodzio
  Level 10  
  Witam, potrzebował bym pomocy, lub (najlepiej) kogoś kto zaprojektuje i zbuduje zegar wg potrzeb. Miał by być sprzętem używanym w rajdach amatorskich i nie tylko. Mocowany w deskę przed pilota. Obudowę zrobię sam, mogę sobie wszystko polutować nawet mając rozpiskę elementów i gotowa płytkę... Coś a'la kit JABELa ;)

  Pracujący pod instalacją w samochodzie 12V
  Wyłączany hebelkiem, lecz z pamięcią godziny (bateria)

  I teraz tak, najprościej było by mi żeby był do tego impulsator obrotowy (potencjometr z przyciskiem). Jak to ma działać? A więc...
  1. Ustawianie czasu raz na jakiś czas (przeważnie na rajd, zgodnie z czasem na serwisie), (mogą być dwa osobne przyciski, lub za pomocą kombinacji przycisku i enkodera - trzymam przycisk odpowiedzialny za ustawianie czasu i kręcę pokrętłem do ustawienia żądanej godziny)
  2. Enkoder był by odpowiedzialny głównie (a nawet tylko, żeby był dostępny pod jedną ręką) za ustawianie czasu wjazdu na PKC (czerwone), prawo/lewo minuty w przód / w tył (na wyświetlaczu sekundy zawsze 00 jako punktualna godzina) i wciśnięcie enkodera jako ustawienie czasu. Tutaj wyjaśnienie w sensie ustawienie godziny (np. na zegarku jest 13:20,32s, wjazd według karty mam za 22 minuty, więc chcę ustawić 13:42,00s). Kręcę pokrętłem (bez wciskania czegokolwiek, ważny szybki dostęp) i ustawiam 13:42:00, wciskam enkoder i...
  3. w tym momencie w polu POZOSTAŁO (niebieskie) rozpoczyna się odliczanie czasu, według ustawionego zegara (na zielono). Po przekroczeniu czasu na zegarze czerwonym PKC nie dzieje się nic (pozostaje ustawiona wcześniej godzina, a na wyświetlaczu niebieskim przez ileś tam sekund mrugają zera.
  4. Stoper z dwoma przyciskami - start/stop i reset. Po zmierzonym czasie i przyciśnięciu stop wynik mruga na wyświetlaczu do momentu skasowania.

  Po za stoperem wszystkie zegary z czasem hh:mm:ss. W stoperze minuty, sekundy i setne.

  Rysunek poglądowy...

  [Zlecę] Zlecę wykonanie nietypowego zegara do rajdówki (rajdów/KJS)

  Da się to zrobić w miarę tani i prosty sposób czy nie zawracać sobie głowy? Sęk w tym że zerkanie na zegarek nie zawsze jest wygodne, kiedy trzeba się zabrać za czytanie książki drogowej i skupić się na kilku rzeczach między odcinkami, a to ułatwiło by trochę życie. Ewentualnie opcja bez stopera...

  EDIT:
  Poprawka przez regulamin.
  3c. - wstępnie do 500zł (chociaż potrzebuję czegoś mega prostego, jest opcja przeprojektowania jeżeli koszty by się zmniejszyły).
  3d. - przelew, wcześniejsza zapłata lub wysłanie elementów.
  3e. PW lub tutaj na forum w temacie.
 • #2
  kristofsid

  Level 14  
  Da się zrobić takie coś, ale trochę musi kosztować.
  Jaki jest przewidziany budżet na ten cel?
 • #3
  FastProject
  Level 28  
  Jaki czas realizacji?
 • #4
  jaczylibodzio
  Level 10  
  Jeżeli chodzi o czas to można powiedzieć że właściwie do wiosny...

  Projekt nie zawiera obudowy, to już dla zabawa w rzeźbę dla mnie bo interesuje mnie sama elektronika. Wymiary - lcd dla stopera wysokości max 2cm (a i to pewnie dużo), reszta mniejsza.