Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda GXV620 - Regulator napięcia

szymek.n 06 Gru 2015 23:55 1179 4
  • #1 06 Gru 2015 23:55
    szymek.n
    Poziom 11  

Witam,
    Jestem Szymek. Lubię sobie pomechanikować w wolnym czasie. To mój pierwszy post na forum. Aktualnie zmieniam motor w kosiarce z briggsa na tematyczną Hondę GXV620. Niestety nie udało mi się kupić regulatora w komplecie, a nowe kosztują 130$. Postanowiłem zatem zmontować samemu. Od biedy pewnie wystarczyły by 4 diody, ale chętnie podłączyłbym również światełka. Ze schematu wynika, że stojan jest niezmasowany. Jakiego typu regulator najlepiej zmontować? Normalnie kupiłbym jakiś chiński, ale 20A zapewne nie uniesie. Kolega Art.B z postu https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2344969&highlight= zmontował fachowy, ale chyba do kosiarki, aż taki zacny nie będzie potrzebny.
    pozdrawiam Szymek

• #2 07 Gru 2015 10:10
    Rycho T
    VIP Zasłużony dla elektroda

Sprawdź ile cewek jest pod kołem zamachowym, trzy czy jedna.

Mogą być dwie wersje.

Honda GXV620 - Regulator napięcia

• #3 07 Gru 2015 11:08
    szymek.n
    Poziom 11  

Hejo,
    Tak, zgadza się mogą być dwie wersje. Zamieściłem już odpowiedni schemat w poprzednim poscie do mojego typu, łącznie z inspekcją i rozmieszczeniem pinów oryginalnego regulatora. Są 3 cewki, jest 20A.
    Szymek

• #4 18 Gru 2015 11:12
    szymek.n
    Poziom 11  

Panowie,
    Trochę mnie nie było. Olśniło mnie, tylko nie wiem czy prawidłowo. Wg schematu wynika, że 3 cewki połączone są równolegle, a alternator jest 1 fazowy. Jakby je tak połączyć w gwiazdkę uczyniwszy 3 fazowy i podłączyć zwykły regulator motocyklowy z 5 pinami. Ktoś robił takie zmiany?
    Szymek

• #5 11 Kwi 2016 22:44
    szymek.n
    Poziom 11  

Hejo,
    Sprawa ma się następująco. Zakupiłem regulator ZQB2222 za 40 zetów przeznaczony do instalacji max 15A. Regulator posiada 4 piny; 2 na cewki, plus i masa. Działa. Nie wiem jak długo będzie, ale działa. Bezpiecznik dałem 15A. Ładuje 14.3V więc ładnie i się nie grzeje. Jak już poskładam na ridera i zacznę kosić trawkę, dam znać czy regulator nie poleciał w kosmos. pozdrawiam

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo