Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zwarcie w dzwonku bezprzewodowym Zamel Classic ST-901

10 Gru 2015 14:07 1026 8
  • Poziom 5  
    Witam,

Buduję minę do zabawy (wiekszej imprezy) paintballowej. Założenie było takie, żeby wykorzystać ten dzwonek i w miejsce głośnika wstawić jakąś "spłonkę" zrobioną z cieniutkiego drutu lub folii ALU, który odpalał pracę dymną, jednak ten plan nie działa. Czy może mi ktoś podpowiedzieć jak z wykorzystaniem tego domofonu zrobić wspomnianą minę? Mogę również skorzystać z innego rozwiązania jeśli ktoś będzie miał lepszy pomysł, ale priorytetem jest domofon bo już za niego zapłaciłem a na nic oprócz tego projektu mi się nie przyda..

.m

Dodano po 1 [godziny] 47 [minuty]:

Plan mam taki, żeby w miejsce dzwonka podłączyć coś co po pojawieniu się tam napięcia zwarło drugi obwód gdzie podłączony będzie pakiet nimh i jeden cieńszy, wymienialnych przewod. Powinien w zwarciu rozgrzać się wystarczajaco żeby zainicjować odpalenie racy dymnej. Co Wy na to? Pomoże mi ktoś dobrać odpowiednie komponenty i zaprojektować układ?

.m
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    Bardziej sie opłaci kupić zdalne sterowanie z wyjściem przekaźnikowym.
    W innym przypadku będziesz sie musiał doktoryzowac z budowy tego dzwonka, bo głośnika nie da sie bezpośrednio zastapić spłonką.
  • Poziom 5  
    A np coś jak opisałem w drugim poście? Ew np zastąpienie diody lampka choinkowa?
    88milion napisał:
    A np coś jak opisałem w drugim poście?

Tam jest dzwonek - prawdziwy z elektromagnesem czy jakis piszczyk?

88milion napisał:
    Ew np zastąpienie diody lampka choinkowa?

Diodę LED (jeśli jest) możesz zastąpic diodą transoptora, transoptor przez klucz tranzystorowy może załączyć spłonkę.
    Można i bez transoptora, ale wtedy albo trzeba rozpoznać jak się ma dioda do baterii (anoda połaczona bezpośrednio z plusem czy katoda połaczona bezpośrednio z minusem) albo spłonkę zasilić z oddzielnej baterii.
  • Poziom 5  
    Czy ewentualnie mógłbyś podać mi konkretne rozwiązanie problemu? Chodzi mi o docelowe urządzenie lub kilka urządzeń i sposób ich połączenia? Wiem, że o dużo proszę, ale niestety brak mi Waszej (doświadczonych ludzi z forum) biegłości w tym temacie. Dwa wymagania; mysi być możliwość odpalenia racy zdalnie oraz musi dać radę zrobić zwarcie czy to bezpośrednio czy z zastosowaniem jakiegoś innego układu czy ogniwa.

Dodano po 4 [minuty]:

Głośnik ma niby jakiś elektromagnes ale bliżej mu do piszczałki niż pełnoprawnego głośnika. (Jak na zdjęciu)
    Co do diody; mądrze prawisz mam jednak mały problem z percepcją Twojej wypowiedzi czyli czy mógłbyś jaśniej i prościej ;)
    88milion napisał:
    Czy ewentualnie mógłbyś podać mi konkretne rozwiązanie problemu?

Podałem wystarczająco konkretne, a od ciebie nie mamy żadnej informacji o pradzie i napięciu spłonki.

88milion napisał:
    mysi być możliwość odpalenia racy zdalnie

OK, to jasne. Trzeba uzupełnić szczegóły (patrz wyżej) odnosnie "zapału".

88milion napisał:
    oraz musi dać radę zrobić zwarcie czy to bezpośrednio czy z zastosowaniem jakiegoś innego układu czy ogniwa.

Jakie zwarcie?

88milion napisał:
    Głośnik ma niby jakiś elektromagnes

Nie ma elektromagnesu.

88milion napisał:
    ale bliżej mu do piszczałki niż pełnoprawnego głośnika. (Jak na zdjęciu)

To jest pełnoprawny głośnik, ale w miniaturze.
  • Poziom 5  
    Prądy i napięcie spłonki.. A więc lampka choinkowa. Więcej trudno mi o niej powiedzieć. A i była robiona zapewne w Chinach ;) Chińczyk dzwonił, że się rozmyślił i chce odkupić ;)
    Zwarcie; tak mi się napisało, chodzi o to żeby wywołać na spłonce wystarczająco wysoką temp aby zainicjować zapłon.
    Plan jest taki; usuwam szkło z lampki nie uszkadzajac drucika (czy jak się prawidłowo nazywa ten kawałek drutu) wkładamy to w osłonę termokurczliwą uszczelniamy od dołu od gory wsypuje proch. I zatykam. Prąd przepływa przez lampkę i odpala proch. Reszta jakoś leci.

Jeśli potrzebujesz dokładniejszych nadal opisów lampek niestety nie dowiozę nic więcej.
    Co do dzwonka; opis na zdjęciu. Zwarcie w dzwonku bezprzewodowym Zamel Classic ST-901
    88milion napisał:
    Jeśli potrzebujesz dokładniejszych nadal opisów lampek niestety nie dowiozę nic więcej

Czyli nawet nie masz pojęcia jakiego napięcia powinieneś użyć i jaki prąd jest potrzebny, czyli twój problem nie w dzwonku a w samym zapalniku.
    Wobec takiego stanu zacznij od prób odpalania przewodowego.
  • Poziom 5  
    Już po. Lampka w miejsce głośnika i po krzyku. Zwarcie w dzwonku bezprzewodowym Zamel Classic ST-901