Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

goclever terra 90 - ciemny wyświetlacz

TomTech 10 Gru 2015 16:30 1176 8
  • #1 10 Gru 2015 16:30
    TomTech
    Poziom 11  

Witam kolega poprosił abym naprawił mu tablet jego syna, tablet nie chciał się włączyć następnego dnia po podpięciu ładowarki i kilkukrotnym wyciąganiu i wkładaniu wtyczki zaskoczył ale po wyłączeniu stał się martwy (opis kolegi) ja zaobserwowałem procesor pracuje (robi się ciepły po naciśnięciu power prąd pobierany 300-400mA) brak podświetlania ale widoczne jakieś paski na wyświetlaczu po zaświeceniu latarką. Poniżej zdjęcia płytki z pomiarem napięć i oznakowaniem elementów (jeden zidentyfikowałem resztę nie wiem co to za elementy) proszę o jakieś sugestie porady.
    Chciałbym naprawić ten tablet, kolegi nie stać na kupno nowego a ja chciałem naprawić mu go za darmo dla jego dziecka. Dlatego proszę o jakieś konkretne propozycje.

0 8
  • #2 11 Gru 2015 01:59
    sosarek

Poziom 43  

Prawdopodobnie uszkodzone gniazdo ładowania, to że procesor się grzeje nie musi oznaczać jego prawidłowej pracy, należałoby podstawić także inną matrycę.

0
  • #3 11 Gru 2015 11:15
    TomTech
    Poziom 11  

Gniazdo ładowania sprawne układ AXP202 ładuje. Czy matryca może tak bez niczego nagle się uszkodzić? A może android się wysypał? Tak miałem w córki tablecie Overmax wyświetlał same paski ale podświetlanie działało.

0
  • #4 11 Gru 2015 17:44
    UL7855
    Poziom 22  

Mam taki sam tablet, został nadepnięty, pękła matryca. Jednak co najdziwniejsze przestał się w ogóle odpalać pomimo grzania się procesora i obecności napięć. Więc może ten model ma takie przypadłości jak strzelające luty pod procem lub następuje jakieś zwarcie po mocnym przegięciu.
    Dałem sobie spokój z naprawą, strzeliła matryca i płyta, dobry tylko akumulator i głośnik. :|

0
  • #5 12 Gru 2015 06:55
    TomTech
    Poziom 11  

Matryca sprawna udało mi się uruchomić go zatrzymuje się na ekranie Goclever i brak podświetlania.

Udało się uruchomić, Wystarczyło wgrać od nowa system. Teraz mam inny problem nie działa dotyk (nie jest nigdzie uszkodzony), i nagle przestał ładować. Nawet gdy bateria jest w pełni naładowana to pokazuje, że jest pusta i się wyłącza.

1
  • #6 13 Gru 2015 21:54
    UL7855
    Poziom 22  

Chcę tylko dodać że prawdopodobnie nadal masz jakąś usterkę dot. flasha i systemu w którym być może nie ma jakiś sterowników, niemożliwe raczej aby rozleciało się na raz software i hardware.
    p.s skąd miałeś system?

0
  • #7 14 Gru 2015 07:34
    TomTech
    Poziom 11  

Z strony producenta. A masz system w starszej wersji?

0
  • #8 14 Gru 2015 16:35
    UL7855
    Poziom 22  

Nie wiem jaką mam wersję bo nie mogę go odpalić. Na pewno oryginał, bo nic nie ruszałem.

0
  • #9 14 Gru 2015 20:14
    TomTech
    Poziom 11  

Może ktoś wie skąd można pobrać starszą wersje oprogramowania lub alternatywne oprogramowanie?

0