Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brotje QAA70 - Jaki bezprzewodowy reg pokojowy zamiast QAA70

07 Gru 2015 13:54 1014 3
  • Poziom 8  
    Witam,
    mam w jednym z domów w piwnicy kocioł Brotje o dużej (za dużej) mocy. Siedzi w nim sterownik Eurocontrol KO jednak mimo wszystko kociol przegrzewa pomieszczenia (steruje odczytem temp powrotu).
    W instrukcji kotła napisane jest że współpracuje z pokojowym regulatorem QAA70 lub QAA50. http://www.sklep.infogrupa.pl/_var/files/QAA70.pdf

Czym można zastąpić ten regulator?
    Wymagania:
    -bezprzewodowy
    -możliwość programowania okresów grzania
    -niedrogi

Jeśli będzie potrzeba to zrobię skan z instrukcji schematu kotła.

Proszę o pomoc ponieważ chodzi o budynek przedszkola.

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Kolego EKO nie mierzy temperatury powrotu tylko temperaturę kotła, jeżeli przegrzewa wystarczy obniżyć punkt 17 o 1 stopnień. Stosowanie regulatora QAA 70 lub 50 mija się z celem ponieważ regulator w pomieszczeniach ogólnie dostępnych jest regulowany przez wszystkich.
  • Poziom 8  
    ok, ale:
    mam wrażenie że kocioł i tak jeśli ustawiam krzywą nawet na 5 (skala chyba 4-42) i temp na sterowniku KO na minimum to grzeje od 38 do 53 stopni. w czasie kiedy budynek jest używany to przy conajmniej 5 stopni temp powietrza na zewnątrz, w środku robi się sauna (temp w pomieszczeniach na poziomie 24 stopnie i więcej). Pomysłem moim było dołożenie jakiegoś niedrogiego bezprzewodowego sterownika pokojowego który "obetnie" pracę kotła wtedy kiedy temp w pomieszczeniach jest wystarczająca (ustawiona na tym sterowniku pokojowym).
    Problem jest w tym, iż ciężko na każde zawołanie jest biegać do przedszkola bo jest telefon "za ciepło jest" albo "za zimno jest".
    Niestety ktoś mądry kto instalował kocioł na nieco ponad 300m2 wstawił kocioł bodajże 42kW i tu sie zaczynają schody.
    Zainstalowana jest sonda zewnętrzna (działa bo na sterowniku pokazuje mi temp zew). Kontroler Eurocontrol KO ustawiłem
    1) od 2-3 do podgrzania żeby budynek nie wyziębł całkowicie
    2) od 6-17 (wtedy są dzieci),
    parametr 17 jest teraz na 12. (jaka wartość jest najbliższa prawdy? nie wiem gdzie zacząć oscylować; czy na wartosci 5 czy 30).
    i przy temp zewn 5st jest jeszcze w miarę bo w pomieszczeniach sie utrzymuje ok 23st.
    ale podejrzewam że przyjdzie zimno i znów będę latał bo "za zimno".
    Wiem że troszkę temat chaotyczny i na czuja jednak proszę o jakieś rozsądne rozwiązanie jak można to w jakiś sposób ogarnąć.
    Dziękuję za odpowiedzi.

Aha co do regulatora pokojowego to mogę go powiesić w takim miejscu gdzie niekoniecznie mi ktoś go ruszy. Z resztą panie przedszkolanki się boją takich cudów, dzieci za niskie, a i jeszcze zablokować też by dobrze go było.