Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TORUS economic 18kW - Przestaje grzać po paru cyklach

10 Gru 2015 11:59 1245 8
  • Poziom 6  
    Witam!

Od paru dni borykam się z usterką 10-letniego kotła marki Torus.
    Piec nie jest podłączony pod regulator temperatury, pracuje samopas.
    Usterka polega na tym, że piec przestaje grzać po paru cyklach. Kiedy manualnie wyłącze piec i włączę z powrotem sytacja się powtarza, grzeje parę cykli i znowu się wyłącza.
    Dodam też, że od jakiegoś czasu nie mogłem ustawić potencjometru temperatury wody na MAX ponieważ ciśnienie rośnie do 3,5 lub wyżej i wywala wodę zaworem, więc grzejniki cały czas zamiast gorące są letnie.

Proszę o pomoc w rozpoznaniu usterki.
  • Specjalista od telefonów
    Rozbierz i napraw zawór trójdrożny. To najważniejsze. Odkamień i uruchom przepływowy wymiennik ciepła.
  • Pomocny post
    Specjalista - systemy grzewcze
    Na pewno naczynie wyrównawcze do przeglądu i pompowania.

W.Wojtek jak jesteś taaki dobry w telefonach jak i w serwisie kotłów to współczuję Twoim klientom.

pozdrawiam
  • Poziom 6  
    Dzięki irus.m zaworu jeszcze się nie tykałem, nic przy piecu nie robiłem, z tego względu że o dziwo zaczął pracować normalnie. Przeglądnę naczynie i dam znać co i jak. Pozdrawiam.
  • Poziom 6  
    Witam!

Miałem czas i zająłem się tym naczyniem. Otóż sprawa ma się tak, że ciśnienie w zbiorniku to 0,6 bara, nie wiem czy jest ono prawidłowe, piec raz pracuje dobrze, raz ma swoje kaprysy.

Na zbiorniku widnieje napis 3bar / dobić coś trochę? Szukałem w intrukcji pieca jakie prawidłowe ciśnienie powinno być, niestety takiej informacji nie umieścili.
  • Poziom 22  
    Właśnie prawdopodobnie naczynie w kotle skończyło swój żywot . Membrana jest nerozbieralna . Raczej tylko wymiana.
  • Poziom 6  
    Zdaje się że gdzieś na forum któryś kolega podawał stronkę do zamiennych części do tego pieca - mijałem taki temat, a swoją drogą jakie powinno być prawidłowe ciśnienie w tym zbiorniku?
  • Pomocny post

Moderator na urlopie...
    rivia007 napisał:
    Witam!

...że ciśnienie w zbiorniku to 0,6 bara... dobić coś trochę?

Oczywiście. Naczynie jest OK, więc uzupełnij go tylko azotem do wartości 0,2 powyżej pracy instalacji i będzie super :)

Dodano po 2 [minuty]:

Bobbo napisał:
    Właśnie prawdopodobnie naczynie w kotle skończyło swój żywot.

Na jakiej podstawie tak sądzisz ?
    Bobbo napisał:
    Membrana jest nerozbieralna .

A w jaki sposób można by rozbierać membranę? Przecież to kawał gumy :)
  • Poziom 6  
    Zbiornik dobity azotem, piec działa jak nowy.
    Dziękuję za pomoc, Pozdrawiam!