Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ML-1710 jasne kartki

Paweł_swobodny 12 Cze 2005 23:58 1169 4
  • #1 12 Cze 2005 23:58
    Paweł_swobodny
    Poziom 20  

Mam problem - pierwszy raz rozbieram taką drukarkę . Po kolei : właściciel skarży się na bardzo jasne wydruki - faktycznie są jasne ,Właściciel utrzymuje że podstawił dwa nowe kartridge- fakt toner w nich jest . Napięcia na wałkach są właściwe .dobrałem się głebiej do wałka transferowego na którym powinno być dodatnie wysokie napięcie i tu włąśnie mam problem " Napięcie jest podawane spręzyną do plastikowego łożyska które jest jednocześnie suwakiem - czy tam czegoś nie brakuje?Kto mi wytłumaczy jak to jest z podawaniem tego napięcia na ten wałek i ile dokładnie wynosi napięcie na ośce wałka transferowego ?

0 4
  • #2 13 Cze 2005 00:26
    bogdanpo
    Poziom 12  

Nie wiem jakie powinno być napiście na rolce transferowej natomiast za pomocą tego właśnie plastiku napięcie jest na nią podawane. :) Takie rozwiązanie jest stosowane w wielu drukarkach. Proponuje przed zabawą z transferem wyczyścić laser: wykręcić, rozebrac (bez wyciągania luster) wyczyścić lustra i złożyć. Jak nie pomoze to bęben. Nie wiem jak jest w tym modelu czy jest on w zespole czy osobno. Jeśli to nie pomoże to faktycznie transfer może być brudny. Jeśli jest on z "gąbki" to można spróbować odkużyć, ale nie proponuje myć bo będzie gożej. Jeśli jest gumowy to umyś, wysuszyć i włożyć (powtarzam nie wiem jak jest w tym modelu).

0
  • #3 17 Cze 2005 02:06
    Paweł_swobodny
    Poziom 20  

A jednak to coś z zasilaniem na rolke transferową - wymiana zasilacza dała skutek.

0
  • #4 25 Sie 2005 02:23
    Cezarys1
    Poziom 12  

Mam to samo. skąd wziąć taki zasilacz?

0
  • #5 18 Mar 2009 13:55
    abcpawel
    Poziom 18  

Witam. Mam 2 takie szajsungi i w obydwu ten sam przypadek: boki robi bladziutkie, środek wydruku jest ok. Optyka była brudna w obydwu ale jej wyczyszczenie nic zupełnie nie dało, boki kartki są blade. Macie na to jakąś rade?

0