Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NBOX 5800SX - multiswitch MP0512L i konfiguracja NBOX

08 Gru 2015 14:10 2487 9
  • Poziom 13  
    Witam,

W jaki sposób ustawić tuner by odbierał sygnał z satelity poprzez instalację z multiswitchem MP0512L
    Próbowałem różnych ustawień ale ciągle nic. Tuner ma mniej więcej 2 lata, na instalacji z bezpośrednim podłączeniem anteny działa.
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 39  
    Tuner ma być ustawiony jak dla normalnego konwertera, chyba że to instalacja z dwiema satelitami to wtedy musisz użyć opcji przełącznika DiSEqC.
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 13  
    Z multiswitcha idzie jeden kabel do gniazda abonenckiego. Na gnieździe są przyłącza TV,SAT i Radio. Podpinam tuner antenę 2 do gniazda SAT.
    W konfiguracji tunera dla anteny A ustawiam: Prosty tryb konfiguracji, Mode Jeden, Satelita Hotbird i wyjscie Diseq Nie
    Czy ta konfiguracja jest poprawna?
  • Poziom 39  
    Czemu podpinasz do anteny 2 a nie do 1 ?
  • Poziom 13  
    Ten tuner tak ma że to co podpięte jest do wejścia ANT2 jest podłączone do ustawień Tunera A
  • Poziom 39  
    A no to w takim razie ja nie pomogę, niestety nigdy nie miałem okazji bawić się enigmą.
  • Poziom 32  
    elakota napisał:

W konfiguracji tunera dla anteny A ustawiam: Prosty tryb konfiguracji, Mode Jeden, Satelita Hotbird i wyjscie Diseq Nie
    Czy ta konfiguracja jest poprawna?

No to na pewno masz Enigmę. Pytanie jak masz zrobioną instalację i na ile satelit? I gdzie ona jest :D . W Polsce Hotbird to diseqc1 i nawet jak tuner ustawiony jest na brak diseqc to odbieramy Hotbirda. Ale w Niemczech diseqc1 to już Astra i sprawy mają się inaczej.

Dodano po 11 [minuty]:

O.K. multiswitch na jednego satelitę http://www.dipol.com.pl/multiswitch_mp-0512l_..._12-wyjsciowy_z_aktywna_naziemna_R6944512.htm
    Jeśli jest to Hotbird istotnie powinno działać bez problemu ( i właśnie na tych nastawach). Chyba, że Nbox ma już nieco zużyte kondensatory (najczęściej) i wymaga lepszego sygnału ( na razie (teraz) a docelowo naprawy). W menu jest zakładka Miernik sygnału. Spróbuj podać co tam jest dla kanału DVBS i dla kanału DVBS2. Przydałby się precyzyjny pomiar co masz w instalacji... :|
  • Poziom 13  
    Testowałem dziś ustawienia tunera na ustawionej antenie przy połączeniu bezpośrednio z konwertera do tunera i działa.
    W poniedziałek bede miał możliwość testów tunera poprzez multiswitcha MP0512L.

Czy jest możliwość podglądu poziomu sygnału w tunerze zdalnie przez jakąś aplikację na PC? Gdy tuner jest podpięty do sieci i w przeglądarce wpisze się jego adres IP to można przeglądać i częściowo sterować tunerem. Nie znalazłem jednak podglądu poziomu sygnału. A przydało by się - laptopa na dach i można poprawić ustawienia anteny .

Czy jeżeli nie uda mi sie znaleść programów poprzez multiswitcha to czy można tuner podłączyć bezpośrednio do jednego z 4 wyjść konwertera i w ten sposób sprawdzić ustawienie anteny? Co ma być wtedy w ustawieniach wejscia antenowego tunera?
  • Poziom 35  
    elakota napisał:
    Czy jest możliwość podglądu poziomu sygnału w tunerze zdalnie przez jakąś aplikację na PC? Gdy tuner jest podpięty do sieci i w przeglądarce wpisze się jego adres IP to można przeglądać i częściowo sterować tunerem. Nie znalazłem jednak podglądu poziomu sygnału. A przydało by się - laptopa na dach i można poprawić ustawienia anteny .

Nazwa aplikacji: DMSatFinder PL
    Język: PL,
    Systemy operacyjne: Android
    Pobierz Link

Opis:
    Jest to miernik sygnału satelitarnego
    Prosta ale za to bardzo przydatna aplikacja podczas ustawiania anteny.

Sprawdzone i działa z E2 v.7.1.6 , v.7.1.7 oraz v.8.1