Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung UE40D5500RW włącza się i wyłącza

jachu876 10 Dec 2015 22:45 88632 52
    jachu876
    Level 11  
    Witam.

Jak w temacie. Tv uruchamia się na 2-4 sekundy i wyłącza się. Tak w kółko.

Po odłączeniu płyty głównej podświetlanie matrycy świeci.
    Układ zasilania sprawny. Napięcia na wyjściu na płytę główną prawidłowe.

Podejrzewam płytę główną, ale 100% pewności nie mam.

Płyta główna to: UE 40 D 5520 974B MAIN 1018.1 SUB 1003 28.10.2011
    SK10BN9405065CD2U4BAQ3175

Wszystko spisałem z nalepki na płycie głównej.

Zaryzykuje i kupię używaną płytę główną.

Moja prośba.

Jaką mam kupić płytę główną?
    Czy musi być identyczna jak moja?

Pozdrawiam
    Piko
    Level 21  
    jachu876 wrote:

Tv uruchamia się na 2-4 sekundy i wyłącza się. Tak w kółko.

Uruchamia się i coś na nim widać jakieś menu, grafikę cokolwiek? Czy tylko podświetlenie?
    Ja bym jednak obstawiał zasilacz. To jest w końcu Samsung!
    A co do zakupu płyty tak, tylko taką samą. Jeśli nie szukasz kłopotów?
    Pozdrawiam Piko.
    jachu876
    Level 11  
    Jak włącza się, to wszystko jest normalnie. Najpierw logo, następnie program. Obraz się wyświetla normalnie. Pilot działa. Menu też, ale nic nie jestem w stanie zrobić odnośnie menu, bo 2-3 sekundy i się restartuje.
    Piko
    Level 21  
    Więc moim zdaniem to zasilacz nie wyrabia prądowo... bądź inwerter bierze za dużo mocy? Sam musisz to zbadać..
    Jak już zaskoczy to nie ma co go restartować... od poczatku.. (no chyba że ...Przypadek jeden na 1000?).
    jachu876
    Level 11  
    Też chciałbym, żeby to był zasilacz. Łatwiej naprawić i mniejsze koszty. Mam tylko miernik, żeby cokolwiek zbadać
    jachu876
    Level 11  
    Napięcie na wyjściu inwertera wynosi 197V. Natomiast na opisie jest 268V
    jachu876
    Level 11  
    Jeżeli chodzi o układ zasilania, to na co powinienem zwrócić uwagę i co pomierzyć, żeby mieć pewność że zasilacz jest sprawny bądź nie?
    jachu876
    Level 11  
    Samsung UE40D5500RW włącza się i wyłącza Samsung UE40D5500RW włącza się i wyłącza Samsung UE40D5500RW włącza się i wyłącza

Dodano po 3 [minuty]:

Tak wygląda układ zasilania. Co ewentualnie musiałbym na tym układzie zmierzyć, żeby wykluczyć czy jest on sprawny bądź nie?
    Wrzuciłem też zdjęcie płyty głównej. Jeżeli zasilacz okaże się sprawny, to wina musi być po stronie płyty głównej.
    Czy musiałbym znaleźć taką samą płytę główną czy jakiś podobny model też będzie pasować.
    Za pomoc postaram się jakoś wynagrodzić
    wivan
    Level 1  
    Witam,
    Mam ten sam problem z moim 37D5500. Czy udało Ci się może usunąć usterkę ?
    Pozdrawiam
    Wojtek
    jachu876
    Level 11  
    Witam. Uszkodzona była płyta główna. Nie wiem co konkretnie poszło na płycie głównej, bo kupiłem drugą.

Pozdrawiam Tomek
    tlapka
    Level 10  
    Witam, mam ten sam problem z tym Szajsungiem. Czy to pewna informacja , że przyczyną resetowania jest płyta główna? Tv resetuje sie co kilka sekund, obraz i wszystko działa normalnie tyle, że nie można nic zrobić.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    jachu876
    Level 11  
    Witam
    Prawdopodobnie przyczyną będzie uszkodzona płyta główna. Można dla pewności sprawdzić zasilacz, jednak taki objaw wskazuje na płytę.

Pozdrawiam
    jachu876
    Level 11  
    Jak można to naprawić, jeżeli to faktycznie pamięć flash? Bo mam uszkodzona płytę z takimi właśnie objawami.
    Metiusz
    Level 10  
    Wylutuj pamięć Flash NAND tą z etykietą białą i zaprogramować.

