Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung R530 - Nie obsługuje partycji Recovery, nie można postawić systemu

08 Gru 2015 21:11 1011 6
  • Poziom 2  
    Na początku chciałbym przywitać całą brać elektrody, jako, iż jest to mój pierwszy post. Mam nadzieję, że na coś też się przydam i nie będzie on ostatni.

Mój problem, może wydawać się typowy, jednak przeszukałem już to forum i parę innych, siedzę od 4 dni nad tym problemem i ciągle bez efektów. Bardzo proszę o jasne i konkretne wskazówki.

Posiadam Laptop Samsung R530, OEM'owy Windows 7 Home Premium OA 64bit

Otóż, podczas próby formatu zasyfionego kompa, zauważyłem, że partycja Recovery przestała działać (klawisz F4 skutkuje jedynie czarnym ekranem, program Samsunga Recovery Soultion 4 informuje, że nie odnalazł obszaru przywracania) i to całkowicie bez mojej ingerencji (nic nie grzebałem w menadżerze partycji, nie instalowałem etc.)
    Przy pomocy EaseUS Partition Master, sprawdziłem, że nie posiada ona żadnych fizycznych błędów, a pliki są na niej zapisane.

Nic co polskie nie jest mi obce, toteż jestem mądry po szkodzie, gdyż nie mam zrobionego ani backupu na dvd, ani zapisanego klucza z naklejki, która przestała być czytelna.

Kontakt z konsultantami Samsunga (ich rada: kupić nowy system operacyjny...) ani Microsoftu (proszę kontaktować się z producentem) nie przyniósł żadnych pomocnych uwag, toteż zwracam się do Was o pomoc co począć w tej sytuacji?

Klucz odnaleziony za pomocą programów nie zgadza się z naklejką i nie pozwala na ściągnięcie Windowsa ze strony Microsoftu.

Na danych z dysku mi nie zależy, wszystko już zgrane, chciałbym oczyścić system, najlepiej przywrócić go od nowa do ustawień fabrycznych.

Proszę o rady, jakie logi mam wykonać, co usunąć lub co ewentualnie zastosować, by móc postawić system na nogi?
    Czy aktualizacja do Win 10 to dobry pomysł w tej sytuacji?
    Czy zdobycie samej płyty Samsung Recovery Media pomoże? Jeżeli tak, to czy znajduje się ona gdzieś w internecie?

Z góry dziękuję i pozdrawiam!
  • Red. Komputery FAQ
    Możesz przeprowadzić aktualizację do W10 - ściągasz program media creation tool: https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10 wybierasz uaktualnij, później możesz wybrać "zmień ustawienia" a tam jest możliwość zaznaczenia nie zachowuj niczego - po "aktualizacji" będziesz miał czysty, aktywowany system. Pozostałości po windows 7 będą w folderze Windows.old bezpośrednio na partycji systemowej.
  • Poziom 2  
    Rozpatrywałem tę możliwość, jednak opinie na temat W10 są bardzo podzielone. Wyczytałem zarówno głosy aprobujące ale i tyle samo narzekających na najnowsza wersję. W7 uważam, że jest naprawdę stabilny i najbardziej chciałbym przy nim zostać, jednakże jeżeli nie będzie innej opcji to w ostateczności przerzucę się na 10-tkę. Niemniej bardzo dziękuję za pomoc. Nie orientujesz się może jeszcze, czy do aktualizacji do 10 potrzebne są klucze?
  • Red. Komputery FAQ
    Przy aktualizacji nie potrzebny jest klucz testowałem wiele razy. Ważne jest aby poprzedni system był aktywowany. Przy uruchomieniu instalatora W10 z nośnika bootującego instalator poprosi o klucz.
  • Poziom 2  
    No właśnie o to chodziło, gdyż jak wspomniałem wyżej klucz licencyjny trochę stracił na świeżości i jest niewidoczny, ten uzyskany z programu natomiast może nie pasować...
  • Red. Komputery FAQ
    W razie czego zrób obraz partycji z windowsem, aby czasem mieć możliwość powrotu do oryginalnego W7, wiem że jest opcja powrotu do poprzedniego windowsa w ciągu 1msc, lecz najlepiej się zabezpieczyć jeżeli się klucz starł ;)
  • Poziom 2  
    Udało mi się zdobyć Win7 od komputera Dell i jego instalacja załatwiła sprawę. Dzięki za pomoc!
    Temat można zamknąć, pozdrawiam!