Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dostęp do rejestratora przez sieć mobilną

Marek324 10 Gru 2015 18:16 5739 37
  • #1 10 Gru 2015 18:16
    Marek324
    Poziom 2  

Chciałem was zapytać czy do podłączenia rejestratora można wykorzystać modem 3G, w sumie innej możliwości nie mam. Upload w miejscu gdzie będzie rejestrator wynosi 3 Mbps także prędkość okej.
    Modem chcę podpiąć pod router z gniazdem USB do podłączenia modemu dalej po LANie do rejestratora, oczywiście porty przekieruje. IP oczywiście zmienne ale mam wykupioną usługę na NoIp.com
    Pytanie czy internet każdej sieci się nada, czy są jakieś inne uwarunkowania techniczne?

Moderowany przez suworow:

Poprawiłem tytuł.

0 29
  • #2 11 Gru 2015 00:23
    sosarek
    Poziom 43  

Jaki to rejestrator?
    Co z tego że masz wykupione konto na no-ip skoro operatorzy blokują porty? Możesz wykupić usługę stałego publicznego IP(ok.15zł).
    Lepszy byłby router z wbudowanym modemem ze względu na jego stabilność.

1
  • #3 11 Gru 2015 07:15
    Gutek1512
    Poziom 19  

Pinguj najpierw adres IP tej karty, bo zapewne okaże się że jest nie widoczna w sieci i no-ip możesz odłożyć do czasu kiedy publicznego IP nie dostaniesz, a to usługa płatna.

0
  • #4 11 Gru 2015 08:24
    jpl
    specjalista-kamery przemysłowe

Marek324 napisał:
    Modem chcę podpiąć pod router z gniazdem USB do podłączenia modemu dalej po LANie do rejestratora,

Spokojnie da radę.

Marek324 napisał:
    oczywiście porty przekieruje. IP oczywiście zmienne ale mam wykupioną usługę na NoIp.com

Jeżeli będzie to internet w trybie LTE - nie masz zewnętrzenego adresu IP, jesteś za NAT'em i nie ma szans żebyś miał zewnętrzny IP i działało no-ip.

Musiałbyś przełączyć się w tryb 3G, oraz zapytać się dostawcy o wykupienie usługi zewnętrznego adresu iP (koszt około 10pln netto miesięcznie).
    Przelogowujesz się na inny APN - i masz cały czas jeden zewnętrzny adres IP (czyli robisz standardowe przekierowanie portów)

Marek324 napisał:
    Pytanie czy internet każdej sieci się nada, czy są jakieś inne uwarunkowania techniczne?

Z tego co wiem taką usługę posiadają T-mobile, play i orange (tego nie jestem 100% pewien bo już dawno z nimi nie robiłem nic).

Oczywiście jest wyjście - funkcja p2p (lub cloud) - gdzie do logowania nie używasz adresu IP tylko unikalnego kodu p2p przypisanego do każdego rejestratora.
    Wtedy mając programy na PC - zamiast IP wpisujesz ten kod - i podgląd działa.

Nie musisz przekierowywać portów, możesz korzystać z LTE, nie musisz mieć zewnętrznego adresu IP - to zalety p2p.

p2p znajdziesz obecnie we wszystkich rejestratorach AHD, HDCVI, HD-TVI.

0
  • #5 11 Gru 2015 08:26
    raffin
    Poziom 22  

Jaki rejestrator?
    Większość nowych rejestratorów działa przez P2P i będzie ok.

Jaka sieć GSM?
    Niektóre firmy przydzielają wyłącznie adres wewnętrzny (niepubliczny) już niemówiąc wtedy o stałym adresie i wtedy jedyne rozwiązanie to chmura i P2P. (patrz punkt 1).

0
  • #6 12 Gru 2015 10:13
    Marek324
    Poziom 2  

Dzwoniłem do plusa w sprawie tego publicznego IP i rzeczywiscie jest taka usluga w abonamencie. Facet na infolinii powiedział ze bez tego publicznego ip nawet p2p nie bedzie dzialac bo sa zablokowane porty.

