Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vw polo 1.0 1998 - nie odpala

08 Gru 2015 18:32 1638 3
  • Poziom 2  
    Witam. Mam problem z samochodem VW Polo 1.0 37 kW 1998 r, po przejechaniu 140 km pojazd zostawiłem na parkingu. Po 20 min wróciłem do samochodu i już nie mogłem go odpalić,próbowałem go odpalać przez 30 min. to chwilami załapał i gasł,zostałem zaholowany do warsztatu sprawdzili pompę paliwa ok iskra na świecach ok, przepustnica niby miała zwarcie. kupiłem nową przepustnice i zamontował ją i dalej to samo na chwile zapali i zaraz gaśnie. Postanowiłem sam poszukać przyczyny i jak odłączyłem czujnik temperatury to udało mi się samochód odpalić, wpoiłem z powrotem czujnik temperatury zgasł i nie można odpalić, podłączyłem inny czujnik i to samo, bez czujnika temperatury odpala trochę ciężko i normalnie silnik pracuje chwilami obroty na chwile skoczą na 2 tys,przynajmniej bez czujnika temperatury mogę jeździć.
    Proszę o pomoc.
  • Poziom 2  
    Witam
    Dziś podłączyłem czujnik temperatury i odpalił bez problemu, gdy silnik osiągnął temperaturę to wtedy zgasł, gdy dołączę czujnik odpala z trudem.Problem polega na tym że jak silnik jest rozgrzany to gaśnie,czy ktoś ma jakiś pomysł jaką może być przyczyną tej usterki?
  • Specjalista grupy V.A.G.
  • Poziom 2  
    Witam.
    Wczoraj robiłem adaptację przepustniczy i sprawdzałem parametry, temperatura silnika wacala się między 75-86 stopni. Problem rozwiązaniem okazało się że złącze wiązki przy silniku miało lekko zasniedzialestyki, teraz wszystko już działa.
    Zamykam temat.