Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buczenie kolumn ze wzmacniaczem

czarek199999 08 Gru 2015 23:05 711 9
  • #1 08 Gru 2015 23:05
    czarek199999
    Poziom 3  

Witam
    Dziś przyjechał do mnie taki oto zestaw z allegro

Moderowany przez Mirek Z.:

Link usunąłem. https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php - p.3.1.18.

Po podłączeniu do prądu kolumny buczą jednym zawsze tym samym tonem. Czytałem trochę o tym i próbowałem już sposobu z gniazdem (chodzi o uziemienie) i nie poskutkowało. Podłączenie do jakiego kolwiek urządzenia nic nie zmienia. Dźwięk odtwarzają bezproblemowo. Jeżeli nie znajdę na to sposobu to będę musiał je odesłać :/ proszę o pomoc

• #2 08 Gru 2015 23:08
    ZbeeGin
    Poziom 38  

czarek199999 napisał:
    Po podłączeniu do prądu kolumny buczą jednym zawsze tym samym tonem.

Przepraszam, ale czy na podstawie tego zdania mamy rozumieć, że zestawy głośnikowe podłączyłeś bezpośrednio do zasilania?

• #4 08 Gru 2015 23:11
    ZbeeGin
    Poziom 38  

Czy próbowano podłączyć wzmacniacz pod 12V (np. z akumulatora samochodowego) przez gniazdo DC i efekt jest ten sam?

• #5 09 Gru 2015 06:09
    czarek199999
    Poziom 3  

Dzisiaj sprawdzę je na wzmacniaczu sąsiada :)

• #6 09 Gru 2015 07:47
    spokojan
    Poziom 18  

Tak na marginesie jeżeli wzmacniacz jest w klasie VK to dziwne że wogóle coś buczy i gra ,przepraszam Panie Czarek ale to papa aż boli.

• Pomocny post
    #7 09 Gru 2015 13:26
    ZbeeGin
    Poziom 38  

Moje podejrzenia są takie. Problem leży w samym wzmacniaczu. W transporcie mogło dojść do urwania się kondensatora filtrującego (z uwagi na jego większy rozmiar czy niestaranny montaż) w części zasilacza sieciowego urządzenia. Można to łatwo sprawdzić podłączając zewnętrzne źródło zasilania 12V DC. Jeśli usterka zniknie to wiemy gdzie szukać.

Kolumny głośnikowe nie mają tu raczej nic do rzeczy bo są tylko pasywnym przetwornikiem. Ewentualne "buczenie" może być wynikiem odtwarzania utworów zgodnych z gustem muzycznym użytkownika (drum'n'bass, techno, rave itp.) i powinno samoistnie zanikać w trakcie przerw między utworami. Jeśli taki efekt nie występuje to usterka wzmacniacza jest ewidentna.

Jednak z uwagi na fakt, iż sprzęt ten został zakupiony na aukcji internetowej to kupującemu przysługują pewne szczególne prawa (odstąpienie od umowy na odległość, niezgodność z umową), z których powinien skorzystać zanim będzie on samodzielnie próbował naprawiać sprzęt, ryzykując całkowitą utratę gwarancji lub rękojmi.
    Niestety wiąże się to z pewnym okresem nie posiadania sprzętu (zwłaszcza "grającego") i jak mniemam to stanowi największy problem dla kolegi zakładającego temat.

• #8 09 Gru 2015 20:40
    czarek199999
    Poziom 3  

głośniki sprawdzone na innym wzmacniaczu i grają aż miło :) Będę musiał odesłać im ten wzmacniacz . Dzwoniąc do tego pana dowiedziałem się że ,, ten typ tak ma jednym to przeszkadza drugim nie'' ale jeżeli go odeślę to podobno to naprawią :D > Pozdrawiam

Dodano po 5 [minuty]:

PARAMETRY KOLUMN VOICE KRAFT

Cechy konstrukcji: zestaw 2 kolumn
    Moc muzyczna PMPO: 500 W
    Moc nominalna: 350 W
    Impedancja: 8 ohm
    Pasmo przenoszenia: 20Hz - 20 000Hz
    Skuteczność: 90 dB
    Wymiary: (szer. x wys. x głęb.)
    Front: 200 x 860 x 240 mm

SPECYFIKACJA WZMACNIACZA Kinter 006

IMPEDANCJA: 4 - 16 Ohm
    IMPEDANCJA WEJŚCIA: 47 kOhm
    CZĘSTOTLIWOŚĆ TUNERA FM: 87.5 Mhz - 108 Mhz
    NAPIĘCIE ZASILANIA: AC 230V, 12V
    WEJŚCIE AUDIO
    DWA WEJŚCIA MIKROFONOWE
    OSOBNY POTENCJOMETR DO REGULACJI MIKROFONÓW
    ROZBUDOWANĄ REGULACJE BARWY DŹWIĘKU
    (TREBLE, BASS, ECHO,)
    MOŻLIWOŚĆ PODŁĄCZENIA KOMPUTERA, DVD, TELEWIZORA I WIELU INNYCH URZĄDZEŃ !!!
    TUNER FM
    WEJŚCIE USB I SD
    WYŚWIETLACZ LCD
    PILOT

• #9 09 Gru 2015 20:45
    alien90fr
    Poziom 24  

Zażądaj zwrotu pieniędzy bo to jest szrot a nie wzmacniacz..

• #10 09 Gru 2015 21:38
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

czarek199999 napisał:
    ,, ten typ tak ma jednym to przeszkadza drugim nie''
    taaa... po prostu innym nie tyle nie przeszkadza, co doszli do wniosku, ze więcej przyjemności będzie z rozbicia młotkiem tego szrotu niż wysyłka (koszty) i czekanie na kolejny, równie dobry egzemplarz...

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME