Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BLAUPUNKT TOKYO 110 - Kilka pytań nowego użytkownika tego radyjka ...

wlodarek1 10 Dec 2015 14:59 3882 3
 • #1
  wlodarek1
  Level 14  
  Wczoraj zamontowałem do swego TICO nowe radio BLAUPUNKT TOKYO 110.
  Wg jego instrukcji po lekkim naciśnięciu pokrętła pogłaśniania powinny się ukazać między innymi opcje regulacji tonów BASS/TRIEBLE i inne ustawienia np ; balans , równoważenie przód/tył i inne opcje Jest też kilka predefiniowanych profili brzmienia typu ROCK,POP,CLASSIC . To wszystko jest z wyjątkiem tej regulacji barwy dźwięku ... Dlaczego ta opcja nie wyskakuje ?
  Sprawa 2 ; radio podłączyłem do 2 głośników a w gniazdku ISO są kable do podłączenia 4 głośników . Czy to że połowa z tych kabelkówe się bezużytecznie dynda nie spowoduje uszkodzenia radia :?:
  Sprawa 3 ; w tym radyjku zarezerwowano aż 12 komórek pamięci dla zaprogramowania stacji z fal średnich . W trybie automatycznego skanowania radio nie znalazło ani 1 stacji na falach średnich . Jak to sobie konstruktorzy tego radia obmyśleli by dawać tyle pozycji pamięci na coś bezużytecznego :?:
  Sprawa 4 ; czy na początku użąywania nowego radia powinno się w nim użyć przycisku RESET czy nie :?:
  Z góry dzięki za porady w tych sprawach
 • #2
  aou
  Level 18  
  Końcówki z kostki iso które są nieużywane powinny być zaizolowane ponieważ może dojść do zwarcia z masą co może wyzwolić bezpiecznik w radiu lub jego awarię. Ad 3 No tak już mają układy, że zazwyczaj mają swój bank pamięci na stacje AM osobno.
  Ad 4 jeśli było nieużywane to nie musisz.
 • #3
  wlodarek1
  Level 14  
  A czy to że z 4 kanałów używane są tylko 2 nie może spowodować uszkodzenia sekcji wzmacniacza w radiu ?