Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GoClever Insignia 1010M - Otwarcie obudowy celem wymiany gniazda USB

08 Gru 2015 17:04 1512 7
  • Poziom 12  
    Witam

Jak bezpiecznie otworzyć obudowę tego tabletu aby nie zniszczyć obudowy i co najważniejsze nie uszkodzić tabletu?
    Ogólnie tablet działa ale gniazdo USB bardzo luźno trzyma wtyczkę zasilacza. Trzeba ustawiać w określonej pozycji aby go naładować.
    Niestety nie mogę znaleźć żadnych filmików czy opisu.

Dziękuję za podpowiedzi. Pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 12  
    Pewnie trzeba mieć przyssawke - suction tool. Są gotowe narzędzia do otwierania tabletów do kupienia.
    Cieniutki plastik do podwarzania oraz przyssawka.
  • Poziom 12  
    Nie wystarczy karta (jakiś plastik) żeby podważyć?
    Nie wiem czy tył jest na zatrzaski czy na taśmę dwustronnie przylepną.
    Tylna pokrywa w tym modelu jest metalowa.
    Brak wkrętów.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Wpisz na youtube.com; GoClever dissasembly. Wkręty są na bocznych krawedziach obudowy...
  • Poziom 33  
    Witam
    Daj to komuś zrobić nim zniszczysz...
    Wylutowanie i wlutowanie MicroUSB wymaga grzania układu od dołu i od góry, jeśli uszkodzisz ścieżki to naprawa będzie możliwa ale bardzo ciężka.
    Samo otwarcie to jedna setna pracy.
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Nie mam zamiaru lutować. Daje to komuś kto ma do tego sprzęt ale żeby ułatwić sprawę mam dobrać się do bebechów.
    Ten tablet nie ma z żadnej strony wkrętów. Null. Zero. Same gniazda i przyciski.

samonek4
    https://www.youtube.com/watch?v=GlhXXB3dDVA
    Konstrukcja podobna a wręcz taka sama. Dzięki.
  • Poziom 33  
    Witam
    Do otwarcia karta kredytowa :)
    Do lutowania mikroskop i zgrabne ręce, te druciki prosto wyglądają ale raster gniazda jest tak mały że bez wprawy się nie da, nie wierzyłbym w naprawę przez kogoś kto nie umie otworzyć obudowy w kilkanaście sekund.
    Pozdrawiam
  • Poziom 1  
    Miałem problem z tym gniazdem 4 razy = (300 zł wyrzucone na naprawy), NIGDY WIĘCEJ GOCLEVER.
    Poradziłem sobie w ten sposób: - REWELACJA- po ostatniej naprawie do gniazda włożyłem kupiony za nieduże pieniądze adapter, który już nigdy z niego nie wyjmowałem!!! Gniazdo w INSIGNIA jest moim zdaniem b. delikatne., które szybko się niszczy podczas normalnego użytkowania.
    Ten adapter, działa tak, że na zewnątrz ma magnes, do którego dotykam drugi koniec kabla. otrzymuje się w ten sposób bardzo trwałe połączenie usb, do ładowania itd. Dla mnie rewelka. Dzięki temu "zapominałem" o problemach z USB.