Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

37PFL9903H/10 - Philips upgrade - error nr 12: (null) during st71xx

07 Gru 2015 15:06 1089 1
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie wszystkich,

Jestem użytkownikiem a w zasadzie czytelnikiem tego forum od dość dawna, przyszedł jednak taki moment, że sama literatura nie pomogła, potrzebuję pomocy szanownych kolegów.

Uwaliłem prawdopodobnie swój TV Philipsa 37PFL9903H/10. W menu serwisowym włączyłem MPEG4 (TV kupiony w Belgii, programowo nie obsługiwał tego trybu ale na płycie jest fizycznie chip STI7101BWC).

Telewizor chodził do upgrade softu, na upgrade się wywalił i tak już zostało. Teraz włącza się tylko SOFT UGRADE APPLICATION i za każdą próbą upgrade wywala się w ten sam sposób.

error nr 12: (null) during st71xx update, scrpit could not be correctly performed.
    Programming Error! Retry the procedure or contact your dealer.
    Próbowałem różnych wersji językowych ENG, BEL, FRA, ESP (dla tych krajów są różne konfiguracje jak zrozumiałem), ale to nie pomaga.

37PFL9903H/10 - Philips upgrade - error nr 12: (null) during st71xx 37PFL9903H/10 - Philips upgrade - error nr 12: (null) during st71xx

Wciąż ten sam błąd.
    Philips oczywiście wypina się na to, każe odesłać TV do naprawy pogwarancyjnej.

Doczytałem w jednym z wątków Kcyś'a że zmagał się z identycznym problemem ale na płycie, która nie ma chipa MPEG4, moja go posiada. Co mogę w temacie zrobić?

Gdyby była potrzeba będę umiał zlutować sobie kabelek UART, potrzebowałbym jednak wskazówek co do hyper terminala ... w jaki sposób zacząć logowanie co się dzieje nie tak.
    Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
  • Poziom 2  
    TV naprawiony, soft udało się wgrać po rozpięciu paru connectorów z SSB ( ambi , IR , controll side panel ) - dziwne ale zadziałało.