Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung - Jak podlaczyc kino domowe pod dekoder?

Skarbowy 08 Gru 2015 16:05 1851 13
  • #2 08 Gru 2015 17:11
    leszekpo59
    Poziom 26  

witaj. Skoro kino nie posiada wejścia optycznego, to możesz przewodem EURO - 6 CHINCZ :
    połączyć te dwa urządzenia. Euro podłączasz do dekodera, a CHINCZE ( 2 z 6 ) do kina domowego. Drugim sposobem, lecz znacznie droższym, jest połączenie wyjścia optycznego z dekodera przewodem :
    do przetwornika sygnału cyfrowego na analogowy:
    i dalej przewodem typu 2Xchincz
    do kina domowego. Powodzenia.

0
  • #3 08 Gru 2015 20:33
    kazikszach
    Poziom 33  

Podaj dokładny model kina, na zdjęciu nie widać wejścia 5.1, tylko stereo, może są jeszcze jakieś inne.

0
  • #4 09 Gru 2015 09:14
    Skarbowy
    Poziom 2  

Samsung ht-q20
    Chyba nie ma innych wejsc oprocz usb.

0
  • #5 09 Gru 2015 10:23
    kazikszach
    Poziom 33  

Dekoder ma wyjście audio L i R, a kino wejście AUDIO, masz tam na zdjęciu podłączony jakiś kabel Cinch.
    Łączysz wyjście dekodera z wejściem AUDIO kablem Cinch-Cinch i masz tylko dźwięk stereo, innego nie uzyskasz.

0
  • #6 09 Gru 2015 12:01
    Skarbowy
    Poziom 2  

Tego sie wlasnie obawialem.
    No nic, trudno.
    Dzieki:)

0
  • #7 15 Gru 2015 11:02
    kotdog
    Poziom 7  

Witam
    Zakupiłem CN+ z dekoderem Premiumbox+ z cyfrowym s/pdif (obrazek). Chciałbym go podłączyć z kinem domowym gdzie jest wyjście dźwiękowe optyczne. Czy jest to możliwe i gdzie kupić taką "przelotkę"/ Pytałem w kilku sklepach i na giełdzie elektronicznej ale odpowiedzi tyle co odpowiadających. Poproszę o "prawdziwą" informację.
    Piotr Hajduk Samsung - Jak podlaczyc kino domowe pod dekoder?

0
  • #8 15 Gru 2015 12:38
    Polon_us
    Poziom 40  

kotdog napisał:
    Czy jest to możliwe i gdzie kupić taką "przelotkę

Nie za bardzo wiem, o jakiej przelotce kolega pisze ...

Z informacji jakie widzę, to domyślam się, że dekoder ma wyjście cyfrowe SPDI/F koaksjalne ("elektryczne" CINCH), a wzmacniacz ma wejście cyfrowe audio optyczne. Takie jest moje domniemanie.
    Jeżeli kolega chce to razem połączyć to konieczny jest konwerter.

Proszę zobaczyć ten temat -> wpis #2 -> Link

Urządzenia nie są dokładnie takie same, ale koncept dokładnie taki sam.

I tak na uboczu, poza głównym tematem ...
    kotdog napisał:
    Poproszę o "prawdziwą" informację.

Napisanie jakiegoś pospolitego wyrazu w cudzysłowiu oznacza jego przeciwstawne znaczenie.
    Czyli prośba kolegi o "prawdziwą" informację, w sumie jest prośbą o nierzetelną/nieprawdziwą/fałszywą/niefachową informację :)))

Nie zastosowałem się do tej prośby, hyh ...

Taka mała dygresja :)))

0
  • #9 16 Gru 2015 11:23
    kotdog
    Poziom 7  

Witam
    Dziękuję za wyczerpująca odpowiedź.
    Pisząc przelotka miałem na myśli jakiś adapter, reduktor - coś w tym rodzaju.
    A pisanie w cudzysłowie - nie wiedziałem że to tak oznacza. Mi chodziło rzeczywiście o prawdziwą informację (chciałem podkreślić ważność słowa).
    Po za tym w dziale technicznym Cyfry+ ustaliłem że to jest wyjście mono, analogowe.
    Jeszcze raz dziękuje dziwiąc się że nowoczesny sprzęt wypuszczają z analogowym wyjściem przy okazji w instrukcji pisząc cyfrowy.
    A co do konwertora to myślę, że szkoda kasy. Ponad 300 PLN.
    Piotr Hajduk

0
  • #10 16 Gru 2015 11:33
    Polon_us
    Poziom 40  

kotdog napisał:
    Po za tym w dziale technicznym Cyfry+ ustaliłem że to jest wyjście mono, analogowe.

Eeee, to koledze ktoś udzielił "prawdziwej" informacji, żartuję :)))

To nie może być wyjście mono i analogowe. Jest wyraźnie oznaczone S/PDIF.
    A to jednoznacznie odnosi się do wyjścia (w tym przypadku) cyfrowego audio.

Sugerowałbym ponowne sprawdzenie rzetelności tej informacji.

Albo sprawdzenie instrukcji, którą załączam poniżej.

Konwerter kosztuje w granicach 60 zł, nie wiem gdzie kolega znalazł za 300 zł - w moim przypadku to Allegro aukcja #5831723476

0
  • #11 16 Gru 2015 12:49
    kotdog
    Poziom 7  

Witam
    Jeszcze raz dziękuję. Rzeczywiście jest tańszy konwenter ale (dzwoniłem poraz kolejny kilka minut temu) w dziale technicznym CN+ potwierdzają informację o mono/analog - mówią, że to pomyłka w instrukcji. Dla podłączeń cyfrowych, optycznych mają drugie dekodery.
    Za instrukcję dziękuję mimo, ze taką samą dostałem ze sprzętem.
    Piotr

0
  • #12 16 Gru 2015 13:14
    kazikszach
    Poziom 33  

kotdog napisał:
    w dziale technicznym CN+ potwierdzają informację o mono/analog - mówią, że to pomyłka w instrukcji. Dla podłączeń cyfrowych, optycznych mają drugie dekodery.

Nie spotkałem żadnego nowego dekodera z wyjście audio mono.
    Bardzo prosto to sprawdzić, wystarczy to wyjście podłączyć pod wejście analogowe jakiegoś wzmacniacza audio, jeśli będzie dźwięk to jest to wyjście mono, tylko ostrożnie z siłą dźwięku, jak nie zagra przy bardzo cichym ustawieniu, to wyjście cyfrowe.

0
  • #13 16 Gru 2015 18:50
    Polon_us
    Poziom 40  

kotdog napisał:
    w dziale technicznym CN+ potwierdzają informację o mono/analog -

Aż trudno uwierzyć, że przy dzisiejszej technologii ktoś by projektował takie wyjście w dekoderze.
    Ale cóż ...
    kazikszach napisał:
    Bardzo prosto to sprawdzić, wystarczy to wyjście podłączyć pod wejście analogowe jakiegoś wzmacniacza audio

Popieram wykonanie takiej próby. Jeśli kolega zdecyduje się przeprowadzić taki test, to proszę również sprawdzić ustawienia audio dekodera. Oby nie było ustawione na HDMI czy Euro.

0
  • #14 10 Sty 2016 19:53
    kotdog
    Poziom 7  

Witam
    Nie miałem możliwości potwierdzić.
    W kolejnej rozmowie z Cyfrą potwierdzono to. Wymieniłem dekoder i sprawę zamknąłem. Nowy śmiga i ze wszystkim się łączy mimo że stary model.
    Dziwne ale prawdziwe.

0