0
  • #7 12 Gru 2015 10:23
    sosarek
    Poziom 43  

Chmura działa nawet przy korzystaniu z internetu na kartę (testowane na kartach różnych operatorów, rejestratory BCS i Hik).

0
  • #8 12 Gru 2015 12:29
    Marek324
    Poziom 2  

A podlaczyles modem bezposrednio do rejestratora czy przez router? Wszyscy operatorzy dzialali? Czemu pan z plusa mi taka odpowiedź udzielil?

0
  • #9 12 Gru 2015 13:09
    sosarek
    Poziom 43  

Korzystam z routerów z wbudowanym modemem(np.Huawei B260a lub też nowe modele które zakupi Klient), do rejestratora modemu nie podłączałem - jest ich dość ograniczona ilość jeśli chodzi o listę modeli, prócz tego lubią się wieszać.

Marek324 napisał:
    Czemu pan z plusa mi taka odpowiedź udzielil?

Na to pytanie nie udzielę Ci odpowiedzi.

0
  • #10 12 Gru 2015 14:14
    jpl
    specjalista-kamery przemysłowe

Marek324 napisał:
    A podlaczyles modem bezposrednio do rejestratora czy przez router? Wszyscy operatorzy dzialali?

Ja podłączam do routera (przez kabel LAN) bardzo często. Nie polecam podłączać modemu 3GUSB do rejestratora przez USB.

Po pierwsze z modemami USB jest różnie, często mają słabe zasięgi (a zazwyczaj rejestrator jest gdzieś schowany w domu, raczej nie wyciągasz rejestratora a parapet okna?).
    Więc taki router - staram się żeby by z opcją podłączenia antenki zewnętrznej do GSM (zawsze potem można podciągnąć sygnał)

Marek324 napisał:
    Czemu pan z plusa mi taka odpowiedź udzielil?

Pan z plusa niekoniecznie musi się znać na obecnych trendach rynku cctv na świecie.
    Jeszcze 2-3 lata temu zgodziłbym się z nim:)
    Od dobrego roku - technologia tak poszła że "pan z plusa" już nie wie jakie cuda można robić

0
  • #11 13 Gru 2015 19:29
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

sosarek napisał:
    Chmura działa nawet przy korzystaniu z internetu na kartę (testowane na kartach różnych operatorów, rejestratory BCS i Hik).

Też potwierdzam działanie funkcji p2p w rejestratorach podpiętych do internetu mobilnego. Nie jest konieczne posiadanie publicznego IP. Wystarczy dostęp do internetu, włączenie funkcji p2p, oraz połączenie się aplikacją przez numer seryjny lub kod QR.

0
  • #12 18 Mar 2016 08:57
    Pn04
    Poziom 7  

Numer seryjny lub kod qr danej kamery czy rejestratora? Czy mozna podac na podglad rejestrator czy nalezy osobno kazda kamere?

0
  • #13 18 Mar 2016 10:06
    ozikus
    Poziom 8  

W bcs-ie możesz się podłączyć do całego rejestratora i masz dostęp do wszystkich kamer czy to z telefonu czy ze smartpss. albo użytkownikom przypisać dostęp do konkretnych kamer jeśli chcesz to ograniczyć. W samej kamerze też chyba jest już p2p. Już u dwóch klientów z tego korzystam i się sprawdza niezależnie od dostawcy usług. Sprawdza się nawet na modemie 3g podłączonym do portu USB rejestratora (trzeba to odpowiednio skonfigurować)

0
  • #14 18 Mar 2016 10:11
    Pn04
    Poziom 7  

Twoje odpowiedz miod dla moich uszu. Ale ale ale co to jest bcs?

