Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Seicento 99r. 1.1 SPI, alternator daje za wysokie napięcie - 15,5V.

10 Gru 2015 01:28 948 6
  • Poziom 11  
    Witam.

Posiadam seicento rok 99 z silnikiem 1.1 SPI.
    W owym bolidzie prawdopodobnie wysiada alternator, ponieważ zbyt mocno ładuję, około 15.5V przy odpalonym silniku, na biegu jałowym.
    Poprzedni właściciel wymieniał regulator kilka miesięcy temu (podejrzewam że z tego samego powodu).
    Doszedłem do wniosku że nie ma sensu ponownie go wymieniać, bo problem jest większy.
    Znalazłem na znanym polskim serwisie aukcyjnym, rzekomo oryginalne alternatory po regeneracji, za kwotę 120/140zł. Moje pytanie brzmi czy warto wierzyć sprzedawcy i kupić? Nie chcę za rok kupować kolejnego.
  • Poziom 36  
    Nie ma sensu, to Ci nic nie da... Wymień regulator
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Pewny Kolega jest? Bo ja nie. Zdecydowałbym się na wymianę alternatora na używany po regeneracji i problem z głowy.
  • Poziom 11  
    Zgadzam się z Pawłem w 100%. Decyzje już dawno podjąłem.
    Piszę tutaj z pytaniem czy owe alternatory z internetu będą dobre, i przynajmniej na jakiś czas będzie z tym spokój?
  • Poziom 17  
    Jeśli alternator jest dobrze zregenerowany to na jakiś czas masz spokój.Wymiana samego regulatora to wycieranie szkłem tylnej części ciała.Jeśli wymontujesz stary alternator i zdecydujesz się na naprawę jest tam kilka rzeczy które też się zużywają nie tylko uszkodzony regulator.
  • Poziom 43  
    Jak za te kasę masz cały z gwarancja to bierz, tam i tak zawsze pękają obudowy przynajmniej będziesz miał świeży.
  • Poziom 11  
    Alternator wymieniony.