Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BDP-S1200, HT-TZ315, KDL-32EX5 - Brak dzwięku

blade84 09 Gru 2015 01:56 906 7
  • #1 09 Gru 2015 01:56
    blade84
    Poziom 7  

Witam,
    Mam połączony odtwarzacz blu ray (BDP-S1200) z telewizorem (KDL-32EX5) za pomocą HDMI, i ten telewizor jest spięty przewodem optycznym z kinem domowym (HT-TZ315). Jednym słowem mogę sobie puścić z TV i z blu raya dźwięk przez kino, teoretycznie, bo coś padło i nie wiem co. Sprawa wygląda tak. Po przeprowadzce zmieniłem optyczny przewód na dłuższy, i teraz włączam TV idzie pięknie dźwięk na kino z TV, włączam blu ray z filmem z płyty też idzie dźwięk ale czasem są zaniki dźwięku, włączam internet przez blu ray lub pendrive z muzyką czy filmem nie ma dźwięku wcale na kinie, ale na TV jest, czyli wygląda na to że prosta sprawa pewnie nowy przewód optyczny jest lipny, wiec dałem stary i bez zmian. Jeżeli jest to coś na odcinku TV a kinem to tylko optyczny, ale dlaczego wszystko co nadaje telewizor słychać w kinie a coś co idzie z blu raya przez telewizor i do kina już nie?? Proszę o jakąś podpowiedź, bo już przepinałem na próbę też gniazda HDMI i przewód dawałem inny HDMI i nic się nie zmienia.

0 7
  • #2 09 Gru 2015 06:34
    Polon_us
    Poziom 41  

Kolega może spróbować przywrócić telewizor do ustawień fabrycznych czyli wykonać generalny "reset". Często to pomaga.

Należy liczyć się z tym, że wszelkie własne ustawienia w telewizorze zostaną wykasowane i urządzenie trzeba będzie programować na nowo.

0
  • #3 09 Gru 2015 10:58
    blade84
    Poziom 7  

Próbowałem przywrócić ustawienia fabryczne w telewizorze i w blu ray, niestety nie pomogło. Dodam jeszcze, że jak włączę mp3 z pen drive to usłyszę tylko 2 sek utwory przez kino i potem tak jakby odcinał i cisza, wtedy włączam dźwięk w TV i tu gra normalnie i to dla mnie jest dziwne, bo albo dochodzi sygnał do TV albo nie, a jak dochodzi, a nie chce iść na kino przez przewód optyczny to powinien nie iść wcale, a nie wybiórczo tylko z blu raya, to tak na prosty rozum wnioskuje, więc nie wiem co jest grane :cry:

0
  • #5 10 Gru 2015 01:08
    blade84
    Poziom 7  

Chyba muszę pożyczyć blu ray i podpiąć, jeżeli będzie śmigać znaczy że blu ray padł, jak nie pomoże to pożyczę TV, aż w końcu wyeliminuję po kolei sprzęty. Dzięki za zaangażowanie, jak coś ustalę to napiszę, a jak nie ustalę to też napiszę jaką radość daję rzut blu rayem w dal.

0
  • #6 29 Lut 2016 21:05
    blade84
    Poziom 7  

Obiecałem, że napisze jak to się skończyło, a wiec:

Serwis Sony wymienił płytę główną w TV i nie pomogło, powiedział, że do telewizora nie można się przyczepić widocznie jest to wina blu-raya, zareklamowałem wiec blu-raya, wszytko pięknie odbiór door-to-door, ale na serwisie lipa, czyli podłączyli do swojego sprzętu serwisowego, sprzęt się zgrał i wszystko im działa, odesłali mi sprzęt i powiedzieli że u nich gra wszystko jak należy nie mogą mi pomóc, nerwowo nie wytrzymałem i sprzedałem blu-raya, innemu użytkownikowi któremu też wszystko gra, czyli można mieć pecha jak ja i u mnie nie zgrał się sprzęt ze sobą, można mieć gwarancje i można zostać z dziadostwem w rękach i rozczarowaniem. Jak widać różnie bywa ze sprzętem.

0
  • #7 29 Lut 2016 21:11
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Ja ze swego doświadczenia powiem że Sony celowo wprowadza aby niektóre urządzenia innego producenta sprzęt przyprawiał o ból głowy zasada wg Sony kupuj tylko Sony. :(

0
  • #8 22 Kwi 2016 23:12
    blade84
    Poziom 7  

Nikt nie poradził, blu raya sprzedałem za grosze :(

0