Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki Kupić Internet na wsi (około 5-10 km od nadajników)

07 Gru 2015 22:11 1383 7
  • Poziom 5  
    Witam umowa mojego internetu dobiega końca i oto moje pytanie gdyż aktualnie mam internet u lokalnego dostawcy (50zł) za 2 mb/s Speed Test Jak na ss'ie zastanawiam się czy nie kupić jakiegoś internetu typu lte/3g ale to raczej odpada bo wszędzie są limity a ja z internetu korzystam codziennie po parenaście godzin więc szukam czegoś bez limitu niski ping (gry fps) Zastanawiam się nad oferta netii 10 mb/s bo wyższej taryfy u mnie niema miejscowość to Zendek miejscowość 5-10 KM od lotniska Katowice-Pyrzowice Gdzie znajdują się nadajniki jaki internet polecacie ?
  • Poziom 8  
    Szczerze mam plus LTE śmig,że w szoku jestem bez zacięć gram w gry itp. polecam idź do salonu plusa i weź na próbę na 7-dni
  • Poziom 5  
    a Jak jest w plusie z limitami ?
  • Specjalista Sieci, Internet
    Nie bierz pod uwagę takich porad jak powyżej. po pierwsze to nie jest prawdą, że w Plusie na LTE nie ma limitów. Wystarczy zapoznać się z Regulaminem usługi http://www.plus.pl/documents/16/5389693/POWER+LTE_2+0_z_mod_lub_rout_na_24_m_2015_11_03_2.pdf Plus wcale nie gwarantuje, że będzie bez limitu, zastrzega że w każdej chwili gdy uzna, ze pobierasz za dużo przytnie prędkość do 32kb/s w ramach FUP. Ostatnio poluzował FUP i pozwala na transfery nawet 150GB bez lejka. Ale ogólnie brak zapisu o gwarantowanym limicie. Kolega nie ma pojęcia o internecie mobilnym i wypisuje bzdury. Na dodatek podsyła ci linka do szmelc-zestawu IDU-ODU, który działa tylko na LTE1800Mobylandu i przy niewielkicjh odległościach od BTS-a. Ogólnie takich rad nie bierze się pod uwagę. w internecie mobilnym zasięg i parametry internetu zależą od lokalizacji. w twoim przypadku teoretycznie masz zasięg LTE wszystkich operatorów. Wybór konkretnego tylko po testach jego działania u ciebie. Do tego wybór konkretnej oferty i sprzętu.
  • Poziom 18  
    Rozumiem, że tylko plus dysponuje publicznym IP? U mnie to jest warunkiem korzystania z netu (serwerek) więc chyba tylko plus.?
  • Specjalista Sieci, Internet
    Dla klientów indywidualnych tylko Plus i ostatnio od. 8.12.2015 CP dysponuje płatną usługą publicznego IP z dostępem z zewnątrz. Adres dynamiczny 6,15 zł i statyczny 18,45 zł/m-c. Trzeba pytać u operatora. W Orange dla indywidualnych niektórym włączali APN vpn( dynamiczny IP z dostępem z zew.) po uzasadnieniu i prośbach do BOK ale ostatnio coś są niechętni. Dla Firm w Orange za 15 zł netto publiczne stałe IP, podobnie w T-Mobile. W Play żadnych możliwości. Zacznij od testu zasięgu LTE w Plusie u siebie. Na temat zasięgu LTE1800Mobylandu i LTE800Sferii pisałem poprzednio. Jak sprawdzisz to podejmniesz dalsze kroki.
  • Poziom 18  
    matek451 napisał:
    Dla klientów indywidualnych tylko Plus i ostatnio od. 8.12.2015 CP dysponuje płatną usługą publicznego IP z dostępem z zewnątrz. Adres dynamiczny 6,15 zł i statyczny 18,45 zł/m-c. Trzeba pytać u operatora. W Orange dla indywidualnych niektórym włączali APN vpn( dynamiczny IP z dostępem z zew.) po uzasadnieniu i prośbach do BOK ale ostatnio coś są niechętni. Dla Firm w Orange za 15 zł netto publiczne stałe IP, podobnie w T-Mobile. W Play żadnych możliwości. Zacznij od testu zasięgu LTE w Plusie u siebie. Na temat zasięgu LTE1800Mobylandu i LTE800Sferii pisałem poprzednio. Jak sprawdzisz to podejmniesz dalsze kroki.

Dzięki z rozjaśnienie tematu. Nie wiedziałem, że dla firm jest lepiej. Kolega kiedyś podrzucił mi swój router ZTE MF28D (nie wiem czy z lte czy nie) i na strychu miałem 20mbit. Co ciekawe - na dachu (bez żadnych przeszkód) było gorzej.
    Obawiam się najbardziej "lejka". Ja nie będę darł plików z torrentów czy z innych źródeł, jedynie filmy na yt dla dziecka, poczta itd... Takim użytkownikom też mogą założyć lejek?