Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony 705c i 755c - co wybrać?

Manen224 08 Gru 2015 15:25 933 4
  • #1 08 Gru 2015 15:25
    Manen224
    Poziom 2  

Witam. Jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum proszę o wyrozumiałość. Jakie są różnice między kdl-48w705c a kdl-50w755c? Najważniejsza to system bo 75c ma już androida - i kolejne pytanie, jeśli ktoś miał styczność z tym tv, czy działa dość płynnie? Linia 75c ma też Motionflow XR 800 Hz zamiast 200 Hz w 70c ale czy to jakaś znacząca różnica? Ma też google cast i wyczytałem też, że 75c ma wbudowany dekoder i miejsce na kartę np. cyfry +, prawda? Tv ma służyć do oglądania programów na co dzień a bardziej do grania na konsoli i przeglądania youtube a więc najważniejsze pytanie: czy warto dopłacać 500zl więcej za 75c?

Na Sony jestem zdecydowany w 95% ale może zaproponujecie jeszcze coś lepszego do kwoty 3000zł.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5-3,5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? dwie
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? tylko na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? słabo-rolety
    7. Jaki masz obecnie telewizor? samsung LE32R32B
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? wyraźny, ostry obraz
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? cyfra+
    10.Jakie urządzenia? konsola sony
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-5h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? wolę mat
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? wszystkie, od dokumentalnych po bajki dla dzieci
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 60%
    16. Preferencje co do marki? Sony
    17. Preferencje co do wielkości? 48-50
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? gdy smart tv się drastycznie zacina, jakość obrazu nie zadowalająca
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? różnie
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? do 3000zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Nie musi

Mam nadzieję, że pomożecie :)

• Pomocny post
    #2 08 Gru 2015 18:01
    FanManiakHD
    Poziom 17  

Jeżeli jesteś zdecydowany na Sony to lepiej kupić W755, bo ma matrycę 100 Hz, a W705 50 Hz.

Te 800 czy 1000 Hz to tylko marketing, realnie w telewizorach są montowane matryce 50,100 i w tych najdroższych 200 Hz, ale w tym roku nawet w tych najdroższych montują 100 Hz matryce.

Do gier też będzie dobry, opóźnienie wejścia jest na przyzwoitym poziomie ok, 35 ms. Więc nie tak źle, choć w W705 ma opóźnienie w granicach 22ms.

• #4 09 Gru 2015 05:30
    Manen224
    Poziom 2  

Dziękuję Locoloco ale widzę, że 50w809c nie różni się niczym wyjątkowym oprócz 3D ktorego w zasadzie nie potrzebuję. Co do input laga to faktycznie czytałem, że w 705c jest niższy. Czy różnicę między ok. 35ms a 20ms można zauważyć gołym okiem? Od razu wyjaśnię, że nie mam zamiaru godzinami grać np. w CODa gdzie te parę milisekund naprawdę może zrobić różnicę. I głównie chciałbym się dowiedzieć jak duża jest różnica między dwoma systemami. Czy Smart tv w 705c jest przyzwoity, to znaczy czy da się na nim w miarę płynnie korzystać z YouTube itd. czy może android tv w 755c bije go o głowę. Kumpel ma 2-letniego samsunga 46 cali, dokładnie modelu nie pamiętam ale Smart tv w tym telewizorze to porażka. Podczas włączania aplikacji np. Ipla zdążył bym spalić papierosa i jeszcze kawę wypić.

• #5 09 Gru 2015 18:27
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson