Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brotje EcoThermPlus WGB28E - Dziwny stukot i drganie strzałki manometru.

Farenhajt67 07 Dec 2015 20:20 1782 7
    Farenhajt67
    Level 8  
    Witam, mam zapytanie dotyczące moim zdaniem nieprawidłowej pracy kotła Brotje Eco Thrm Plus WGB 28 E który objawia się głośną pracą stukaniem podczas grzania połączonym z ruchem wskazówki manometru wskazującego ciśnienie.
    Objaw pokazałem na filmikach: https://www.youtube.com/watch?v=22qM_Krg7W0 oraz https://www.youtube.com/watch?v=wouNgFC5pN0
    choć dokładnie tego stukania nie słychać. Dodam jeszcze że czym więcej kocioł się nagrzewa tym bardziej stuka i bardziej drga manometr. Prosze o pomoc w roziwązaniu problemu albo sugestie może ktoś miał podobym przypadek. Zanim wezwę serwisant chciałbym może coś sam poradzić może się gdzieś, coś zapowietrzyło. Pozdrawiam
    grzelecg
    Level 14  
    Objawy wskazują na problemy z membranowym naczyniem wzbiorczym umieszczonym wewnątrz kotła. Prawdopodobnie ma nieprawidłowe ciśnienie lub nie ma wcale.

Pozdrawiam
    GREGOR
    Farenhajt67
    Level 8  
    Dziękuję za poradę. W moim kotle, akurat w moim modelu nie ma membranowego naczynia wzbiorczego. To o czym piszesz jest dodatkowym wyposażeniem mniejszych kotłów a konkretnie modeli : WGB 15 + 20.
    Mój to model WGB 28 E.
    Więc ta opcja raczej odpada.
    Brotje EcoThermPlus WGB28E - Dziwny stukot i drganie strzałki manometru.
    grzelecg
    Level 14  
    W dużych kotłach naczynie się nie mieści wewnątrz.
    Musisz je mieć w takim razie na zewnątrz. Raczej trudno go nie zauważyć.

Pozdrawiam
    GREGOR
    Farenhajt67
    Level 8  
    Mam takie naczynie mam też przed nim zawór odcinający. Po zamknieciu zaworu odcinającego nczynie niestety nic sie nie zmienia. Teraz mam pytanie tak z zupełnie innej beczki wie ktoś do czego służą te okrągłe pokrętła na zaworach zwrotnych nad pompkami ? Brotje EcoThermPlus WGB28E - Dziwny stukot i drganie strzałki manometru.

Dodano po 1 [godziny] 32 [minuty]:

Przed chwią nakręciłem nowy filmik ale juz przy zdjętej przedniej pokrywie kotła, słychac stukanie i bulgotanie manometr się porusza.
    https://www.youtube.com/watch?v=Y-KFb5x1zrY

Dodano po 44 [sekundy]:
    Farenhajt67
    Level 8  
    Sezon grzewczy rozkręca się na dobre, dzisiaj chciałbym podbić mój stary temat ponieważ problem nie został rozwiązany a dotyczy on metalicznego uciążliwego stukania w kotle,
    Stukanie jest głośne jeśli się stoi przy samym kotle obojętnie czy z zamkniętą czy otwartą pokrywą i dźwięk niesie się po rurach.
    Cichy metaliczny dźwięk stukania roznosi się po całym domu, słychać to to wiadomo szczególnie w nocy.
    Oprócz tych podanych wyżej objawów kocioł pracuje normalnie prawidłowo.
    Może ktoś coś na ten temat i mógłby się podzielić wiedzą .
    zybie
    Level 30  
    Kolego wydaje mi się ze stukanie wydobywa się właśnie z tego elementu o który pytasz w poprzednim poście. Są to zawory kierunkowe które mogły się uszkodzić i jest to ten nad pompą C.O.
    Farenhajt67
    Level 8  
    Niestety przytrafiła mi się najgorsza opcja, mianowicie zlokalizowałem mikropęknięcie najdroższego elementu w kotle czyli przetwornika ciepła.
    W ostatnich dniach tak się już porobiło że przez to pęknięcie ucieka woda powodując spadek ciśnienia który to z kolei wywołuje wyłączenie się kotła.
    Woda wycieka przez skraplacz przez część ogniową i ucieka rurką od kondensu.
    Sytuacja jest dramatyczna bo woda schodzi co godzinę co dwie i trzeba dopuszczać żeby ciśnienie było.
    Jak palnik pracuje i grzeje wodę to ucieka o wiele wolniej ale nie ma mowy żeby nie pilnować bo się wyłączy.
    Nowy wymiennik kosztuje 400 -500 Euro na ebayu (niemieckim) w Polsce dostępny tylko przez serwisantów w sklepach Bimsu nie za bardzo chcą sprzedawać.
    Zwróciłem się więc o pomoc do serwisanta Brotje.
    Temat uważam za zamknięty.