Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Bosch GSR 18V-50 ProfessionalBosch GSR 18V-50 Professional
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka wkrętarka za ok. 200zł / Modele

09 Gru 2015 21:42 9033 30
  • Poziom 11  
    Witam
    Z racji iż to zupełnie nie moja działka a już mnie męczy ciągłe czytanie i przeglądanie kolejnych stron serwisów, chciałbym Was poprosić o radę oraz ocenę moich "poszukiwań".

Chciałbym sprawić ojcu prezent na gwiazdkę w postaci wkrętarki. Zadania ma spełniać czysto "amatorskie" bo ojciec po prostu od czasu do czasu a to remont u siebie zrobi a to u siostry a teraz u mnie i zawsze pożyczał od szwagra Makite (nie wiem jaki model bo zadrapana jest - na dole na baterii jedynie pisze 12v) i zawsze ją wychwala....no ale niestety na taki sprzęt mnie nie stać. Więc nie chciałbym kupić najtańszego/najgorszego bubla ale coś hmmm "pośrodku" co posłuży parę lat.

Kwota to ok. 200zł + - ale z tym + to na prawdę symbolicznie, i właśnie faworytem za kwotę 209zł jest wkrętarka:
    CELMA WAK 14 1x1,5Ah
    Opinie tylko pozytywne ale wyczytałem że jakieś 70% tych opinii piszą naganiacze, ale swoją drogą na papierze też wydaje się być niezła, nie ma jedynie 2 biegu....ale czy to aż takie potrzebne?

W rezerwie jeszcze brałem pod uwagę:
    EINHELL TH-CD 14,4
    EINHELL 12V TC-CD12Li
    BLACK&DECKER EPC12CA

W takim razie bardzo bym prosił o ocenę czy w tym progu cenowym Celma wypada najlepiej czy może któraś z tych pozostałych które wypisałem? a może jeszcze coś innego??
  • Bosch GSR 18V-50 ProfessionalBosch GSR 18V-50 Professional
  • Poziom 28  
    Też jakiś czas temu stałem przed takim wyborem, i po konsultacjach z panem z Castoramy i porównywaniu parametrów kupiłem Sparky hd br2 10,8 V i powiem szczerze że daje radę. Droższa od zaplanowanego budżetu , ale u mnie momentami nie ma lekko i póki co ok. Mam ją ok 2 lata. Dla porównania kolega ma macalistera 10,8 V i w porównaniu z sparky jest bardzo słaba ale kosztuje te właśnie 200 zł.
  • Moderator Samochody
    Ja mam starszy model Sparky BR 12E (jeszcze z baterią NiCd) i też jest bardzo ok, w komplecie dostałem dwie baterie i szybką ładowarkę. Jej główna wada, to właśnie te baterie, po dwóch latach straciły już sporo pojemności. No i wygląda i nazywa się ("iskierka") jak zabawka dla dzieci.

Jedyne co mogę doradzić to w przypadku tanich wkrętarek im wyższe napięcie baterii tym lepiej, no i w przypadku ogniw Ni-MH 2 baterie i szybka ładowarka to mus. 2gi bieg też bardzo się przydaje.
  • Poziom 11  
    karol5608 napisał:
    Też jakiś czas temu stałem przed takim wyborem, i po konsultacjach z panem z Castoramy i porównywaniu parametrów kupiłem Sparky hd br2 10,8 V i powiem szczerze że daje radę. Droższa od zaplanowanego budżetu , ale u mnie momentami nie ma lekko i puki co ok. Mam ją ok 2 lata. Dla porównania kolega ma macalistera 10,8 V i w porównaniu z sparky jest bardzo słaba ale kosztuje te właśnie 200 zł.

Powiedziałbym że sporo droższa, w tej cenie miałbym już Makite czy Boscha....ale nie chciałbym rozpoczynać rozmów na ich temat bo nie o to chodzi. Chodzi o to by wytypować wkrętarkę w cenie 200zł a nie 250 czy 350 (oczywiście 150zł może być:) np. te Einhelle są tańsze niż Celma).

