Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CP, DVB-T - Połączenie 3 TV do 1 anteny (Cyfrowy Polsat)

07 Gru 2015 22:44 1536 11
  • Poziom 7  
    Witam, potrzebuję połączyć w domu 3 telewizory tak żeby dało się z nich korzystać ;) Do niedawna był tylko jeden w salonie podłączony do dekodera Polsatu, a on podłączony bezpośrednio do konwertera w antenie.
    Poniżej znajduje się schemat instalacji TV (bardzo uproszczony).
    CP, DVB-T - Połączenie 3 TV do 1 anteny (Cyfrowy Polsat)

Aktualnie korzystamy z Polsatu jednak do świąt okaże się czy dostawca nie będzie zmieniony. Być może w ostateczności na darmową naziemną. Sygnału z Cp nie da się chyba rozdzielić bez użycia ich multiroomu?.. i przy tym pozostaniemy.

Z tematów na tym forum dowiedziałem się, że obecny konwerter na pewno nie będzie się nadawał do tego celu, na pewno trzeba będzie kupić nowy (Twin? czy monoblock?). I być może talerz anteny też będzie do wymiany (aktualnie jest 60 cm) I to chyba tyle z tego co "wiem".

Proszę o poradę jak to wszystko ogarnąć, a przede wszystkim o polecenie dobrego konwertera i dodatkowego wymaganego osprzętu. Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    Czasza absolutnie 80cm. Konwerter QUAD Inverto, Maximum, Televes. Poczwórny sumator SAT +TV np. EMP-Centauri. Antena naziemna najlepiej pasywna i ewentualnie wzmacniacz o ile będzie konieczny. W każdym pokoju wkład do gniazda antenowego SAT + TV, w salonie dwa takie gniazda. Można rozważyć zakup poczwórnego monoblocka. Powinno wystarczyć:)

Twin i monoblock się nie wykluczają...
  • Poziom 39  
    Skoro bierzesz pod uwagę również naziemną telewizję cyfrowa, to uwzględnij również antenę w tym schemacie, aby nie było później niespodzianek.
  • Poziom 30  
    Vibray napisał:
    Aktualnie korzystamy z Polsatu jednak do świąt okaże się czy dostawca nie będzie zmieniony. Być może w ostateczności na darmową naziemną...

Jak to rozumieć?
    Ewentualnie zmieniasz dostawcę (do Świąt)...
    Jeśli nie zmienisz to dalej Polsat + ew. TV naziemna cyfrowa, czy "w ostateczności" tylko darmowa naziemna?
    Możliwości rozwiązań jest wiele, zdecyduj co chcesz mieć "w ostateczności".
    Nie ma co zmieniać czaszy na większą, a taka potrzeba zaistnieje, jeśli końcowym rozwiązaniem będzie darmowa naziemna.
  • Poziom 7  
    TELMOR_PL napisał:
    Vibray napisał:
    Aktualnie korzystamy z Polsatu jednak do świąt okaże się czy dostawca nie będzie zmieniony. Być może w ostateczności na darmową naziemną...

Jak to rozumieć?
    Ewentualnie zmieniasz dostawcę (do Świąt)...
    Jeśli nie zmienisz to dalej Polsat + ew. TV naziemna cyfrowa, czy "w ostateczności" tylko darmowa naziemna?
    Możliwości rozwiązań jest wiele, zdecyduj co chcesz mieć "w ostateczności".
    Nie ma co zmieniać czaszy na większą, a taka potrzeba zaistnieje, jeśli końcowym rozwiązaniem będzie darmowa naziemna.

Rozumieć należy to tak jak napisałem. Jeśli nie przedluzymy umowy z Polsatem to jego miejsce zajmie albo SAMA naziemna albo SAMA "inna, konkurencyjna SAT". Dziś wieczorem na pewno to już ustalimy więc około 18 poprawie temat.
  • Poziom 30  
    No i jasne, słabszym trzeba łopatologicznie :D
    Zatem czekamy na konkrety.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 7  
    TELMOR_PL napisał:
    No i jasne, słabszym trzeba łopatologicznie :D
    Zatem czekamy na konkrety.

Nie jesteś słaby ;) Na pewno masz w tym temacie o wiele większą wiedzę ode mnie ;)

Co do konkretów to już zostały zmienione i tej ostatecznej wersji się trzymajmy.

mihal2002 napisał:
    Vibray napisał:
    Jeśli nie przedluzymy umowy z Polsatem
    Umowę TRZEBA wypowiedzieć! O tym trzeba pamiętać.

W tym miejscu zastosowałem skrót myślowy ;) Wiem, że trzeba wypowiedzieć, ponieważ co 2 lata w Polsacie "trzeba" wypowiedzieć umowę i podpisać nową. Dlaczego? A chociażby dlatego, że każdy "nowy" klient jest tam dużo lepiej traktowany niż ktoś, kto ma umowę od kilku lat.. Nie chodzi nawet o cenę abonamentu ale chociażby aspekt obsługi klienta. Niestety, taka polityka firmy.

Dodatkowo chciałbym też wspomnieć, że rysunek przedstawia już gotową instalację, doprowadzoną do odbiorników przez elektryka gdzieś z rok temu. Chodzi tylko o jej połączenie w całość.

Podsumowując mam do kupienia:
    - Czasza 80 cm - sugerując się wypowiedzią bazyla
    - konwerter quad (Co sądzicie o "INVERTO Black Premium"

On ma 4 wyjścia, a na zewnątrz ze strychu mam wyprowadzone tylko 2 przewody. To znaczy, że muszę tam dołożyć jeszcze jeden (do obsługi 3 tv) lub 2 (jeśli w przyszłości miałyby być 4)?

Czy konwerter monoblock quad jest lepszy od zwykłego konwertera? Rozumiem, że pozwala na odbiór sygnału z 2 satelit ale czy ma to jakieś szersze konsekwencje działające na moją korzyść?

Co do sumatora to czy jest on potrzebny jeśli naziemna nie będzie w ogóle brana pod uwagę?
  • Poziom 14  
    Inwerto black premium - bardzo dobry wybór.
    5 kabli na dach najlepiej czarnych "PE" piąty na ewentualną naziemkę
    Jeżeli na razie nie montujemy anteny naziemnej to sumator i wkłady gniazd w pokojach można odpuścić.
    Astra jest dobra dla osób niemieckojęzycznych -mnóstwo programów.
  • Poziom 7  
    OK, rozumiem. A czy 1 wyjście konwertera, które nie będzie na razie uzywane powinno być dodatkowo obciążone rezystorem 75Ω? W różnych serwisach są wykluczające się informacje..
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Nie nie musi być obciążone.
  • Poziom 30  
    Witam.
    Ale na pewno powinno być zabezpieczone przed dostaniem się wilgoci do wewnątrz gniazda/złącza, bo cały misterny plan... szlag trafi.
    Idzie zima i nieprzewidywalne może stać się możliwe.