Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wymiana instalacji elektrycznej skuter

WładekVTZ 08 Dec 2015 21:11 4461 1
    WładekVTZ
    Level 2  
    Witam mam problem z moim skuterem Motomar Asti z 2007r do wymiany jest instalacja elektryczna bo stara jest porwana i niektóre kable są spalone i w ogóle
    muszę jakoś te instalacje zrobić bo nie ma nic nic nie działa brak świateł kierunków i wszystkiego co związane z elektryką .
    Z elektryki jestem nawet dobry bo naprawiam instalacje w ciągnikach rolniczych i jest ok a w tym skuterze to już jest trudniej bo nie mam schematu ani nic dlatego chcę to przerobić jakoś po swojemu i tu tu jest moje pytanie jak zrobić by było dobrze od jakiego innego skutera spasował by schemat by to podłączyć chcę zrobić również ładowanie bo nie ma i nie wiem jak to zrobić chcę wymienić wszystkie kable te co idą do świateł i zrobił bym to ale jest jeden problem nie mogę zrobić ładowania chcę aby światła były zasilane z akumulatora a z prądnicy żeby szedł prąd do akumulatora i ładował akumulator tylko chcę to zrobić bez żadnego regulatora . wiem z tego co napisałem to trudno się coś dowiedzieć ale trudno chodzi mi o to chcę zrobić światła tak aby było mało kabli prosto wszystko podłączone ktoś ma jakieś pomysły ? z góry dziękuję .
    kobrarj45
    Level 2  
    Witam
    Żeby ładować aku to musisz najpierw wyprostować prąd bo inaczej aku na tym ucierpi. Najlepszym rozwiązaniem wg mnie to będzie chiński regulator na 4 piny kosztuje parę zł a zadanie swoje spełnia a stosowany jest w dużej ilości motorowerów quadów itp. Co do schematu to jeśli ogarniasz instalacje to wystarczy ci schemat tylko wyprowadzeń regulatora za co odpowiadają a resztę zrobisz wg własnego uznania .