Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Zlecę] Zlecę wykonanie nietypowego zegara do rajdówki (rajdów/KJS)

jaczylibodzio 06 Gru 2015 23:19 1851 3
  • #1 06 Gru 2015 23:19
    jaczylibodzio
    Poziom 9  

Witam, potrzebował bym pomocy, lub (najlepiej) kogoś kto zaprojektuje i zbuduje zegar wg potrzeb. Miał by być sprzętem używanym w rajdach amatorskich i nie tylko. Mocowany w deskę przed pilota. Obudowę zrobię sam, mogę sobie wszystko polutować nawet mając rozpiskę elementów i gotowa płytkę... Coś a'la kit JABELa ;)

Pracujący pod instalacją w samochodzie 12V
    Wyłączany hebelkiem, lecz z pamięcią godziny (bateria)

I teraz tak, najprościej było by mi żeby był do tego impulsator obrotowy (potencjometr z przyciskiem). Jak to ma działać? A więc...
    1. Ustawianie czasu raz na jakiś czas (przeważnie na rajd, zgodnie z czasem na serwisie), (mogą być dwa osobne przyciski, lub za pomocą kombinacji przycisku i enkodera - trzymam przycisk odpowiedzialny za ustawianie czasu i kręcę pokrętłem do ustawienia żądanej godziny)
    2. Enkoder był by odpowiedzialny głównie (a nawet tylko, żeby był dostępny pod jedną ręką) za ustawianie czasu wjazdu na PKC (czerwone), prawo/lewo minuty w przód / w tył (na wyświetlaczu sekundy zawsze 00 jako punktualna godzina) i wciśnięcie enkodera jako ustawienie czasu. Tutaj wyjaśnienie w sensie ustawienie godziny (np. na zegarku jest 13:20,32s, wjazd według karty mam za 22 minuty, więc chcę ustawić 13:42,00s). Kręcę pokrętłem (bez wciskania czegokolwiek, ważny szybki dostęp) i ustawiam 13:42:00, wciskam enkoder i...
    3. w tym momencie w polu POZOSTAŁO (niebieskie) rozpoczyna się odliczanie czasu, według ustawionego zegara (na zielono). Po przekroczeniu czasu na zegarze czerwonym PKC nie dzieje się nic (pozostaje ustawiona wcześniej godzina, a na wyświetlaczu niebieskim przez ileś tam sekund mrugają zera.
    4. Stoper z dwoma przyciskami - start/stop i reset. Po zmierzonym czasie i przyciśnięciu stop wynik mruga na wyświetlaczu do momentu skasowania.

Po za stoperem wszystkie zegary z czasem hh:mm:ss. W stoperze minuty, sekundy i setne.

Rysunek poglądowy...

[Zlecę] Zlecę wykonanie nietypowego zegara do rajdówki (rajdów/KJS)

Da się to zrobić w miarę tani i prosty sposób czy nie zawracać sobie głowy? Sęk w tym że zerkanie na zegarek nie zawsze jest wygodne, kiedy trzeba się zabrać za czytanie książki drogowej i skupić się na kilku rzeczach między odcinkami, a to ułatwiło by trochę życie. Ewentualnie opcja bez stopera...

EDIT:
    Poprawka przez regulamin.
    3c. - wstępnie do 500zł (chociaż potrzebuję czegoś mega prostego, jest opcja przeprojektowania jeżeli koszty by się zmniejszyły).
    3d. - przelew, wcześniejsza zapłata lub wysłanie elementów.
    3e. PW lub tutaj na forum w temacie.

• #2 07 Gru 2015 07:29
    kristofsid

Poziom 12  

Da się zrobić takie coś, ale trochę musi kosztować.
    Jaki jest przewidziany budżet na ten cel?

• #3 07 Gru 2015 09:18
    FastProject
    Poziom 28  

Jaki czas realizacji?

• #4 07 Gru 2015 16:53
    jaczylibodzio
    Poziom 9  

Jeżeli chodzi o czas to można powiedzieć że właściwie do wiosny...

Projekt nie zawiera obudowy, to już dla zabawa w rzeźbę dla mnie bo interesuje mnie sama elektronika. Wymiary - lcd dla stopera wysokości max 2cm (a i to pewnie dużo), reszta mniejsza.