Jeżeli chodzi o "parametry" to celowałem raczej w 14,4v ale to może być typowe "amatorskie" podejście więc nie będę się przy tym upierał.
    Cóż + taki że nie wypisałem Macalistera :)
  • Bosch GSR 18V-50 ProfessionalBosch GSR 18V-50 Professional
  • Moderator Samochody
    Miałem kilka takich wkrętarek "do 200zł" i z przykrością muszę stwierdzić, że były to wyrzucone pieniądze. Słabe, a do tego brak możliwości dokupienia akumulatorów (a te szybko padały). W kwestii akumulatorów to przy tej samej pojemności w Ah najwięcej energii będą miały 18V, z kolei 12V mają tę zaletę, że da się łatwo przerobić na akumulator AGM (błędnie nazywany żelowym).
  • Poziom 28  
    Dlatego myślę , że wart dołożyć i kupić model już z li-jon akumulatorami. Też mam 2 aku i podczas pracy nie zdarzyło mi się żeby wcześniej wyczerpać akumulator niż poprzedni by się naładował, ładuje się ok 30 min.
  • Poziom 11  
    Koledzy, dzięki za udział w temacie, wiem że zazwyczaj najlepszym rozwiązaniem jest "dołożyć" i kupić coś lepszego, no ale niestety nie zawsze można wybrać to rozwiązanie i wtedy trza wybierać z tego co mamy. Cudów też się nie spodziewam, więc obniżając wymagania po prostu przebieramy w niższej półce, a swoją drogą przecież są i wkrętarki za 99zł więc nie popadajmy w skrajność i nie mówmy że za 200zł są tylko śmiecie co padną po paru wkręceniach, Tzok może akurat Ty miałeś takiego pecha? Sądziłem że firmy które wypisałem to przynajmniej nie jakieś "noname" ? Więc Panowie, z tego co jest na liście...chociaż z tego co na papierze i Waszym zdaniem które powinienem(mógłbym) wybrać?
  • Poziom 28  
    Z tych z listy to osobiście wybrałbym celme , z tego co kiedyś wyczytałem są one wzorowane na starych modelach makity. Einhell do mnie nie przemawia, a black-deckera mam w pracy i też bym nie kupił. Pozdrawiam.
  • Moderator Samochody
    Z tych co są na liście tylko i wyłącznie EINHELL 12V TC-CD12Li (z uwagi na akumulator Li-Ion i dwa biegi). Znalazłem ją w cenie 190zł. Ogniwa Ni-Cd a Li-Ion to na prawdę przepaść. Ma też bardzo ciekawy patent - zdejmowany uchwyt wiertarski, mocowany na standardową końcówkę na bity (z blokadą). Ma też oświetlenie - bardzo przydatna rzecz.

Celma to raczej jakaś chińszczyzna (Einhell w sumie też).
  • Poziom 11  
    Karol5608, Tzok, dziękuje za opinie, wyłaniają one w zasadzie już dwie wkrętary. Czy to że ten Einhell jest 12V i ma niższy maksymalny moment obrotowy nie oznacza że jest tym samym słabszy ? w sensie ma mniej mocy?
  • Moderator Samochody
    To, że jest 12V - nie ma nic do mocy. Moment rzeczywiście ma niższy ale różni producenci różnie mierzą ten moment (inny wynik da szarpanie na sprzęgle, inny pomiar od 0Nm do zatrzymania, a jeszcze inny pomiar z zatrzymania).
  • Poziom 36  
    W biedronce w ubiegłym tygodniu były wkrętarki niteo tools za 139zł, 1 aku li-ion 1.3ah, 2 biegi, może jeszcze coś uchodzisz. Od 14 grudnia w lidlu będzie wkrętarka parkside aku li-ion 2.0Ah 20v za 229zł + 3 lata gwarancji.
  • Poziom 11  
    A powiedzcie mi proszę, czy ta bateria w tym EINHELL 12V TC-CD12Li, nie będzie czasem bardzo krótko trzymać?? Patrząc na jej "wielkość" fizyczną, a pozostałych wkrętarek które mają parokrotnie większą (jak Celma czy nawet teraz przytoczony Parkside) ta w Einhellu wydaje się miniaturowa i boje się że bardzo szybko będzie się rozładowywać.

