Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop 17-cali z dobrym chłodzeniem, rozbieralny w warunkach domowych

09 Gru 2015 09:33 696 2
 • Poziom 22  
  Proszę o pomoc przy wyborze laptopa na prezent pod choinkę.
  Ma być 17-calowy i ma się nie grzać i nie przegrzewać - nawet po dwóch latach używania - oczywiście, będzie czyszczony. Nie ma prawa stanąć w lecie z powodu przegrzania.
  Laptop będzie służył do gry na kurniku, w międzyczasie będzie na nim włączony Skype. Będzie też używany do transmisji meczy piłkarskich.
  Obudowa ma się nie brudzić i laptop ma być względnie odporny na nalanie "troszku winka" na klawiaturę (o ile to możliwe). Ma być dość łatwy do czyszczenia z brudu z farb olejnych - mam na myśli obudowę.
  Kiedyś takim ideałem był Dell Inspiron, który miał chłodzenie podobne do piecyka gazowego, ale to już przeszłość. Ostatni Dell Inspiron to było nieporozumienie. Grzeje się niemiłosiernie, chłodzenie to jeden mizerny heatpipe na kartę graficzną i procesor.
  Laptop może być używany albo nowy.
  Laptop może być duży, ciężki. Proszę nie proponować sprzętu dla wojska, wiem, że takie laptopy są ale nie to mają mizerne parametry albo zaporową cenę (nowe modele).
  Nie podaję limitu ceny ale proszę o zachowanie zdrowego rozsądku, 10 tys zł na pewno nie zapłacę.
 • Poziom 23  
  jowyma napisał:
  Ma być 17-calowy i ma się nie grzać i nie przegrzewać - nawet po dwóch latach używania - oczywiście, będzie czyszczony. Nie ma prawa stanąć w lecie z powodu przegrzania.
  Skoro może być laptop używany - to według mnie ideałem byłby np. laptop z aukcji Allegro nr 5833995577 zatytułowanej DELL PRECISION M6600 i7 256SSD QUADRO 3000 FHD Wi7
  Mam laptop Dell Precision - stąd wiem, że jest to najwyższa, najlepiej dopracowana i wydajna wersja już w kategorii mobilnych stacji roboczych, którą charakteryzuje wyjątkowa odporność na wszelkie "trudy i znoje dnia codziennego". :)

  Chciałbym jeszcze dopowiedzieć, że do mojego laptopa Dell Precision można dodatkowo zamontować drugi dysk wewnętrzny, jak również używać go z dyskami zewnętrznymi w obudowach z eSATA, co daje możliwość dodatkowego bootowania z nich przeróżnych systemów operacyjnych.
 • Poziom 22  
  Wracam do tematu laptopa 17-to calowego. Obecnie na Allegro jest G780 nowy za 1399 zł ale bez gwarancji, lub G70-70 za 1445 zł. Czy warto takiego laptopa kupić do szachów i przeglądania zdjęć?