Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Diora AWS 504

12 Cze 2005 23:08 2624 12
  • Poziom 10  
    Mam problem z amplitunerem firmy Diora a mianowicie na kazdym z przelaczanych kanałow slychac ale bardzo slabo dzwieki , na obu kanalach jednoczesnie nawet przy ustawionej pelnej mocy wzmacniacza . Trudno to nazwac dzwiekami raczej trzaski , pozostle funkcje dzialaja raczej bez zarzutu . Prosze o porade poniewaz nie mam schematu a wzmacniacz chcialbym szybko i bez bolesnie naprawić . Z gory dziekuje.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    koncowka na STK 4141V , a schemat był gdzies na elektrodzie
  • Poziom 10  
    Jezeli to koncowka to w takim razie pojedyncze stuki na wejsciach tez by byly cicho slyszane a sa one o odpowiedniej mocy . Serwisówka lub opis układu z podaniem napiec bardzo by mi pomogl wykluczajac lub potwierdzajac uszkodzenie ukladu .
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Dziekuje wszystkim ktorzy wlaczyli sie do tego tematu zapomnialem odpowiedziec od razu ale zaraz na drugi dzien wziolem sie za wzmacniacz i stwierdzilem brak jednego z napiec usterka tkwila w zasilaczu . A wiec i przedwzmacniacz nie byl zasilany .
  • Poziom 14  
    Ja mam podobny problem, w głośnikach przy max głośności słychać tylko cichy dźwięk, tak samo w sluchawkach, napiecia na trafo sprawdzalem i sa w granicach 23V, po wyprostopwaniu ok. 60V więc to chyba dobrze. Bezpieczniki sprawne. Radiator od stk zimny, jedynie układ tda8138 się grzeje. W czym może być problem?
  • Poziom 36  
    Ja bym sprawdził TDA8138 czy daje +12V, bo prawdopodobnie jest brak tego napięcia.
  • Poziom 14  
    Sprawdziłem zgodnie z opisem ukłądu TDA8138 i wszystko wporządku, 12V na wyjściu jest. Niemam pojęcia co to jest, proszę o dalszą pomoc.
  • Poziom 10  
    Jeżeli STK ma zasilania to po wylutowniu go mozesz słuchawką (przez kondensator) sprawdzić poprawność sygnału na jego wejściach. Jeżeli
    sygnał jest poprawny to STK do wymiany.