Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

goclever terra 90 - ciemny wyświetlacz

10 Gru 2015 16:30 1377 8
 • Poziom 12  
  Witam kolega poprosił abym naprawił mu tablet jego syna, tablet nie chciał się włączyć następnego dnia po podpięciu ładowarki i kilkukrotnym wyciąganiu i wkładaniu wtyczki zaskoczył ale po wyłączeniu stał się martwy (opis kolegi) ja zaobserwowałem procesor pracuje (robi się ciepły po naciśnięciu power prąd pobierany 300-400mA) brak podświetlania ale widoczne jakieś paski na wyświetlaczu po zaświeceniu latarką. Poniżej zdjęcia płytki z pomiarem napięć i oznakowaniem elementów (jeden zidentyfikowałem resztę nie wiem co to za elementy) proszę o jakieś sugestie porady.
  Chciałbym naprawić ten tablet, kolegi nie stać na kupno nowego a ja chciałem naprawić mu go za darmo dla jego dziecka. Dlatego proszę o jakieś konkretne propozycje.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.

 • Poziom 43  
  Prawdopodobnie uszkodzone gniazdo ładowania, to że procesor się grzeje nie musi oznaczać jego prawidłowej pracy, należałoby podstawić także inną matrycę.
 • Poziom 12  
  Gniazdo ładowania sprawne układ AXP202 ładuje. Czy matryca może tak bez niczego nagle się uszkodzić? A może android się wysypał? Tak miałem w córki tablecie Overmax wyświetlał same paski ale podświetlanie działało.
 • Poziom 22  
  Mam taki sam tablet, został nadepnięty, pękła matryca. Jednak co najdziwniejsze przestał się w ogóle odpalać pomimo grzania się procesora i obecności napięć. Więc może ten model ma takie przypadłości jak strzelające luty pod procem lub następuje jakieś zwarcie po mocnym przegięciu.
  Dałem sobie spokój z naprawą, strzeliła matryca i płyta, dobry tylko akumulator i głośnik. :|
 • Poziom 12  
  Matryca sprawna udało mi się uruchomić go zatrzymuje się na ekranie Goclever i brak podświetlania.

  Udało się uruchomić, Wystarczyło wgrać od nowa system. Teraz mam inny problem nie działa dotyk (nie jest nigdzie uszkodzony), i nagle przestał ładować. Nawet gdy bateria jest w pełni naładowana to pokazuje, że jest pusta i się wyłącza.
 • Poziom 22  
  Chcę tylko dodać że prawdopodobnie nadal masz jakąś usterkę dot. flasha i systemu w którym być może nie ma jakiś sterowników, niemożliwe raczej aby rozleciało się na raz software i hardware.
  p.s skąd miałeś system?
 • Poziom 12  
  Z strony producenta. A masz system w starszej wersji?
 • Poziom 22  
  Nie wiem jaką mam wersję bo nie mogę go odpalić. Na pewno oryginał, bo nic nie ruszałem.
 • Poziom 12  
  Może ktoś wie skąd można pobrać starszą wersje oprogramowania lub alternatywne oprogramowanie?