Dodano po 2 [godziny] 54 [minuty]:

Jeżeli tv samsung Ue40d5500 i cała jego rodzina tego modelu wstaje i pokazuje logo Smart i się po tym resetuje to jest wina Flash na 99%.

Jeśli chodzi o naprawę to zależy od swoich umiejętności potrzebny taki programator i wsad nowy Można kupić też wsad w serwisie tv Wrocław zależności od swoich umiejętności najlepiej kupić od nich i skopiować i wtedy można brać siano za naprawę tv. :-)
    arekmilan
    Level 10  
    Miałem ten sam problem. Nie wymieniłem płyty tylko kupiłem na ebay zaprogramowaną kość flasch.Po przelutowaniu wszystko wróciło do normy.
    jachu876
    Level 11  
    Witaj, ile Cię to wyniosło?
    arekmilan
    Level 10  
    Jestem w Anglii a nand kupowałem za 23 funty. Tu dla mnie tanio😁
    jachu876
    Level 11  
    Dla mnie też tanio bo dałem 250 za płytę 😀
    Piotrjar
    Level 12  
    Witam
    Wiem, że temat stary ale wciąż aktualny.
    Mam UE40d5500 z lekko pękniętą matrycą, ale da się oglądać.
    Wymiana pamięci lub płyt głównej nie ma sensu (ceny zaczynają się od 100zł w górę).
    Pogrzebałem i znalazłem 2 strony dzięki którym tv działa.
    1.Według filmu zresetowałem do ustawień fabrycznych, ale tv dalej się wyłączał.
    https://www.youtube.com/watch?v=DDzOSdfA41s
    2.Według opisu ze strony tv wrócił do żywych. Użyłem zamrażacza z apteki bo taki był w domu.
    https://forum.iwenzo.de/samsung-d-serie-bootloop--t65089.html%EF%BB%BF

Mam nadzieje że tv trochę jeszcze podziała.
    Pozdrawiam
    jachu876
    Level 11  
    Witam, tak pamięci są za około 150 zł. Tego sposobu nie próbowałem. Postanowiłem przy następnej awarii wymienić tv.
    Pozdrawiam
    dominiss1990
    Level 1  
    Piotrjar wrote:
    Witam
    Mam UE40d5500 z lekko pękniętą matryce ale da się oglądać.
    Wymiana pamięci lub płyt głównej nie ma sensu (ceny zaczynają się od 100zł w górę).
    2.Według opisu ze strony tv wrócił do żywych. Użyłem zamrażacza z apteki bo taki był w domu.

Pozdrawiam

@Piotrjar drugi sposób zadziałał. Wystarczy uruchomić tv, i zacząć mrozić (też użyłem zamrażacz z apteki), mrozimy dopóki tv nie przejdzie w normalny tryb pracy - u mnie to nastąpiło po dosłownie 5 sekundach. I póki co TV działa znów :)
    raffael82
    Level 9  
    dominiss1990 wrote:
    Piotrjar wrote:
    Witam
    Mam UE40d5500 z lekko pękniętą matryce ale da się oglądać.

Pozdrawiam

@Piotrjar drugi sposób zadziałał. Wystarczy uruchomić tv, i zacząć mrozić (też użyłem zamrażacz z apteki), mrozimy dopóki tv nie przejdzie w normalny tryb pracy - u mnie to nastąpiło po dosłownie 5 sekundach. I póki co TV działa znów :)

Witajcie,
    miałem ten sam problem, wykonałem ten drugi sposób w poniższych trzech krokach i po problemie :)
    1. zdjąć tylną osłonę telewizora tak żeby mieć dostęp do płyty głównej
    2. uruchomić telewizor
    3. na pamięć flash oznaczoną jako IC1302 puścić jakieś "mrozidło" i tak trzymać dopóki nie uruchomi się do normalnego trybu.

To wszystko ;)
    YoJin
    Level 1  
    Właśnie odratowałem sposobem mrożenia (w sumie używając zwykłego sprężonego powietrza) i tu właśnie mam pytanko co do żywotności takiego sposobu. Ile wam działa TV po takim zabiegu ?
    Szykować się na wymianę kości czy kupno nowego TV ? ;)

Piotrjar, podziękowania!!!
    kola_kolski
    Level 12  
    Hej, mam UE40D6750WS i dziś stało się identycznie. Telewizor wpada w bootloop ale nie wyswietla nic na ekranie(logo), jedynie na koniec taki mały błysk. Jeszcze nie rozkręcałem. Pytanie czy w tym przypadku flash czy zasilacz. Dam znać. Jak flash to wystarczy wymienić kość i się zaprogramuje czy ona musi być wstępnie zaprogramowana?