0
  • #16 18 Mar 2016 11:03
    Pn04
    Poziom 7  

ozikus napisał:
    W bcs-ie możesz się podłączyć do całego rejestratora i masz dostęp do wszystkich kamer czy to z telefonu czy ze smartpss. albo użytkownikom przypisać dostęp do konkretnych kamer jeśli chcesz to ograniczyć. W samej kamerze też chyba jest już p2p. Już u dwóch klientów z tego korzystam i się sprawdza niezależnie od dostawcy usług. Sprawdza się nawet na modemie 3g podłączonym do portu USB rejestratora (trzeba to odpowiednio skonfigurować)

Apropos konfiguracji to masz na mysli to, ze w menu modemu 3g trzeba dodac adres rejestratora/kamer?

1
  • #17 18 Mar 2016 11:15
    sosarek
    Poziom 43  

Pn04 napisał:
    Apropos konfiguracji to masz na mysli to, ze w menu modemu 3g trzeba dodac adres rejestratora/kamer?

Nie, w aplikacji na telefon lub komputer.

0
  • #18 18 Mar 2016 12:36
    ozikus
    Poziom 8  

Miałem na myśli, że w konfiguracji urządzenia w opcjach modem 3g trzeba prawidłowo wpisać takie dane jak APN itd. jak na rysunku:

Dostęp do rejestratora przez sieć mobilną
    Samo połączenie z urządzeniem polega na pisaniu w aplikacji numeru seryjnego urządzenia i włączeniu opcji P2P (no i login i hasło)

0
  • #19 18 Mar 2016 13:25
    Pn04
    Poziom 7  

Dobra. Powoli to łapie. Piszac opcje urzadzenia masz na mysli tenże modem czy rejestrator?

0
  • #20 18 Mar 2016 13:51
    ozikus
    Poziom 8  

Od początku:
    Masz rejestrator BCS IP z funkcją P2P - wszystkie nowe tę funkcje mają
    Podpinasz kamery, do switcha i ze switcha na rejestrator IP - pomińmy etap konfiguracji adresów kamer i rejestratora w sieci lan bo z tym sobie poradziłeś.
    I teraz tak:
    W przypadku dostawców z publicznym IP i odblokowanymi portami robisz to np. standardowym przekierowaniem portów ewentualnie VPN broń boże DMZ - telekomunikacja polska, vectra czy netia nie robi z tym problemów aczkolwiek są wyjątki (kiedyś tp blokowało porty w obawie przed VoIP). Musisz zrozumieć ze publiczne/niepubliczne IP to inna kwestia niż zmienne/stałe IP - są to dwa różne pojęcia i to pierwsze jest problemem.

Masz już działający rejestrator, a dostęp do internetu masz za pośrednictwem sieci mobilnej. Niech to będzie np. tzw "lizak" podłączany do portu USB.

Tego lizaka podłączasz do portu USB rejestratora, następnie w konfiguracji rejestratora musisz podać dane logowania do sieci mobilej czyli APN, nazwe uzytkownika tryb autoryzacji - wszystko znajdziesz w internecie dla każdego operatora.

Jeśli poprawnie ustawisz rejestrator pod kątem modemu 3g na ekranie monitora z kamerami zobaczysz niebieską ikonkę 3g. Oznacza to, że rejestrator podłączył się do sieci.
    Teraz jest problem dlatego ze twój rejestrator nie ma widocznego z zewnątrz adresu IP - adres który dostał od sieci PLAY jest mówiąc prosto adresem ich podsieci, a więc połączenie nie może być zainicjowane z zewnątrz.
    Tu z pomocą przychodzi połączenie przez chmurę.
    Uruchamiasz w rejestratorze opcje P2P.

