Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Presostat ze zwłoką załączenia z czujników ciśnienia od ciężarówki

09 Gru 2015 17:37 1092 6
  • Poziom 10  
    Witam. Ostatnio trochę mi się nudziło i zbudowałem kompresor 8litry z gaśnicy oraz kompresora zawieszenia od range rovera. Było by wszystko fajnie i pięknie, ale mam problem z wyłącznikiem ciśnieniowym - presostatem. Od razu pisze że nie mam oryginalnego presostatu, ale mam wyłączniki ciśnieniowe od scani dafa i volvo wraz ze wszystkimi przyłączami itp a także garść przekaźników 12v 20a. Wyłączniki te mają regulacje ciśnienia rozłączenia obwodu, ale po ubyciu np 0,2 bara od razu się włącza kompresor tak więc pomyślałem sobie jak by tu zrobić aby podłączyć dwa takie wyłączniki ciśnieniowe jeden ustawiony na 8 bar aby wyłączył kompresor a drugi na 6 bara aby go włączył tak jak to jest w oryginalnym presostacie ze zwłoką załączenia silnika kompresora .
    Niestety nie przychodzi mi do głowy jaki tu schemat miałbym zastosować. Może ktoś mógł by mi pomóc i zaproponować takowy schemat, bo skoro mam tyle niepotrzebnych części to wolałbym z nich skorzystać a nie kupować gotowce.
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Witam
    Sam sobie odpowiedziałeś.
    Pokaż jakie masz przekaźniki i wyłączniki ciśnienia, jakie są stany wyjść przy określonych ciśnieniach, który załącza a który ma rozłączać zasilanie a coś wymyślimy.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    nic sobie nie odpowiedziałem ponieważ wyłącznik ciśnienia wyłącza kompresor przy 8 bar a załącza przy np 7,8 bara czyli bardzo mała zwłoka. Wyłączniki które mam to takie że zakres ich regulacji to od 2 do 10 bar prawdopodobnie od dafa. reguluje się je poprzez małą śrubkę pomiędzy połączeń do kabli. a wygląd to podobny do tego : Presostat ze zwłoką załączenia z czujników ciśnienia od ciężarówki podczas wzrostu ciśnienia do określonego poziomu rozłącza obwód. przekaźniki to takie : Presostat ze zwłoką załączenia z czujników ciśnienia od ciężarówki
  • Poziom 10  
    Dobra po weekendzie się za to zabiorę bo mi się teraz trochę plany pomieszały. Puki co dzięki a jak wszystko złoże to nagram filmik z działania i wrzucę go tutaj.
    A tak dla sprawdzenia kompresor będzie się wyłączał jak nabije ciśnienia do 8 bar ponownie się uruchomi jak będzie 6 bar?
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Taki miałem zamysł, pod warunkiem że czujniki rozłączają się przy takich ciśnieniach.
    Najpierw proponuję poskładać i na sucho sprawdzić podłączając miernik zamiast silnika. A silnik włączać i wyłączać ręcznie -względy bezpieczeństwa i sprawdzić działanie układu.
  • Poziom 10  
    Niestety nie trybi. Czy przy k2 złącze S nie ma nigdzie podłączenia? i przy k1 też?

Dodano po 1 [godziny] 13 [minuty]:

dobra, trybi