Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sonoff i Slampher - proste i niezwykle tanie moduły systemu Inteligentnego Domu

mi_ma 07 Gru 2015 19:24 4170 4
 • Sonoff i Slampher - proste i niezwykle tanie moduły systemu Inteligentnego Domu

  Na stronach Indiegogo pojawił się projekt bardzo taniego do stworzenia Inteligentnego Domu. System składa się z dwóch urządzeń wykonawczych. Pierwsze z nich to Sonoff, które pozwala na podłączenie i sterowanie dowolnego urządzenia. Drugim elementem systemu jest Slampher, który jest przeznaczony do sterowania żarówkami, które w nie wkręcamy, a następnie bezpośrednio do lampy dzięki zwykłemu gwintowi E27. Dodatkowo system wyposażony jest w prosty pilot pozwalający wyłączać każde z urządzeń z osobna.
  To co wyróżnia jednak system, to możliwość zdalnego sterowania ze smartfona. Wszystkie elementy wyposażone są w moduły WiFi, które łącza się z chmurą pracującą na serwerze Amazon AWS Global Server za pomocą domowego routera WiFi. Dzięki dedykowanej aplikacji zainstalowanej na smartfonie możemy sterować systemem z dowolnego miejsca na świecie, co jest szczególnie przydatne, gdy wyjeżdżamy na wakacje, a chcielibyśmy zniechęcić potencjalnych złodziei.
  Oczywiście można powiedzieć, że taki system to nie jest nic szczególnego i odkrywczego. Może i owszem, ale fakt, że podstawowy zestaw składający się z dwóch Sonoff'ów i dwóch Slampherów oraz pilota dostępny jest za zaledwie 22$ czyni go już atrakcyjnym. Pojedynczy moduł wraz z pilotem kosztuje w tej chwili zaledwie 7$.

  Sonoff i Slampher - proste i niezwykle tanie moduły systemu Inteligentnego Domu Sonoff i Slampher - proste i niezwykle tanie moduły systemu Inteligentnego Domu Sonoff i Slampher - proste i niezwykle tanie moduły systemu Inteligentnego Domu


  Źródło https://www.indiegogo.com/projects/sonoff-slampher-low-cost-smart-home-solution#/

  Fajne! Ranking DIY
 • #2
  Frog_Qmak
  Poziom 25  
  Na pewno będę na wakacjach za granicą dwa razy dziennie zapalać światło w domu przez komórkę. To już prościej kupić programator za dychę i sobie zaprogramować kiedy ma się światło włączać.
 • #3
  lataziom
  Poziom 8  
  Jednak kolego uważam, że jak posiadasz domek wypoczynkowy gdzie jeździsz raz na jakiś czas i chciałbyś aby było ciepło jak przyjedziesz, ciepła woda i schłodzona już lodówka. Jest to super rozwiązanie zwłaszcza, że nie wiesz kiedy będziesz następny raz żeby zaprogramować "programator".
 • #5
  kolgreen
  Poziom 15  
  Stałe łącze nie jest konieczne. Wystarczy "internet z komórki" w sam raz do tego typu zastosowań a i do systemu alarmowego się przyda, czy też ogólnie do podglądu co się na działce dzieje.
  Inna sprawa, że zaprezentowane tu rozwiązanie jest trochę grubymi nićmi szyte. Taki "inteligentny dom" na siłę, dla tych co by chcieli a z jakiś powodów nie mogą.