Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka monochromatyczna Samsung?

pytlowany1 11 Gru 2015 00:32 1692 9
  • #1 11 Gru 2015 00:32
    pytlowany1
    Poziom 15  

Witam, od ponad 2 lat jestem szczęśliwym użytkownikiem kolorowej drukarki laserowej Samsung CLP320.
    Po przemyśleniu stwierdziłem, że kolorowy druk nie jest mi bardzo teraz potrzebny i droga eksploatacja, bo tonerów 4 sztuki.
    Co polecacie z mono-laserów - celuję tu nadal w Samsunga, HP odrzucam, kilka razy w żuciu mnie zawiodło a Samsung nie...
    Budżet max 300zł. Kupowałbym pewnie oryginalny toner, bo zamienniki zależy na co się po prostu trafi - jeden rewelacja a następny coś źle zasypany i brzydki druk. Jaki będzie koszt oryginalnego tonera do takiej drukarki?
    I jeszcze zależałoby mi, aby jakość wydruku nie odbiegała bardzo od mojej CLP320..boję się,żeby nie było pikseli na wydruku tekstowym :-)
    Czy pisane w specyfikacjach 1200x1200dpi będzie prezentowało dobrą jakość wydruku?

Pozdrawiam
    pytlowany1

0 9
  • #2 11 Gru 2015 01:01
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Zdziwisz sie ale tu HP jest zdecydowanie lepsze ;) Poszukaj P1102 lub M125 . Bez blokad , chipów i alternatywnych firmware. Regeneracja bajecznie prosta i tania . Dużo tanich zamienników.

C.

0
  • #3 11 Gru 2015 01:40
    Imprimarex
    Poziom 24  

Kolega copyman ma rację, że najrozsądniejszym wyborem jest HP 1102.
    Jeżeli wciąż upierać się przy samsungu to pozostają modele M2022 lub M2022W lecz te z wiecznym chipem, bo wtedy samemu regenerujesz toner powiedzmy za 10zł.
    W przypadku zakupu tonerów do tego samsunga to zamienniki zaczynają się od 70zł, a oryginały około 150zł.

0
  • #4 11 Gru 2015 13:15
    pytlowany1
    Poziom 15  

Dzięki Koledzy za opinie.
    Ja jednak przedstawię swój punkt widzenia, jeśli pozwolicie...
    Być może są lepsze marki, ale jeśli chodzi o drukarkę Samsung, to dla mnie dobra i bez błędów systemowych współpraca drukarki z komputerem, w HP (może akurat tylko mój pech) wiecznie były jakieś problemy z połączeniem, najczęściej usterka typu x dokumentów oczekuje na drukowanie..dajesz drukuj i drukarka nie reaguje.. jedną drukarkę wyrzuciłem nawet przez okno XD
    Co do opcji wieczny chip - rozumiem, ze oznacza to że na jednym tonerze (uzupełnianym) można cały czas "jechać". A czy ten wieczny chip instaluje sprzedawca czy producent, bo skoro sprzedawca to jak to możliwe, że na sprzęcie pisze Nowy...
    Ja osobiście jeżeli miałbym tylko jeden toner (czarny) to inwestowałbym w tonery fabryczne, oryginalne..
    Kupowałem zamienniki nawet za 100zł i odsyłałem, bo źle zasypany, brudziło itd..
    Podsumowując, będę się skłaniał do wyboru Samsung 2022 etc.
    Dużo drukuje etykiet, czyli zgrzewania na gorąco - ale chyba każda drukarka laserowa ma tą opcję..
    Chciałbym jeszcze poznać przewagę HP nad Samsung, widzę pierwsze - HP komunikacja drukarki z komputerem poprzez USB a nie kabel..

Pozdrawiam
    pytlowany1

0
  • #5 11 Gru 2015 21:16
    my41s
    Poziom 32  

pytlowany1 napisał:
    Być może są lepsze marki, ale jeśli chodzi o drukarkę Samsung, to dla mnie dobra i bez błędów systemowych współpraca drukarki z komputerem

Jeśli nastawiłeś się na Samsunga i go chcesz - to nie ma co dalej drążyć tematu - kup Samsunga. W granicach 300zł zbyt wielu modeli nie ma :)
    pytlowany1 napisał:
    A czy ten wieczny chip instaluje sprzedawca czy producent, bo skoro sprzedawca to jak to możliwe, że na sprzęcie pisze Nowy...

No Samsung raczej nie będzie sam instalował wiecznego chipa :D
    Jak kupisz z wiecznym chipem - to zapewne zainstaluje go sprzedawca.
    pytlowany1 napisał:
    Chciałbym jeszcze poznać przewagę HP nad Samsung, widzę pierwsze - HP komunikacja drukarki z komputerem poprzez USB a nie kabel..

Tego nie rozumiem. USB to nie kabel? O różnicach już było:
    copyman napisał:
    Bez blokad , chipów i alternatywnych firmware. Regeneracja bajecznie prosta i tania . Dużo tanich zamienników.

pytlowany1 napisał:
    Ja osobiście jeżeli miałbym tylko jeden toner (czarny) to inwestowałbym w tonery fabryczne, oryginalne..

Około 190zł za toner do M2022, a wydrukujesz 1000 stron. Najtańsze zamienniki około 60zł.
    HP wychodzi trochę taniej. Toner około 220-250zł / 1600 stron oryginalny. Zamiennik nowy - nie po regeneracji - można kupić za około 30-40zł.

0
  • #6 11 Gru 2015 23:26
    pytlowany1
    Poziom 15  

Nastawiacie mnie coraz bardziej na HP XD

0
  • #7 12 Gru 2015 00:34
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Nie chodzi o nastawianie ... To po prostu suche fakty :) Jedyne na co sie klienci uskarżali to słabo działające wi-fi w P1102w . Jak dla mnie to rewelacyjne drukarki - tanie w zakupie i eksploatacji. A jeżeli sobie sam zregenerujesz toner to drukujesz niemal za darmochę ;)

C.

0
  • #8 12 Gru 2015 06:39
    zen3x
    Poziom 30  

Nie rozumiem zachwytu nad możliwością wymiany tonera co dwie ryzy papieru. Jeszcze to samodzielne dosypywanie proszku. Nie jest ani racjonalnie pod względem ekonomii ani pod względem środowiska czy twojego zdrowia. Ten proszek do samozasypki to rakotwórcze gown...

-1
  • #10 05 Lut 2016 10:20
    pytlowany1
    Poziom 15  

Wygrał Samsung SL-M2026 i bardzo dobrze się sprawuje :-)

0