Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KM Bizhub 250 - Dodaj papier.

09 Gru 2015 20:40 1152 9
  • Poziom 12  
    Wydawało mi się, że ta leciwa machina niczym mnie już nie zaskoczy a jednak.

Otóż w trakcie pracy kopiarka zatrzymuje się i daje komunikat "Wysuń wybraną kasetę, następnie włóż papier"
    Papier oczywiście jest, rolki po wymianie, zero zacięć.
    Sprawdziłem że gdy faktycznie skończy się papier daje normalny komunikat "Dodaj papieru".
    Problem tylko z kasety nr 2.

pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 16  
    Może być odkształcony lub pęknięty plastikowy element w kształcie zagiętego palca, znajdujący się na końcu zespołu pobierania papieru, który odpowiada za docisk rolek do papieru. Lever A02E 5613 00.
  • Poziom 12  
    Ten element nie odpowiada za docisk. On jedynie opuszcza rolkę na papier w momencie dopchnięcia kasety. Sprawdzę oczywiście ale gdyby z tym było coś nie tak to żadnej kartki by nie pobrało.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Wyczyść wszystkie sprzęgła i dodatkowo te jednokierunkowe przy rolkach oraz przeszlifuj ośki w miejscu sprzęgieł jednokierunkowych. Rolki oryginalne czy zamienniki ?

?
  • Poziom 13  
    Kolego sprawdź czujnik przy rejestracji. Kojarzę ,że swego czasu miałem przypadek i powodował bardzo podobny efekt.
  • Poziom 2  
    A czujnik obecności papieru zamieniałeś?
  • Poziom 15  
    kiris1515 napisał:
    Może być odkształcony lub pęknięty plastikowy element w kształcie zagiętego palca, znajdujący się na końcu zespołu pobierania papieru, który odpowiada za docisk rolek do papieru. Lever A02E 5613 00.
    - też mi się wydaje że w tym tkwi problem. taki objaw jak brak papieru wystepuje przez tą część lub może masz domykanie szuflady uszkodzone (połamane) i szuflada sie sama otwiera.
  • Specjalista - kserokopiarki
    kiris1515 napisał:

To dość charakterystyczna usterka bo maszyna ma wtedy problem z pobieraniem papieru a nie z jego transportem. Problem ten pojawia się wtedy gdy papier zbyt długo przechodzi przez ścieżkę poboru a to nie jest spowodowane opóźnieniem w pobieraniu. Wtedy maszyna zaraz pokazuje zacięcie a papier z reguły znajduje się przed pierwszymi wałkami transportu lub zaraz na nich.

C.
  • Poziom 14  
    Jeżeli dobrze pamiętam na końcu osi odpowiadającej za podnoszenie tacy papieru (w kasecie)jest plastikowa piasta jeżeli pęknie i się przemieści potrafi powodować komunikaty w tym stylu.
  • Poziom 12  
    W końcu wymieniłem cały moduł i problem się rozwiązał.