Teraz jeśli chcesz połączyć się z rejestratorem z telefonu komórkowego pobierasz aplikacje GDMSS. klikasz dodaj urządzenie i wpisujesz kod z naklejki pod rejestratorem bądź skanujesz kod kreskowy z monitora, wprowadzasz nazwę użytkownika i hasło do rejestratora i to wszystko.
    Gdy chcesz połączyć się z komputera pobierasz aplikacje Smart PSS i również wpisujesz kod z rejestratora i podajesz login i hasło - koniec

W przypadku korzystania z routera z wejście USB i przekierowania portów licz się z tym, że po pierwsze musisz wykupić usługę publicznego IP i z tym, że w technologii LTE i tak to nie działa. Trzeba zmienić na HSDPA bądź niżej. Natomiast przy połączeniu P2P mówiąc krótko - RJ-tka która wchodzi do rejestratora ma "mieć w sobie" dostęp do internetu i na tym się kończy.

Opisałem Ci to na przykładzie sprzętu BCS - inni producenci też mają usługi p2p aczkolwiek konfiguracja wygląda inaczej

1
  • #21 18 Mar 2016 14:16
    sosarek
    Poziom 43  

ozikus napisał:
    Masz rejestrator BCS IP z funkcją P2P - wszystkie nowe tę funkcje mają

Albo jestem ślepy albo do tej pory Autor nie napisał producenta i modelu posiadanego rejestratora, tylko TY uparłeś się ze musi to być BCS.
    Pomijam fakt że obsługują one tylko wybrane modele modemów a dokładny model nie padł do tej pory.

0
  • #22 18 Mar 2016 14:36
    Pn04
    Poziom 7  

O kurka. Wciaz tego nie moge sobie do konca uzmyslowic. Rejestrator kenik(konig) 700 na 8 kamer. Modem airbox 2 od orange.

0
  • #23 18 Mar 2016 14:39
    ozikus
    Poziom 8  

Jak najbardziej zgadzam się z Tobą. Dlatego napisałem, że robię to na przykładzie bcs-a, a wiem ze i HIK i APER i wiele innych tą technologie wprowadza. Z tym, że obsługują nie wszystkie modemy też się zgadzam - . Chciałem koledze tylko ogólną koncepcje przedstawić, modem można podpiąć do routera a z routera dopiero do rejestratora wtedy kwestie modemu można pominąć. Nie chce tutaj w żaden sposób narzucać producenta ani z nikim się kłócić a jedynie pomóc.

0
  • #24 18 Mar 2016 14:44
    sosarek
    Poziom 43  

Pn04 napisał:
    Rejestrator kenik(konig) 700 na 8 kamer

Konkretny model, Airbox to przenośny modem, bezpośrednio do rejestratora go nie podłączysz.

0
  • #25 18 Mar 2016 17:32
    Pn04
    Poziom 7  

Panowie juz mowie. Rejestrator AHD Kenik KK-7008A-H. Modem Y858V-2ARGPL3 AIRBOX EC2A z orange LTE. Mam do tego 5 kamer. Obecnie rejestrator dziala lokalnie w sieci LAN. Daje obraz na ekran monitora i tak to dziala. Musze w to podlaczyc tenze modem mobilny i odbierac obraz na smartfonie wszedzie. Obecnie wiem ze musze transmisje dac na 3G i ze musze modem podlaczyc pod usb rutera a ruter przez LAN do rejestratora. Jasna sprawa. Natomiast co dalej?

Przy całej mojej życzliwości dla nowych użytkowników, jako moderator muszę jednak przypomnieć że na forum nie tolerujemy całkowitej amatorszczyzny i oczekujemy od użytkowników odrobiny wiedzy bazowej oraz zaangażowania w temat ( patrz regulamin forum oraz zasady działu zabezpieczenia stacjonarne)
    Mnie szczególnie urzekł w kolegi wypowiedzi fragment: Obecnie rejestrator dziala lokalnie w sieci LAN. Daje obraz na ekran monitora i tak to dziala.

3.1.17. Nie wysyłaj pytań bardzo podstawowych, na które odpowiedzi można znaleźć w instrukcji obsługi lub ogólnie dostępnych źródłach. Nie prezentuj postawy, że mi się należy. Dbaj o poziom pytań i dyskusji. Dziękujemy.

