Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Makita HM1213C - Młot udarowy jak rozebrać

saly 08 Dec 2015 21:09 4788 10
    saly
    Level 32  
    Witam
    Mam problem z rozebraniem młota udarowego HM1213C.
    Chciałbym zdjąć tą czarną obudowę z młota udarowego, żeby ją zdjąć i dobrać się do tłoka trzeba zdjąć głowice (uchwyt) który nie pozwala zdemontować obudowy.
    Jak zdjąć głowicę.
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    saly
    Level 32  
    Dzięki zacznę od gumy tego nie próbowałem.
    saly
    Level 32  
    Powiedz mi jeśli możesz. Czy zużycie uszczelnień może być przyczyną zaniku udaru w tej maszynie.
    Młot ma całkowity brak udaru. Regulacja obrotów działa.
    Czasem jak włączy się młot udar działa przez sekundę dwie.
    Rozebrałem całość na uszczelniaczach nie widać uszkodzeń zużyć.
    Zamówię uszczelnienia tłoka poz. 38 i 40 do tego uszczelnienia bijaka 25 i 27, do tego smar. Czy ten smar (1002 194683-7 (12) SMAR DO WIERTEŁ I DŁUT (194659-4)) nadaje się również do smarowania części wewnętrznych udaru
    saly
    Level 32  
    Ok. Tak myślałem że to smar tylko i wyłącznie do wierteł.
    Czy do HM1213c wystarczy 30g.
    Ok tłok do wymiany z uszczelnieniami.
    saly
    Level 32  
    Witam
    Wymieniłem części i mam dalej problem.
    Wymieniłem:
    - tłok z uszczelnieniami poz. 38-40
    - oring bijaka poz. 33
    - uszczelnienie bolca udarowego poz.25 i 27
    - wirnik i koło zębate.
    Nie zauważyłem początkowo że przyczyną uszkodzenia był uszkodzony zębnik wirnika i duże koło zębate, młot chodził chwile z udarem po chwili udar zanikał, bo wirnik się kręcił a duże koło się zatrzymywało w uszkodzonym miejscu i nie było pracy tłoka więc nie było udaru.
    Dziwna sprawa bo przed wymianą uszczelnień udar był do puki doputy tłok chodził, po wymianie części udar zanikł. Sprawdziłem i włączyłem młot z zdemontowanym bolcem udarowym, bijak chodzi i czuć silne podmuchy powietrza a jak założę bolec udarowy to udaru zero.
    Masz może jakiś kawał dokumentacji tego typu młota.
    Wykluczam błędy w montażu sprawdzałem wszystko po kilka razy. Nie wymieniłem takiego foliowego uszczelniacza na bolcu udarowym z pozycji 26, jest lekko uszkodzony. Rozumiem jak tam była by nieszczelność to udar mógłby być słaby ale teraz go nie ma go kompletnie wcale.
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    saly
    Level 32  
    Dziękuję za dokumentację.
    Mam pytanie czy bijak popycha bolec udarowy pneumatycznie czy mechanicznie, myślę że pneumatycznie przynajmniej o tym świadczą uszczelnienia na bolcu udarowym, ale nie rozumiem dlaczego w końcówce cylindra są otwory przez które uchodzi ciśnienie.
    User removed account
    Level 1  
    saly
    Level 32  
    Dziękuję Tobie za wskazówki i za dokumentacje, okazało się że wszystko poskładałem jak należy, problem leżał w niskich temperaturach. Drugą partię części montowałem przy dużych mrozach i jak sprawdzałem w zimnym to bijak nie mógł nabrać rozpędu, do tego nowy gęsty smar i udaru nie było. W temperaturze pokojowej udar wrócił i młot działa bez zarzutu.
    Jeszcze raz dziękuje.