Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telewizor Technika 904A 20" zasilacz działa w połowie

mihi1234 09 Dec 2015 16:48 1887 9
    mihi1234
    Level 8  
    Witam, zauważyłem po wstępnych pomiarach że zasilacz działa tylko w połowie, może ktoś mi podpowie czym może to być spowodowane, dzięki wielkie za wszelką pomoc. Na zdjęciu zaznaczyłem która strona nie działa. Telewizor Technika 904A 20" zasilacz działa w połowie
    fysiek
    Level 24  
    Co masz na myśli ze nie działa. Zaznaczyłes strone wtórną przetwornicy, na której nie pojawi się napięcie, jeżeli są problemy ze stroną pierwotną. Jakie sa obiawy, nie ma jednego napięcia czy kilku. Wstepne pomiary czyli? Bezpiecznik cały? Napięcie wyprostowane na elektrolitach filtru jest? Słychas pisk podczas pracy, albo probkowanie?

Schemat kolega widział, czy tak na chybił trafił?
    mihi1234
    Level 8  
    Bezpiecznik cały, kondensatory sprawne, dioda czuwania się nie świeci, nie słychać pisku ani próbkowania, na moment dioda czuwania się zaświeciła i dało się włączyć potem padł całkowicie.
    dsxsoft
    Level 11  
    Napięcie na trafie po stronie wtórnej masz? posprawdzaj diody Ale wyglada raczej na to ze ktoryś elektrolit będzie do wymiany najlepiej wymienić wszystkie po stronie wtórnej nie masz ich tam duzo i wtedy sprawdz
    fysiek
    Level 24  
    No własnie ciągle mi brakuje informacji po pomiarach. Czy jest napięcie 324VDC na filtrze. Czy układ przetwornicy ma zasilania...jakie - nóżka 7 U2? Czy pojawia się jakieś napięcie po stronie wtórnej, czy jest 5VDC standby.
    mihi1234
    Level 8  
    napięcie na filtrze jest, układ przetwornicy ma zasilanie 323v nóżka 7 , jest 5VDC standby
    piotreksamba
    Level 24  
    Diody na stronie wtórnej sprawdzone?
    mihi1234
    Level 8  
    Napięcia na trafie po stronie wtórnej nie ma, elektrolity wymienione, diody posprawdzałem
    piotreksamba
    Level 24  
    Sprawdź zasilacz na stole, żeby go wykluczyć.
    mihi1234
    Level 8  
    Pokazywało mi że diody są sprawne, dla spokoju wymieniłem je i telewizor ruszył, przy okazji wymieniłem też kondensatorki, co ciekawe dostałem też drugi telewizor Orion z tym samym zasilaczem i też winne są diody, dzięki wielkie za pomoc.