0
  • #26 19 Mar 2016 08:21
    Pn04
    Poziom 7  

Z cala moja zyczliwoscia dla polinteligentow, czy ktos tutaj potrafi wyrazic swoje mysli w czytelny sposob? Dla eksperta moje pytanie jest banalne. Zatem czy jest tu jakis ekspert? Nikt nie potrafi metodologicznie objasnic rozwiazania?

Moderowany przez sharp:

3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.
    3.1.17. Nie wysyłaj pytań bardzo podstawowych, na które odpowiedzi można znaleźć w instrukcji obsługi lub ogólnie dostępnych źródłach. Nie prezentuj postawy, że mi się należy. Dbaj o poziom pytań i dyskusji. Dziękujemy.
    Ostrzeżenie.

0
  • #27 19 Mar 2016 13:18
    wexors
    Poziom 18  

No i tyle, instalujesz program na komputerze na ktorym chcesz miec podglad wpisujesz nr seryjny urzadzenia login i hasło i tyle. Ma działać.

na smartfona podobno jest aplikacja co się nazywa MeyeSuper , uruchamiasz skanujesz kod QR i tyle.

0
  • #28 19 Mar 2016 16:06
    Pn04
    Poziom 7  

Alez w 100% sie z toba zgadzam. Wpinam ruter. Modem do rutera. Internet jest. Nastepnie wpinam ruter przez LAN do rejestratora. W tej chwili chce wejsc w rejestrator wiec wpisuje jego IP na stronie www IE. No i... nie dziala. Brak dostepu.

Dobrze mysle jesli mam najpierw odblokowac port w ruterze?

3.1.15. Nie pytaj od razu na forum, jeśli samemu nic wcześniej nie sprawdziłeś lub nie podjąłeś próby samodzielnej diagnozy. Pamiętaj, że porady są udzielane w sposób zdalny przy braku fizycznego dostępu do urządzenia, problem musi być bardzo dobrze opisany i zrozumiany przez użytkowników.
    Inaczej mówiąc. Albo kolega w sposób wyczerpujący i poprawny (odpuszczam fachowy) opisze nam sytuacje i podejmowane czynności, albo kończymy ten temat.
    Jakoś będę musiał się pogodzić z myślą, że nie każdemu da się pomóc)

0
  • #29 20 Mar 2016 12:08
    wexors
    Poziom 18  

Nie nadążam za tobą. Pisz trochę jaśniej, masz problem z zalogowaniem sie do rejestratora lokalnie czy też z zewnątrz ?

Jak z zewnątrz
    to 2 pytania podstawowe.
    1. Masz wykupioną usługę u operatora na zewnętrzny adres ip ?
    2. Założmy jednak że masz, to czy masz wykupionę ip statyczne czy dynamiczne?

Jak lokalnie
    to twoj rejestrator ma zła adresacje ip

0
  • #30 20 Mar 2016 20:41
    Pn04
    Poziom 7  

Walcze z tym i walcze. Wymiekam. Odpowiedz na oba pytania brzmi nie. Rejestrator kenik ma opcje p2p (chmura) wiec nie trzeba zaglebiac sie w to, jaki mam typ internetu (mobilny, z dynamicznym czy stalym IP itd).

Na chwile obecna korzystajac z VGA i monitora, wpisalem w rejestratorze (menu rejestratora - zarzadzanie siecia - IP, brama, port) IP z puli numerow IP rutera. W ten sposob na sztywno wpisalem w rejestrator numer IP, taki ktory bedzie widoczny dla rutera. Porty w rejestratorze byly juz wpisane(przez producenta).

Nastepnie tenze numer IP oraz numery portow wpisalem do rutera (opcja forwarding). Dodalem dwa porty kazdy z nich osobno. Najpierw jeden potem drugi. I kurcze nie dziala mi to z zewnatrz. Wpisuje w przegladarke numer IP ktory nadalem rejestratorowi i nie dziala. Nie kumam co robie zle.

0