Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Punto 1 75sx nie pokazuje temp chłodzenia brak czujnika

Brzózek 07 Dec 2015 11:42 624 3
 • #1
  Brzózek
  Level 8  
  Witam.
  jestem drobnym mechanikiem ale elektryki nie potrafię wgl ;)
  Punto miało zmieniony silnik z tego co wiem od właścicielki i nie ma 3 czujników temp. chłodzenia tylko dwa przy chłodnicy i pomięczy pierwszym i drugim cylindrem ale nie ma go w bloku i dlatego kabel od wskaźnika nie jest podłączony . Gdy do dopne do tego pomiędzy cylindrami to błąd sie zapala i samochód podnosi sobie obroty. pomocy...
  pozdrawiam
 • #2
  Brzózek
  Level 8  
  pomoze ktos...
 • #3
  pepe150
  Level 36  
  Czujnik na chłodnicy jest od uruchamiania wentylatora.

  Jeżeli do 1 czujnika podpinasz 2 przewody, to prawdopodobnie robisz "błąd" dla komputera (zamykasz obwód) i podnosi obroty.
  Jeżeli silnik był wyposażany w 2 czujniki na bloku lub 1 na bloku drugi przy termostacie to muszą tam być. Chyba ze był stosowany inny czujnik z inną liczba przewodów.
 • #4
  tzok
  Moderator of Cars
  Na chłodnicy nie jest czujnik, tylko włącznik termiczny. Silniki z Punta I miały miejsce na 2 czujniki (jeden od sterownika silnika, drugi od wskaźnika), ale z Punta II już tylko na jeden (ten od sterownika silnika). Może była robiona jakaś rzeźba i Punta I trafił silnik z Punto II... ciekawe tylko co z pompą wspomagania kierownicy (chyba, że nie ma wspomagania albo wymieniona była tylko głowica, bo w bloku P II nie ma szpilek do jej mocowania).
  Nie da się w prosty sposób "rozgałęzić" pojedynczego czujnika na 2, pozostaje kontynuacja rzeźby i dołożenie czujnika od zegarów gdzieś na przewodach. Jak pamiętam to w P I jeden czujnik był od strony rozrządu (i to był czujnik od zegarów - czerwony, 1-pin), a drugi był w okolicy termostatu/cewek (od komputera - czarny, 2-pin).