Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PC Dimplex Dimplex LA 10MR - Zapowietrzanie układu grzewczego

08 Gru 2015 21:47 858 1
  • Poziom 10  
    Witam,

W układzie grzewczym mojego domu pracuje pompa ciepła, ostatnio musiałem wymienić: zawór uzupełniania układu, przeponowe naczynie wzbiorcze, i odpowietrznik.

Po wymianie zaobserwowałem że wskazówka manometru na zaworze uzupełniania układu drga w granicach +/- 0.2 bara.

Pytanie 1: czy drgania wskazówki spowodowane są zapowietrzeniem układu? Odkręcenie zegara i spuszczenie wody uspokaja zegar na kilka minut.

Pytanie 2: czy tak jak na schemacie, nie jest błędnym połączenie zasilania wody ponad poziomem rury zasilania ciepłej wody z pompy? patrz schemat poniżej.

PC Dimplex Dimplex LA 10MR - Zapowietrzanie układu grzewczego

Pytanie 3: warto wstawić dodatkowy odpowietrznik za zaworem uzupełniania?

Od dodania posta minęło trochę czasu, a ja wciąż "odpowietrzam"/upuszczam wody poprzez zegar zaworu uzupełniania. Wiec dodaje kolejne pytanie.

Pytanie 4: czy w drgania wskazówki manometru może być spowodowane małym ciśnieniem w przeponowym naczyniu wzbiorczym? (przypomnę zamontowałem nowy zbiornik)
  • Poziom 10  
    Cytat:

Pytanie 1: czy drgania wskazówki spowodowane są zapowietrzeniem układu? Odkręcenie zegara i spuszczenie wody uspokaja zegar na kilka minut.

Tak

Cytat:

Pytanie 2: czy tak jak na schemacie, nie jest błędnym połączenie zasilania wody ponad poziomem rury zasilania ciepłej wody z pompy? patrz schemat poniżej.

Tak, powietrze zbierało się w rurze doprowadzającej wodę,

Cytat:

Pytanie 3: warto wstawić dodatkowy odpowietrznik za zaworem uzupełniania?

Tak, dodatkowy odpowietrznik rozwiązał sprawę drgania wskazówki.

Cytat:

Pytanie 4: czy w drgania wskazówki manometru może być spowodowane małym ciśnieniem w przeponowym naczyniu wzbiorczym? (przypomnę zamontowałem nowy zbiornik)

Raczej nie, patrz punkt 1,2,3.
    [/quote]