Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AC14B18J - Prośba o reset BQ40Z555

10 Gru 2015 20:40 1872 6
  • Poziom 21  
    Witam serdecznie.

Laptop był prawdopodobnie po zalaniu, obecnie działa poprawnie. Jedno ogniwo miało niższe napięcie, obecnie sprawdziłem pojemności ogniw i wszystkie są w tolerancji poniżej 3%. Nim kupię nową baterię chciałbym prosić o pomoc w resecie, nawet odpłatnie. Laptop ES1 - niska półka - ma być dla dziecka niebawem. Na kontrolerze odczytałem BQ40Z555. Nie podaje napięcia na wyjście baterii. System pokazuje ładowanie akumulatora, prąd 0. Odczytuje prawidłowo typ i napięcie.

Screen z programu dot parametrów baterii.
    AC14B18J - Prośba o reset BQ40Z555
  • Poziom 12  
    Odłącz i podepnij jeszcze raz ogniwa, tak najprościej zresetujesz flagi w BQ.
    Układ prawdopodobnie zabezpieczony jest hasłem i programowe wykonanie resetu nie jest możliwe.
  • Poziom 21  
    Niestety, dwa razy odłączyłem na kilka minut ogniwa. Nic to nie zmieniło.
  • Poziom 12  
    Czy na zlaczu pakietu masz wypuszczony pin PRES z ukladu Bq?
    Uklady Bq moga byc skonfigurowane do pracy w trybie non-removable i wtedy napiecie z ogniw pwinno byc na zlaczu pod warunkiiem z nie jest zapalona zadna flaga safety lub removale i wtedy wypuszczony jest pin pres ktorego zwacie do masy poda napiecie na zlacze pakietu

• Poziom 32  
    Odpinanie elektroniki od pakietu nie resetuje flag i nie zmienia niczego we flashu kontrolera. Kolega od baterii - przeczytaj dobrze nazwę kontrolera i napisz.

• Poziom 32  
    To nowy kontroler, jeszcze nie robiłem baterii na nim. Mam soft do bq40z55, 40z50. Może być trudno. Jeśli chcesz, mogę spróbować.