Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Identyfikacja elementu SMD - parametry tego elementu.

outsider6 10 Dec 2015 09:29 1251 11
    outsider6
    Level 13  
    Witam,

Może jest ktoś w stanie zidentyfikować co to za element (zaznaczony na poniższym zdjęciu żółtą obwódką), jakie ma parametry i z którymi elementami jest połączony.

Czy będzie to dławik, połączony z katodą diody obok i nogą n2 układu MP1482DS (po lewej) w obudowie SOP8? Jakie może mieć parametry.

Identyfikacja elementu SMD - parametry tego elementu. Identyfikacja elementu SMD - parametry tego elementu.

Pozdrawiam
    sigaris
    Level 16  
    Mnie osobiście wygląda to na kondensator. Będę strzelała, że raczej jakieś uF.
    Radzio M.

Level 34  
    Ja tu widzę, że jest podłączony z anodą diody i masą, więc w tym przypadku to nie będzie dławik. Obstawiam podobnie jak kolega wyżej.
    outsider6
    Level 13  
    To pytanie gdzie biegnie ścieżka od n2 MP1482DS ? jak widać na ostatnim zdjęciu kawałek pada od tej nogi wystaje z pod diody obok wypalonego elementu
    outsider6
    Level 13  
    Porównałem jeszcze połączenia z poniższym schematem i wygląda tak samo. Czyli brakującym elementem będzie C1 10uF/25V, łącząc go z n2 MP1482DS i z masą? Jak Kolega wyżej napisał cewka podłączona będzie do n3 i owszem jest duża cewka z drugiej strony PCB.

Zostaje też kwesta diody obok wypalonego elementu. Katoda połączona jest z OUT+, przerwana ścieżka jak widać od anody nie wiem gdzie ma "biegnąć" czy nie będzie to GND?

Radzio M.

Level 34  
    Ta dioda wygląda na Zenerkę bo jest podłączona katodą do + napięcia wejściowego. Przerwana ścieżka od anody jest podciągnieta do padu kondensatora. Co się stało z tym kondensatorem? Wystrzelił?
    outsider6
    Level 13  
    Radzio M. wrote:
    Ta dioda wygląda na Zenerkę bo jest podłączona katodą do + napięcia wejściowego

Katoda podłączona jest do OUT+ czyli wyjściowego napięcia nie wejściowego, jeżeli ma to znaczenie.

Radzio M. wrote:
    Przerwana ścieżka od anody jest podciągnieta do padu kondensatora

i dalej od padu kondensatora do masy? natomiast druga noga kondensatora do n2 MP1482DS, tak?

Radzio M. wrote:
    Co się stało z tym kondensatorem? Wystrzelił?

została kupka zwęglonego elementu i możliwe że wystrzelił nie było go już na PCB jak ją dostałem
    outsider6
    Level 13  
    Z drugiej zbyt wiele nie widać, na dodatek badany element jest jakoś pod ekranem, ale proszę
    Radzio M.

Level 34  
    Nie wiem co to za moduł? GPS, GSM? Układ scalony przetwornicy jest uszkodzony co widać gołym okiem. Odlutuj go, doprowadź zew. zasilanie 3.3V sprawdź czy moduł z prockiem działa. Jak nie to daj sobie spokój.
    outsider6
    Level 13  
    Ściągnąłem przetwornice i teraz na cewce mam 600Ohm więc jest chyba szansa że reszta ocalała, wcześniej miałem zwarcie. 3.3V do n3 MP1482DS ? czy w cewkę się wlutować?