Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Microlab 7c Solo / SB OMNI 5.1 - aktywny sub

doyu 09 Gru 2015 16:25 615 5
  • #1 09 Gru 2015 16:25
    doyu
    Poziom 2  

Witam forumowiczów,
    mam zapytanie odnośnie zestawu Microlab 7c SOLO i karty Soundblaster OMNI 5.1 którą posiadam. Chciałbym dokupić jakiś aktywny sub, i nie wiem za bardzo jak to ugryźć. Mam w karcie wyjścia RCA pod głośniki frontowe, i 2 zwykłe jacki 3,5 mm , jeden oznaczony REAR i jeden oznaczony C/SUB. Czy wystarczy, że wepnę w jack oznaczony C/SUB kabel od aktywnego SUB'a ( np RCA > jack - o ile sub bedzie posiadał wyjście RCA ) ?
    W sterowniku karty posiadam opcje STEREO i SURROUND 5.1, gdzie przy wyborze 5.1 mogę pozaznaczać opcjonalne głośniki. Tu kolejne pytanie, czy podpinając SUB'a i zaznaczając dodatkowo subwoofer Microlaby nie przestaną grać basu ?
    czy wpinając SUB'a w wyjście C/SUB subwoofer będzie grał tylko niskie tony ( czyt. czy karta będzie rozdzielała na niego sygnał tylko z niskimi tonami ? )

0 5
  • #2 11 Gru 2015 00:18
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

doyu napisał:
    Chciałbym dokupić jakiś aktywny sub

Kolega myśli, że to się kupuje jak buty? - rozmiar 45, czy 46 różnicy nie robi?.
    doyu napisał:
    Microlab 7c SOLO i karty Soundblaster OMNI 5.1 którą posiadam

A te głośniki jak i czym podpięte do tej karty? - jest tam tylko wejście analogowe.

0
  • #3 11 Gru 2015 16:16
    doyu
    Poziom 2  

Najpierw chciałbym wiedzieć, czy wpięcie aktywnego suba pod tą kartę jest możliwe. Suba chciałbym najlepiej z wyjściami RCA, kabel RCA > jack i wpiąć go w Omnię. Microlaby podpiąłem kablami RCA do karty, ponieważ karta posiada takowe wejścia podpisane ' FRONT ' . Wtedy zacznę wybierać subwoofer ; ). Po co te nerwy ?

0
  • #4 11 Gru 2015 16:44
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

doyu napisał:
    Po co te nerwy ?

Gdzie Ty tu nerwy widzisz - ot wskazuję, że to karta, do której podłączanie suba od Bóg wie czego mija się z celem - dlaczego - otóż Microlaby są autonomiczne, więc jak dobierzesz sam subwoofer?.
    Jaką moc suba chcesz tam umieścić? - pamiętaj, że możesz zagłuszyć same Microlaby - ot tylko tyle chciałem wskazać.
    Co innego - gdybyś głośniki i suba miał z jednego kompletu - bo jest to odpowiednio wzajemnie dobrane.

Tu powiem szczerze - nie pokuszę się o wskazanie suba - co do samej karty - jest szansa, że pomysł wypali.

0
  • #5 11 Gru 2015 16:48
    doyu
    Poziom 2  

jest szansa ? Bo jeśli to nie jest gniazdo na aktywny subwoofer, to na co ?
    przywlekę do domu 5-7 aktywnych subów ze sklepu i coś sobie wybiorę : ]

0
  • #6 12 Gru 2015 02:33
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

doyu napisał:
    jeśli to nie jest gniazdo na aktywny subwoofer, to na co

Nie tylko na subwoofer - centralny głośnik też tam podłączasz.

0