Czy ten Parkside jest warty uwagi i ehh dopłaty?? Czy Einhell lub Celma są na tym samym poziomie?
  • Moderator Samochody
    Jest mała, bo to Li-Ion, a tamte mają Ni-Cd. Do zalet Li-Ion należy większa gęstość energii (mniejsze wymiary przy danej pojemności), możliwość szybkiego ładowania, brak efektu pamięciowego (można doładowywać w dowolnym momencie) i łatwiejsze przechowywanie (Ni-Cd z jednej strony nie powinny być doładowywane, a z drugie mają dość dużą upływność i nieużywane szybko się rozładowują). Pewnym minusem jest konstrukcja uchwytu uniemożliwiająca postawienie wkrętarki na baterii.
  • Poziom 11  
    Czyli wychodzi że najlepszym kandydatem nagle stanęła się wkrętarka wspomniana przez Gracjan55 czyli Parkside..... mam rację?? Ten Einhell niestety właśnie ma nie fajną konstrukcję tej baterii i do tego maluśka ta bateria, ten Parkside nie dość że ma mocniejszą to jeszcze właśnie większa -> wkrętarka będzie stabilniej stać.

W takim razie koledzy proszę o opinie tego Parkside....a że ich na necie brak i pewnie też nie mieliście styczności, to porównanie "papierologii" tych o których pisaliśmy wcześniej z Lidlową propozycją.
  • Poziom 36  
    Wiadomo że nie będzie to jakieś mega ekstra hiper super urządzenie, zależy jak się używa i do czego, jak się dba. Ja kupiłem pół roku temu młotowiertarkę parkside w lidluza 200zł, złego słowa nie powiem. Sprawdź ją od razu w domu żeby w razie czego wymienić bo po dłuższym czasie to chyba kase zwracają. Od siebie dodam że idź od razu na otwarcie tj. przed 7 lub 8 żeby kupić bo znając życie to polaczki się rzucą a potem na allegro wysyp za 300zł jak z produktami witchen.
  • Poziom 11  
    Oczywiście, liczę się z tym iż jest to hmm średnio-niska półka, ale chodzi by właśnie w tym przedziale cenowym wybrać coś najlepszego z możliwych.
    Szczególnie z porównaniem z modelami które wypisałem na początku. Koledzy wyżej sugerowali żeby jednak iść w baterie Li-Ion a ten Parkside właśnie takową posiada. Nie ma tylko wypisanego maksymalnego momentu obrotowego ale liczę iż będzie na poziomie przytoczonej Celmy.
    No właśnie wiem że samo zdecydowanie się na zakup tego w Lidlu to pół sukcesu...zwieńczeniem będzie dopaść ją zanim mnie stratują babcie i dziadki biegnące po karpie czy cu tam innego rzucą więc może temat zamkniemy jak fizycznie wkrętarka będzie u mnie w domku.

