Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja Windows 10 na kilku laptopach z różnymi systemami.

07 Gru 2015 20:40 558 3
 • Poziom 12  
  W jaki sposób najszybciej zainstalować 10 na:

  Windows Vista Home Premium
  Windows 7 Pro
  Windows 10

  Na tych trzech komputerach mam zainstalować 10. Oczywiście można to zrobić instalując systemy i robiąc upgrade do 10. Ale może jest szybsza i prostsza metoda, np zainstalowanie czystej kopii z obrazu? Ale wtedy co z licencją. Ostatni oczywiście oryginalnie posiada 10 ale nie mam do niego nośnika.
 • Spec od komputerów
  No niestety, ale na Viście i siódemce aby mieć zarejestrowany system musisz upgrejdować obecny system i po zalogowaniu na konto microsoft system się aktywuje i dopiero wtedy możesz instalować dziesiątkę na czysto. Na komputerze z Win 10 możesz legalnie pobrać bieżącą wersję systemu przy pomocy Media Creation Tool dostępnego na stronie Microsoftu.
 • Poziom 20  
  W przypadku laptopa z Vistą trzeba będzie zakupić licencję, MS nie umożliwił darmowego upgrade dla systemów poniżej Windows 7. Ponadto obraz Windows 10 z Threshold 2 umożliwia czystą instalację z podaniem klucza z Windows 7 w górę.

  Pozdr.
 • Poziom 43  
  K_o_s napisał:
  Ponadto obraz Windows 10 z Threshold 2 umożliwia czystą instalację z podaniem klucza z Windows 7 w górę.


  W tej wersji w czasie instalacji pomija się wpisanie klucza, a podaje go po zakończeniu procedur z wykorzystaniem apletu Ustawienia - Aktualizacja i Zabezpieczenia - Aktywacja.
  Warunkiem jest wcześniejsza aktywacja Windows - tu: 7 - na tym kluczu.