Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 307 SW - ręczna regulacja świateł mijania, reflektory za blisko świecą

10 Dec 2015 09:53 12543 11
  • Level 7  
    Witam,
    mam problem ze światłami mijania w swoim 307 ( 2003 rok 2.0 HDI). Świecą ona za blisko. Nawet jeżeli podniosę je maksymalnie regulacją obok kierownicy to i tak jest blisko samochodu, jak opuszczę to świecą dosłownie parę metrów przed.

Zakres padania światła na drogę jest prawidłowy, prawy reflektor doświetla pobocze, lewy nie oślepia itp. Ale całe światło pada za blisko samochodu, i bardzo źle prowadzi się samochód w nocy...dodam że żarówki mam bardzo dobre-Osram.

Czy jest jakiś dodatkowa ręczna regulacja pod maską przy reflektorach, jakaś śrubka czy coś, którą można ustawić - podnieść te światła do góry?

Pozdrawiam,
    Grzesiek
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 43  
    Jest w lampach na imbus 6 pod warunkiem że działa :)
  • Level 7  
    A możesz mi podać dokładniej w którym miejscu ta śrubka jest? Od góry reflektora czy gdzieś pod spodem jej szukać?
  • Level 23  
    Witaj. Posiadam Peugeota 306, u mnie regulacja jest od góry, mam otwory w przednim pasie przez które trzeba włożyć imbus lub śrubokręt(+) .
  • User removed account  
  • Level 7  
    Nie chodzi przecież o to czy zbiednieje czy nie... Jeżeli wizyta będzie niezbędna to pojadę do warsztatu, ale najpierw spróbuję imbusem ;)

Dzięki za pomoc.
  • User removed account  
  • Level 36  
    georgesgr wrote:
    Po co, skoro nie masz regloskopu?
    Nie musi mieć. Jeśli się wie co i jak, to też można ustawić. Ja ustawiam sobie sam i na przeglądzie zawsze wychodzi perfekt.
  • User removed account  
  • Level 36  
    georgesgr wrote:
    Wiem, ale ktos, kto nie wie gdzie sie reguluje, na pewno nie wie jak. Widzac, co sie dzieje na drogach, nie bede namawial ignorantow do samodzielnej regulacji. Dla fachowca, to 10 min. roboty i pare groszy dla wlasciciela, wiec lepiej nie ryzykowac.
    No trudno się nie zgodzić.
  • Level 43  
    Mgła jest pomocna przy takiej regulacji ;)

Moderated By ociz:

Niby do czego?

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

• Moderator of Cars
    W sieci można znaleźć wiele artykułów na temat poprawnej samodzielnej regulacji. Jak zbyt skomplikowane to do warsztatu. Temat zamykam.