Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

goclever terra 90 - ciemny wyświetlacz

TomTech 10 Dec 2015 16:30 1485 8
    TomTech
    Level 12  
    Witam kolega poprosił abym naprawił mu tablet jego syna, tablet nie chciał się włączyć następnego dnia po podpięciu ładowarki i kilkukrotnym wyciąganiu i wkładaniu wtyczki zaskoczył ale po wyłączeniu stał się martwy (opis kolegi) ja zaobserwowałem procesor pracuje (robi się ciepły po naciśnięciu power prąd pobierany 300-400mA) brak podświetlania ale widoczne jakieś paski na wyświetlaczu po zaświeceniu latarką. Poniżej zdjęcia płytki z pomiarem napięć i oznakowaniem elementów (jeden zidentyfikowałem resztę nie wiem co to za elementy) proszę o jakieś sugestie porady.
    Chciałbym naprawić ten tablet, kolegi nie stać na kupno nowego a ja chciałem naprawić mu go za darmo dla jego dziecka. Dlatego proszę o jakieś konkretne propozycje.
    sosarek

Level 43  
    Prawdopodobnie uszkodzone gniazdo ładowania, to że procesor się grzeje nie musi oznaczać jego prawidłowej pracy, należałoby podstawić także inną matrycę.
    TomTech
    Level 12  
    Gniazdo ładowania sprawne układ AXP202 ładuje. Czy matryca może tak bez niczego nagle się uszkodzić? A może android się wysypał? Tak miałem w córki tablecie Overmax wyświetlał same paski ale podświetlanie działało.
    UL7855
    Level 23  
    Mam taki sam tablet, został nadepnięty, pękła matryca. Jednak co najdziwniejsze przestał się w ogóle odpalać pomimo grzania się procesora i obecności napięć. Więc może ten model ma takie przypadłości jak strzelające luty pod procem lub następuje jakieś zwarcie po mocnym przegięciu.
    Dałem sobie spokój z naprawą, strzeliła matryca i płyta, dobry tylko akumulator i głośnik. :|
    TomTech
    Level 12  
    Matryca sprawna udało mi się uruchomić go zatrzymuje się na ekranie Goclever i brak podświetlania.

Udało się uruchomić, Wystarczyło wgrać od nowa system. Teraz mam inny problem nie działa dotyk (nie jest nigdzie uszkodzony), i nagle przestał ładować. Nawet gdy bateria jest w pełni naładowana to pokazuje, że jest pusta i się wyłącza.
    UL7855
    Level 23  
    Chcę tylko dodać że prawdopodobnie nadal masz jakąś usterkę dot. flasha i systemu w którym być może nie ma jakiś sterowników, niemożliwe raczej aby rozleciało się na raz software i hardware.
    p.s skąd miałeś system?
    TomTech
    Level 12  
    Z strony producenta. A masz system w starszej wersji?
    UL7855
    Level 23  
    Nie wiem jaką mam wersję bo nie mogę go odpalić. Na pewno oryginał, bo nic nie ruszałem.
    TomTech
    Level 12  
    Może ktoś wie skąd można pobrać starszą wersje oprogramowania lub alternatywne oprogramowanie?