Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Unit UT81B - "Upalona płytka" Oscyloskop nie wyświetla prawidłowo prze

Grzegorz230V 09 Dec 2015 19:53 1476 4
Tespol
    Grzegorz230V
    Level 16  
    Witam,

Mam problem z Miernikiem UT 81B, po dłuższym okresie nieużywalności tego urządzenia postanowiłem sprawdzić czy jest sprawne, niestety okazało się że sam miernik jako multimetr działa poprawnie jednak funkcja oscyloskopu nie działa. Wykonując pomiar napięcia, wykres przesuwa się poza ekran pomimo ustawienia poprawnego zakresu. Rozkręciłem multimetr i bardzo się zdziwiłem widząc czarną część płytki, gdyż nie przypominam sobie wykonywania jakiegoś ekstremalnego pomiaru tym urządzeniem (może któryś z domowników się tym zainteresował).

Moja prośba jest następująca:
    Proszę o rozkręcenie tylnej obudowy waszych oscyloskopów UT81B i zrobienie zdjęcia z widocznymi ścieżkami i pomiar rezystancji R82 lub udostępnienie schematu.

Unit UT81B - "Upalona płytka" Oscyloskop nie wyświetla prawidłowo prze Unit UT81B - "Upalona płytka" Oscyloskop nie wyświetla prawidłowo prze

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
  • Tespol
  • Tespol
    Grzegorz230V
    Level 16  
    Witam,

Dziękuję bardzo koledze za pomoc w znalezieniu tematu zawierającego bardzo wiele przydatnych informacji.

Nie jestem w stanie się dopatrzeć ścieżek. Swoją wizję połączeń zaznaczyłem kolorem zielonym.

Proszę bardzo o sprawdzenie i ewentualne poprawki połączeń.

Unit UT81B - "Upalona płytka" Oscyloskop nie wyświetla prawidłowo prze

Z góry dziękuję i pozdrawiam!
  • Helpful post
    shadow0013
    Level 34  
    Niestety nie mam takiego oscyloskopu ale, gdyby mi się chciało poszukać to poprosiłbym wujka google o pomoc i prosty program do obróbki zdjęć (np. IrfanView) o powiększenie kawałka ściągniętej fotografii. Rezultat nie najlepszy ale regulując powiększeniem da się coś zobaczyć. Unit UT81B - "Upalona płytka" Oscyloskop nie wyświetla prawidłowo prze