Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klejenie OCA - Kilka pytań

09 Gru 2015 09:55 3522 4
  • Poziom 20  
    Witam,
    mam kilka pytań dotyczących klejenia plastrami OCA
    1. Czy plaster kleicie najpierw na lcd czy na dotyk?
    2. czy wielkość plastra musi byc idealna jak wyświetlacz (nie moze zachodzić na ramkę) czy może byc wieksza ?
    3. nakładanie plastrów maszyną - czym różni się od nakładania ręcznego ?
    4. klejenie w autoklawie - czy stopniowo wystudzacie sklejone moduły ? W jaki sposób uniknąć bąbli na bokach po wyjęciu z autoklawu ?
    U mnie zazwyczaj pojawiają sie po pol godziny od wyjęcia.
    5. czy szybkie studzenie wyświetlacza wyjętego z autoklawu da jakiś rezultat (np. w lodówce) ?
    6. jakie znaczenie ma grubość plastra OCA?
  • Poziom 9  
    Klej na szkło
    wielkość ocen sam przez przyłożenie plastra do szkła - ja tobie np. bezy u góry i na dole zachodziło ok 1.5mm i boki około 0.5 - 1.0 mm ,oczywiście zależy co klejimy - pamietajac zeby klej nie przeszkadzał przy montowaniu ramki np.
    na temat nakladania kleju maszynowo nie pomoge bo robie to recznie i jest ok
    grzałka trzyma poprostu stałą temperature w zaleznosci od temeratury otoczenia
    (+- 5st jak pojawiaja sie smugi szczegolnie przy iphonach 5)
    zeby nie było bombli na bokach wlasnie dlatego plaster wiekszy lub ostrożniej przy osuwaniu warstwy ochronnej zeby nie uszkodzic struktury kleju
    ...............tu jeszcze powinna byc prasa wedle mojego przepisu :)
    co do studzenia to nie mam zdania nie miałem takiej potrzeby, ale wydaje mi sie ze niema sensu
    grubasc plastra z tego co pamietam , pisali ze sa problemy czasem z czóloscia toucha...
    250um do wszystkich modeli uzywam i niemam zadnych prblemów
  • Poziom 22  
    Witam
    A ja mam pytanie do kolegi jaką temperaturę ustawiasz i ile barów, jakich plastrów używasz chodzi mi gdzie kupujesz? I jeszcze jedno pytanie czym docinać plastry żeby ich nie uszkodzić?
  • Poziom 2  
    1. Czy plaster kleicie najpierw na lcd czy na dotyk? - można dowolnie, proponuję na dotyk.
    2. czy wielkość plastra musi byc idealna jak wyświetlacz (nie moze zachodzić na ramkę) czy może byc wieksza ? - najlepiej idealna, jeśli będzie za duży mogą się pojawić bąbelki po montażu ramki.
    3. nakładanie plastrów maszyną - czym różni się od nakładania ręcznego ? - nie
    4. klejenie w autoklawie - czy stopniowo wystudzacie sklejone moduły ? W jaki sposób uniknąć bąbli na bokach po wyjęciu z autoklawu ? - dobrej jakośći OCA, świeża, najlepiej fabrycznie docięta
    5. czy szybkie studzenie wyświetlacza wyjętego z autoklawu da jakiś rezultat (np. w lodówce) ? - nie
    6. jakie znaczenie ma grubość plastra OCA? - przy problemie z bąblami możesz zastosować grubość 300, producenci często oszukują na grubości(dostajesz cieńszy plaster niź naklejka na opakowaniu)
  • Poziom 5  
    Drobne mikro bo belki pojawiające się na bokach ekranu wskazują na problem z czynnikiem czyszczącym. Tzn nie zależnie od grubości oca jeśli do Czyszczenia starego kleju używałem benzyny ekstrakcyjnej to na rogach LCD pojawiały się bomble. Po zmianie na izopropanol problem zniknął. Benzyna uszkadza też warstwę panelu dotykowego np w Samsungach galaxy s8 i wyższych modelach.