Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blokada www w firmowym firewall'u, jak obejsc?

..::MariuszB::.. 13 Cze 2005 03:43 2652 3
  • #1 13 Cze 2005 03:43
    ..::MariuszB::..
    Poziom 16  

Witam.

Moj problem: W firmie posiadam firewall'a, ktory blokuje mi port 80 i inne, nie moge wchodzic na strony www, udostepnione jest tylko ssh i inne uslugi firmowe. Wkurzylem sie i postawilem sobie serwer na zewnatrz z sshd no i chcialem tunelowac www przez niego.

Zrobilem tak, ssh -L 18432:localhost:80 -l userek IP_MOJEGO_SERWERKA_NA_ZEW.
    W przegladarce proxy na: localhost i port 18432, i wyskakuje brak strony :(
    Dodam, ze DNS jakims cudem dziala, a port 80 jest zablokowany, a serwer proxy odpada musi byc tunel po ssh.

Na moim serwerku net dziala, lynx'em sprawdzam ok, ale jak tuneluje to qpa nic nie wychodzi co robie zle? Moze serwerek zle mam ustawiony dla takiego forwardu bo tym samym wejsciem wchodze za pomoca ssh i chce wyjsc?

Polaczeni: JA - >(ssh tunel)->Firewall->MojSerwer(18432:sshd)->port 80 w swiat

Bede bardzo wdzieczny za pomoc.
    Pozdrawiam.

0 3
  • #2 13 Cze 2005 09:41
    cortez_
    Poziom 26  

na swoim serwerku postaw proxy i dopiero drugi koniec tunelu podłącz na port na którym stoi proxy wtedy zadziała.
    Czyli np stawiasz u siebie na serwerku squida albo apache jako proxy na porcie 3128 i tunelujesz sie tak:
    ssh -L 18432:localhost:3128 -l userek IP_MOJEGO_SERWERKA_NA_ZEW

Polecenie które dałeś wczesniej owszem tworzyłao tunel, ale drugi jego koniec podłączało do portu 80 na twoim serwerku czyli gdybys tam miał apache'a to bys sobie z niego strony poogladał.

0
  • #3 05 Kwi 2007 23:13
    kurzymis
    Poziom 11  

a co w przypadku kiedy operator zablokuje port 80? jak to sobie ominąć? gg chodzi normalnie... z sieci jestem zielony, ale coś słyszałem, że można to jakoś przez proxy obejsc. czy wystarczyłoby ustawić np. w firefoxie w ustawieniach jakieś proxy na innym porcie czy jak?

pozdrawiam

0
  • #4 06 Kwi 2007 10:34
    szwagros
    Poziom 31  

Zależy jakie porty masz zablokowane.
    Spróbuj skorzystać z jakiegoś publicznego proxy, np w3cache.icm.edu.pl.

0