Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Corolla E12 2005 r. - Radio wyświetla spalanie średnie i chwilowe 0

07 Gru 2015 19:11 3324 1
  • Poziom 2  
    Witam,

mam taki problem w mojej nowo zakupionej (Corolli E12, 2005 r.) - na wyświetlaczu radia po wciśnięciu przycisku NAVI/TRIP powinno się wyświetlać spalanie średnie, chwilowe oraz prędkość. Niestety każda z tych wartości to 0 l/100 km i 0 km/h - bez względu czy jadę czy stoję, po prostu nie działa. Kasowałem już licznik kilometrów na desce rozdzielczej i samo średnie spalanie ale nic nie pomogło. Byłem też na diagnostyce komputera, wyskoczyły jakieś dwa błędy i zostały skasowane ale także nic nie dało.

Dodam jeszcze, że nie wyświetla się też na wyświetlaczu radia temperatura wew. i zew. i godzina a chyba powinna (?) - za to jest podłączony taki zewnętrzny wyświetlacz przy szybie z godziną i temperaturami - wygląda na to jakby coś nie wcześniej nie działało i było za drogie w naprawie i został podłączony niezależny czujnik temperatury. Samo radio natomiast działa normalnie.

Ktoś może spotkał się albo miał podobne problemy?

Z góry dzięki za pomoc.
  • Poziom 2  
    Byłem w (nieautoryzowanym) serwisie specjalizującym się w naprawach Toyoty i okazało się że ...była wypięta kostka od przewodu który wyświetla te informacje na wyświetlaczu :)

Tak więc koniec końców na szczęście była to błahostka i kosztowało mnie to 60 zł

Pozdrawiam