Jeżeli ktoś jeszcze by się chciał wypowiedzieć śmiało, każda sugestia mi się przyda jeszcze weekend został możemy kombinować :)
  • Poziom 10  
    Jeśli ta wkrętarka nie jest potrzebna do prac na dachu tylko w warsztacie to szczerze polecam wkrętarkę sieciową. Za te pieniądze kupisz już fajny sprzęt np. Skil 6221AA. Zawsze gotowa do pracy i nie martwisz się czy akumulatory naładowane oraz nie ma potrzeby ich wymiany. U mnie w warsztacie i na budowie podstawowe narzędzie, a 6 m przewodu starcza mi na całą stodołę ;-)
  • Poziom 11  
    O nie nie, w grę wchodzi tylko akumulatorowa. Ojciec bardzo często działa przy gniazdkach czy innych miejscach gdzie wył prąd w domu więc wtedy taka sieciówka nie do użycia. Do tego dochodzi wygoda gdy kabel nam się nie plącze.
  • Poziom 12  
    Mam EINHELL 12V TC-CD12Li od paru miesięcy i dla majsterkowania daje rade. Mocy jej nie brakuje a akumulator ładuje się bardzo szybko. Można łatwo i szybko zdjąć uchwyt wiertarski pod którym mamy sześciokątny uchwyt do bitów.
  • Poziom 10  
    I na którą się w końcu zdecydowałeś? Bo się waham nad tym Einhellem ze zdejmowanym uchwytem..
  • Poziom 9  
    Korzystając z okazji (awaria wkrętarki w wyniku upuszczenia) dodam coś od siebie może kogoś to zainteresuje. Kilka lat temu (2-3) stałem się posiadaczem wkrętarki Tryton 18v (ok 300zl) jest to jeden z produktów importera narzędzi z Chin, Profix jeśli się nie mylę.
    Mocno się potłukła więc przeprowadziłem jej sekcję zwłok i ku mojemu zdziwieniu elementy "przekładni "(koła zębate) były wykonane ze stali i robiły wrażenie solidnych dla porównania rozebrałem jeszcze starszą wkrętarkę Noname(jakaś castorama za 150)i tu tak jak się spodziewałem wszystko plastikowe . W obu silniki niemal identyczne wizualnie, sama konstrukcja również tylko materiały "przekładni" inne. Swoimi spostrzeżeniami podzieliłem się z sąsiadem, i tu kolejne zdziwienie bo jego Makita jak twierdzi również z tandetnymi plastikowymi zębatkami.
    Wnioski na pewno jakieś można wyciągnąć, może wytrzymałość tych plastikowych elementów jest wystarczająca. Ja bym jednak wolał metalowe.
  • Poziom 9  
    przeczytałem twój post ,pomyślałem że twoje wątpliwości mogą być uzasadnione i przed chwilą to sprawdziłem ,dość mocno przyciąga do magnesu . Wydaje się naprawdę solidne ale to moja subiektywna ocena .
    Mogę dodać, że jeśli chodzi o cały zestaw tej firmy ,to bity do niego dołączone można od razu wywalić do śmieci ,bo ani jednego wkręta nie udało się nimi wkręcić.Dla porównania te od mojej pierwszej wkrętarki (hitachi)dotrwały prawie do jej końca ( w zasadzie jej baterii).
  • Poziom 9  
    Witam, stoję przed podobnym wyborem do 150zł . Zbliżają się cieple dni i planuję rozpocząć prace na działce. Będę potrzebował wkrętarki do przykręcania płyt OSB i GK do drewnianej konstrukcji, jedyne kryteria to żeby nie była za ciężka bo operowanie ciężkim klocem przez kilka godzin jest meczące i musi mieć dwa akumulatory na zmianę (chyba ze można dokupić drugi w niedużej cenie). Jaka moc musi mieć wkrętarka do takiej pracy ( wkręty do drewna 25-35-45 mm )? Do ciężkiego wiercenia będę używał wiertarki i młota więc wkrętarka potrzebna jest do wkrętów do drewna i farmerów na dachu. Czy 10.8V a może więcej? podpowiedzcie czego szukać w tej cenie bez propozycji za 300 czy 400 zł bo tyle nie mam. wkrętarka będzie pewnie potem sporadycznie używana na działce.
    Czy coś takiego będzie przerostem formy nad treścią ?
    http://www.castorama.pl/produkty/narzedzia-i-...-akumulatorowe/wkretarka-aku-10-8v-mac-1.html
    a moze cos z typowych wkretarek do bitów?
  • Poziom 9  
    a czegoś od 12v w górę nie mają ?
    Mam szlifierkę tej firmy i jeszcze działa więc nie jest najgorzej jeśli chodzi o "markę"
    Do kręcenia w osb powinna starczyć ale może coś 12v mają.
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Czyli jeśli kogoś nie stać na wkretarkę za min 500 zł to niech nie kupuje żadnej. Czyli wkrętak w łapkę i ewentualnie gwoździe z młotkiem? Tylko dobry wkrętak a nie taki co się wyciera, wyłamuje lub wygina i oczywiście pożądane stalowe gwoździe ?
    Może jednak są tanie a dobre wkrętarki?
  • Poziom 1